Niesamowity wynik Konrada Bukowieckiego – 22.33 – A wpadł na mityng w drodze do domu…

Sensacją niedzielnego mityngu lekkoatletycznego w Warszawie stał się rezultat w pchnięciu kula (5 kg) juniora młodszego Gwardii Szczytno Konrada Bukowieckiego – 22.33. Poprawił on poprzednie osiągnięcie o prawie 2 metry (dotychczasowe rekordy: w hali: 20.54, na powietrzu: 20.39). Wprawdzie do rekordu Polski Krzysztofa Brzozowskiego (23.23) jeszcze trochę brakuje, ale niedzielny rezultat wysuwa Konrada na pierwsze miejsce na tegorocznej liście światowej i stawia w gronie głównych faworytów do złota w MŚ juniorów w Doniecku.

– To był rekord w drodze do domu – mówi ojciec i trener Konrada Ireneusz Bukowiecki. Mieliśmy wystartować w Halle, ale w niedzielę ulewa uniemożliwiła przeprowadzenie konkursu. W drodze do domu postanowiliśmy wpaść do Warszawy. Po 7 godzinach podróży Konrad już w pierwszej próbie poprawił życiówkę na 20.61. W czwartej serii pchnął na 22.33 i sam oniemiałem. Trafił ze wszystkim idealnie . Próba była perfekcyjna pod każdym względem. Tym samym Konrad wysunął się przed Chorwata o ponad metr na czoło listy światowej. A warto pamiętać, że pierwszy rok jest juniorem młodszym.

Istotnie postępy Konrada Bukowieckiego są imponujące. W najbliższą środę ma wystartować podczas mityngu w Olsztynie w pchnięciu kula i rzucie dyskiem.

Seria Konrada na mityngu w Warszawie (20.61, 20.05, 19.98, 22.33, 19.80, 19.91).

Na tych samych zawodach Paweł Regin (Gwardia Sczzytno) wygrał konkurs seniorów (kula 7.26) – 17.32

{AdmirorGallery}kesik26{/AdmirorGallery}

Fot. Krzysztof Kęsik PZLA

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x