Ogólnopolski Mityng Gdańsk 2020 – Kacper Lewalski znów z rekordem

Fot. mks truso elbląg
W niedzielę (6 września)w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny, który dla młodych zawodników stał się okazją do sprawdzenia aktualnej formy przed najważniejszymi imprezami opóźnionego sezonu. Dobre wyniki uzyskali czołowi lekkoatleci okręgu warmińsko-mazurskiego. Kacper Lewalski (Truso Elbląg) tym razem wystartował na 400 metrów i po raz kolejny ustanowił rekord życiowy – 49.84.

Wysokie drugie i trzecie miejsce na 200 metrów zajęli: Jan Samulewicz (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) i Dawid Rumiński (LUKS Orneta), a w uzyskaniu lepszych wyników przeszkodził silny przeciwny wiatr. Na wyróżnienie zasłużyli: Artur Cytlał (Polonia Pasłęk) zwycięzca konkursu rzutu oszczepem, jego kolega klubowy Adam Ochnik i Dominik Rodziewicz (Truso) na 1500 metrów, Alina Ługiewicz i Kamila Stempkowska (obie Drwęca) oraz Wiktoria Cybulska (AZS UWM).

Mężczyźni

100 metrów

Finał

6 RUMIŃSKI Dawid 03-01-24 LUKS Orneta WN 11.57

200 metrów

2 SAMULEWICZ Jan 03-11-09 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 23.16 (-2.1)

3 RUMIŃSKI Dawid 03-01-24 LUKS Orneta WN 23.30 (-2.1)

400 metrów

1 LEWALSKI Kacper 03-05-07 MKS Truso Elbląg WN 48.84 PB

5 BOCHNIAK Adrian 02-05-04 KS Polonia Pasłęk WN 54.48

600 metrów

10 TUBIAK Kacper 05-01-24 MKS Truso Elbląg WN 1:38.95

11 MYSZKIEWICZ Patryk 06-03-19 Orka Iława Athletics WN 1:39.01

12 LINDORF Adrian 06-06-17 LUKS Orneta WN 1:41.09

800 metrów

4 GÓRCZYŃSKI Bartosz 04-03-25 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:01.18

8 BENDYK Marcin 04-09-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:06.68

9 WOLDAN Marcin 04-01-04 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 2:14.64

1000 metrów

5 RODZIEWICZ Michał 05-05-06 MKS Truso Elbląg WN 2:39.20 PB

10 JANICKI Maciej 06-10-11 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:47.58

1500 metrów

2 OCHNIK Adam 02-04-30 KS Polonia Pasłęk WN 4:04.90 PB

4 RUDAWSKI Dominik 03-01-16 MKS Truso Elbląg WN 4:10.40

Pchnięcie kulą M U18 (5kg)

3 EWERTOWSKI Mateusz 04-04-01 LKS Lubawa WN 13.13

Rzut oszczepem M U18 (700)

1 CYTLAŁ Artur 03-01-09 KS Polonia Pasłęk WN 62.87

Rzut oszczepem M U16 (600)

4 WYSOCKI Adam 05-07-27 UKS Gimpas Pasłęk WN 38.13

Rzut dyskiem M U18 (1.5kg)

5 EWERTOWSKI Mateusz 04-04-01 LKS Lubawa WN 36.03

Rzut dyskiem M U16 (1kg)

4 WÓJCICKI Antoni 05-08-19 PKS Gwardia Szczytno WN 35.04

Kobiety

100 metrów

Eliminacje

ZIELIŃSKA Martyna 05-06-27 Orka Iława Athletics WN 13.37 (-1.9)

CEBULA Aurelia 05-01-26 UKS Gimpas Pasłęk WN 13.58 PB (-0.8)

OMIECZYŃSKA Sylwia 02-02-14 Orka Iława Athletics WN 13.86 PB (+0.2)

WASILAK Julia 05-06-11 MLKS Ostróda WN 14.05 (+0.2)

DRZEWIECKA Natalia 05-08-08 Orka Iława Athletics WN 14.36 (-1.8)

200 metrów

6 KORNACKA Karolina 03-05-07 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 26.38 (-1.2)

10 ZIELIŃSKA Martyna 05-06-27 Orka Iława Athletics WN 27.08 PB (+0.2)

15 KOWALSKA Aleksandra 04-09-24 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 27.71 SB (+0.6)

16 CEBULA Aurelia 05-01-26 UKS Gimpas Pasłęk WN 27.72 PB (-0.9)

25 WASILAK Julia 05-06-11 MLKS Ostróda WN 29.07 (-0.9)

31 DRZEWIECKA Natalia 05-08-08 Orka Iława Athletics WN 30.25 PB (-1.1)

400 metrów

3 BIELAKOW Katarzyna 04-05-22 KS AZS UWM Olsztyn WN 59.77

4 TWARDOWSKA Julia 04-05-19 KS AZS UWM Olsztyn WN 59.89 PB

5 WRÓBEL Patrycja 04-01-22 UKS Gimpas Pasłęk WN 1:00.06

8 FUCZEK Alexandra 03-04-15 PKS Gwardia Szczytno WN 1:00.91

14 JELENIEWICZ Nikola 07-04-17 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:03.37

600 metrów

4 ŁUGIEWICZ Alina 05-09-10 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 1:39.30 PB

7 OSTROWSKA Dominika 06-01-14 MLKS Ostróda WN 1:47.00 PB

12 WARZYŃSKA Zuzanna 05-03-16 MLKS Ostróda WN 1:55.71

800 metrów

1 CYBULSKA Wiktoria 04-08-12 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:16.83 PB

1000 metrów

12 LEŚNIEWSKA Małgorzata 05-11-26 MKS Truso Elbląg WN 3:12.90

1500 metrów

5 KALINOWSKA Emilia 03-08-12 MKS Truso Elbląg WN 5:24.21

6 RADZIKOWSKA Patrycja 03-01-01 MKS Truso Elbląg WN 5:42.87 PB

100 m pł K U18 (76,2)

1 STEMPKOWSKA Kamila 04-08-06 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 14.71 PB (+0.6)

2 KOWALSKA Aleksandra 04-09-24 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 14.94 PB (+0.6)

200 metrów pł K U16

6 ZIENKIEWICZ Kinga 06-01-05 UKS Gimpas Pasłęk WN 34.16 PB (+0.6)

7 BIAŁCZAK Maja 07-12-26 KS AZS UWM Olsztyn WN 34.66 PB (+0.6)

400 metrów pł K U18 (76.2)

1 KORNACKA Karolina 03-05-07 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 1:02.44

2 STAWICKA Maja 03-06-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:07.54

3 DUDZIEC Martyna 04-08-27 PKS Gwardia Szczytno WN 1:13.20

Rzut oszczepem kobiet (600)

5 NIEDZIELA Zuzanna 02-12-17 LKS Lubawa WN 27.98

Rzut oszczepem K U16 (500)

6 ADAMCZYK Martyna 06-01-04 KS Polonia Pasłęk WN 26.68

Rzut dyskiem kobiet (1kg)

6 MARSZELEWSKA Joanna 04-05-10 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 29.28 PB

Elbląg lekka atletyla nowe miasto lubawskie Olsztyn Orneta sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x