OOM Małopolska 2012 – Dwa kółka – olsztyńska specjalność

Zakomitym akcentem zakończyła się w Krakowie  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Małopolska 2012 w lekkiej atletyce. W ciągu dwóch dnich zdobyliśmy tylko brąz, który  na 3 km wywalczył Łukasz Złotucha z Jedynki Bartoszyce. W sobotę w bardzo bliski zdobycia medalu był skoczek wzwyż z Nowego Miasta Lubawskiego Cezary Pietruszyński, ale zajął 4 miejsce. Za to w niedzielę cieszylismy się z dwóch cennych krążków. Oba wywalczyli biegacze AZS UWM Olsztyn na 800 metrów. Złoty zdobyła Martyna Strucińska (2.10.57), a srebrny Mateusz Baczewski (1.53.75). Pobiegli znakomicie ustanawiając rekordy życiowe.

 

I dzień

Eliminacje:

Juniorki młodsze

400 metrów przez płotki

Żaneta Staniszewska (MOSiR Działdowo) 64.51 – awans do finału A

Beata Malinowska (AZS UWM Olsztyn) 66.26 – awans do finału B

400 metrów 

Aleksandra Szczerbaczewicz (AZS UWM Olsztyn) 58.30 – awans do finału B

100 metrów 

Patrycja Ługowska (MOSiR Działdowo) – awans do finału B

800 metrów

Martyna Strucińska (AZS UWm Olsztyn) 2.14.86 – awans do finału A

Adrianna Pacholczyk (AZS UWM Olsztyn) 2.20.79 – brak awansu

Juniorzy

Skok wzwyż

Cezary Pietruszyński NKS Nowe Miasto Lubawskie) 1.90 – awans do finału

Jakub Pesta (Jeziorak Iława) 1.87 – awans do finału

rzut oszczepem

Krystian Treder (LKS Lubawa) 57.32 – awans do finału

Finały

Juniorki

Siedmiobój

 1 Klaudia Muchleda ( MKS Tomaszow Mazowiecki) 5108

2 Magdalena Sochoń (Warszawianka) 4897

3 Barbara Wojtulewicz (Hańcza Suwałki) 2960

……………………………….

12 Karolina Jakubowska (LKS Lubawa) 3912

Wyniki Karoliny: 100 m ppł: 15.21 (814), wzwyż: 1.50 (621), kula: 12.01 (662), 200 m:27.79 (647), w dal: 4.14 (340), oszczep: 29.16 (461), 800 m: 2.59.76 (367)

100 metrów

Finał A:

1 Kamila Ciba (MOS Dabrowa Górnicza) 11.94

2 Weronika Błażek (MRKS Gdansk) 12.23

3 Katarzyna Kopytko (Astromal Leszno) 12.23

Finał B

5 (13) Patrycja Ługowska (MOSiR Działdowo) 12.72

2000 m z przeszkodami

 1Andżelika Majdecka (Orkan Wlko. Poznań) 6.57.36

2 Sylwia Ślęzak (Budowlani Częstichowa) 6.59.71

3 Dominika Kamińska (Bolesłavia Bolesławiec) 7.02.08

……………………………………………..

6 Patrycja Mulkityn (MOSiR Działdowo) 7.30.67

Juniorzy

3000 metrów

1 Paweł Pankratow (Hermes Gryfino) 8.45.56

2 Aleksander Kuśmierz (Agros Chełm) 8.48.24

3 Łukasz Złotucha (Jedynka Bartoszyce) 8.49.33

II dzień

Eliminacje

Juniorki

200 metrów

Patrycja Ługowska (MOSiR Giżycko) 26.07. finał B

Finały

400 m ppł

Finał A

1 Klaudia Dobkowska (Kusy Warszawa) 62.77

2 Justyna Saganiak (Start Łódź) 63.59

3 Karolina Kaniewska (Przełaj Żerków) 63.71

……………………………

7 Żaneta Staniszewska (MOSiR Działdowo) 65.50

Finał B

5 (13) Beata Milanowska ( AZS UWM Olsztyn) 65.04

400 metrów

Finał A

1 Weronika Podlaszczuk (MKL Szczecin) 56.00

2 Adrianna Janowicz (Baszta Szamotuły) 56.36

3 Anna Pałys (MKS MOS Wrocław) 56.56

…………………..

Finał B

1 (9) Aleksandra Szczerbaczewicz (AZS UWM Olsztyn) 57.63

1500 metrów 

1 Sofia Ennanoui (Lubusz Słubice) 4.27.21

2 Katarzyna Chyczyk (Wodny Świat Kudowa Zdrój) 4.45.60

3 Weronika Pyzik (Znicz Biłgoraj) 4.46.18

………………………………………

16 Urszula Biryło (Zatoka Braniewo) 5.18.52

Juniorzy

1500 metrów 

1 Damian Rudnik (Chojniczanka 1930 Chojnice) 3.55.00

2 Marcin Matycz (Resovia Rzeszów) – 3.58.42

3 Kamil Linka (Gwardia Piła) 4.03.64

………………………………

15 Maciej Hwedoruk (Zatoka Braniewo) 4.11.89

Skok wzwyż

1 Bartłomiej Bedeniczuk (Podlasie Białystok) 2.06

2 Piotr Krzysztof Ostrowski (Uczniak Szprotawa) 2.04

3 Dawid Wawrzyniak (MKLA Łęczyca) 2.04

……………………………………

4 Cezary Pietruszyński (NKS Nowe Miasto Lubawskie) 2.04

8 Jakub Pesta (Jeziorak Iława) 1.90

Rzut oszczepem

1 Mateusz Kwaśniewski (Uczniak Szprotawa) 69.75

2 Marcin Balun (Podlasie Białystok) 65.58

3 Rafał Gierek (MKs Pułtusk) 62.14

…………………….

6 Krystian Treder (LKS Lubawa) 57.04

{AdmirorGallery}martyna23{/AdmirorGallery}

III dzień

Finały

Juniorki

800 metrów 

Finał A

1 Martyna Strusińska (AZS UWM Olsztyn) 2.10.57

2 Natalia Wiera (LKS Pszczyna) 2.11.19

3 Anita Jerzyńska (Legia 1926 Warszawa) 2.11.50

3000 metrów 

1 Paulina Pawłowska (Pogoń Siedlce) 10.09.64

2 Magdalena Wiśniewska (Rodło Kwidzyn) 10.14.13

3 Natalia Dzienniak (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz) 10.15.22

……………………………………

11 Kamila Lulińska (Jeziorak Iława) 10.53.60

16 Magdalena Trzeciak) (AZS UWM Olsztyn)

200 metrów 

Finał A

1 Klaudia Ciba (MOS Dąbrowa Górnicza) 24.57

2 Katarzyna Kopytko (Krokus Astromal Leszno) 24.78

3 Kornelia Wróbel (Hańcza Suwałki) 24.83

………………….

Finał B

16 Patrycja Ługowska (MOSiR Działdowo) – dyskwalifikacja

4 razy 400 metrów

1 Zawisza Bydgoszcz 3.56.28

2 MUKS Plock 3.56.72

3 Victoria Stalowa Wola 3.57.49

……………………..

5 AZS UWM Olsztyn (Beata Milanowska, Adrianna Pacholczyk, Martyna Strusińska), Aleksandra Szczerbaczewicz) 3.58.30

Juniorzy

800 metrów 

Finał A

1 Michał Rozmys (Agros Żary) 1.53.21

2 Mateusz Baczewski (AZS UWM Olsztyn) 1.53.75

3 Bartosz Lipiński (Olimpia Poznań) 1.53.82

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x