Ostatnia odsłona Czwartków LA w Olsztynie – Medale, puchary i…przepustki do Łodzi

W czwartek, 6 czerwca, o godz. 16, na stadionie UWM w Kortowie, po raz ostatni w tym roku szkolnym będziemy mogli zobaczyć reprezentantów szkół podstawowych Olsztyna, uczestników zawodów lekkoatletycznych z cyklu „Czwartki LA”. Finał Olsztyna zapowiada się niezwykle interesująco, ponieważ są konkurencje, w których dopiero czwartkowe zawody dadzą odpowiedź na pytania, kto stanie na podium, a kto będzie miał szansę na wyjazd do Łodzi, na ogólnopolski finał Grand Prix (21-23 czerwca). Na imprezę zaprasza Zbigniew Wytrążek - wiceprzewodniczący SSS Juvenia.

 

– Jesteśmy pewni, że podobnie jak podczas każdej z sześciu odsłon cyklu (trzy jesienią i trzy wiosną) kortowski stadion znów zapełni się młodymi pasjonatami lekkiej atletyki, kontynuującymi tradycję czwartkowych spotkań.

W tym roku szkolnym w czwartkowych spotkaniach wzięło udział 1024 uczennic i uczniów (567 jesienią i 457 – wiosną) reprezentujących 14 szkół Olsztyna. Opiekowała się nimi spora gromadka, ponad 20 nauczycieli, którzy podczas finału Olsztyna, podobnie jak ich podopieczni, zostaną uhonorowani, ale nie medalami za wyniki lecz pucharami, za propagowanie – mimo braku urządzeń lekkoatletycznych – uroków najpiękniejszej dyscypliny sportu. Puchary otrzymają także szkoły, których reprezentanci najliczniej, i – co trzeba podkreślić – najwytrwalej zjawiali się na kortowskim obiekcie.

Przypominamy, ze podczas „Czwartków LA” każdy może sprawdzić swoje możliwości w dwóch konkurencjach – jednej technicznej i jednej biegowej. Dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową; Chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. Punktacje są prowadzone w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców: I grupa wiekowa, rocznik 2000; II grupa wiekowa, rocznik 2001; III grupa wiekowa rocznik, 2002 i młodsi.

Zwracamy się do rodziców. Przyjdzie i zobaczcie, co potrafią Wasze pociechy.

Fot. SSP110 Olsztyn

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x