Pasłęk zakochany w „królowej” – Nowoczesny stadion gwarancją rekordów

W województwie warmińsko-mazurskim powstał kolejny nowoczesny obiekt sportowy. W sobotę (26 maja) odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego w Pasłęku. W uroczystości uczestniczył marszałek województwa Jacek Protas.  Nowy obiekt kosztował ponad 3 mln zł. Za te pieniądze powstała sześciotorowa bieżnia tartanowa oraz nowoczesne oświetlenie. Stadion posiada skocznie do trójskoku, skoku w dal i o tyczce oraz stanowiska do rzutów oszczepem, kulą i dyskiem. Zmodernizowane zostały również trybuny obiektu.

Pasłęk należy do najmocniejszych ośrodków lekkoatletycznych w regionie. W zakończonej w piątek w Olsztynie Wojewódzkiej Licealiadze młodzież Zespołu Szkół z Pasłęka zwyciężyła zarówno w klasyfikacji zespołowej dziewcząt jak i chłopców. Teraz zawodnicy trenować będą w znakomitych warunkach i można spodziewać się kolejnych rekordów życiowych.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Sejmik województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował o wsparciu tej inwestycji kwotą miliona złoty. Pozostałe środki pochodzą ze środków miasta i gminy Pasłęk.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x