Rekord świata (juniorów mł.) Konrada Bukowieckiego 22.93 – Pod dachem też znakomity

Konrad Bukowiecki startem w Aleksandrowie Łódzkim rozpoczął sezon halowy. Inauguracja okazała się nadzwyczaj udana. Wynikiem 22,93 m(kula 5 kg) zawodnik Gwardii Szczytno ustanowił nowy halowy rekord świata juniorów młodszych. Do dziś najlepszy w historii wynik w tej kategorii pod dachem wynosił 22.24 m – rezultat ten Konrad uzyskał 31 stycznia 2014 w Bydgoszczy podczas 10. Pedro's Cup.

W sobotę (13 grudnia) miotacz Gwardii dwukrotnie poprawiał własny halowy rekord świata – najpierw w drugiej kolejce osiągnął 22.41m, a później w trzeciej serii uzyskał wynik 22.93 m. Miał bardzo dobrą serię i w czterech mierzonych próbach uzyskiwał wynik lepszy od swojego dotychczasowego rekordu globu (seria: 22.17–22.41–22.93–22.28–X–22.83).

Urodzony w 1997 roku Konrad od 1 stycznia będzie reprezentował już kategorię juniora. W 2015 roku główną imprezą dla młodego kulomiota będą Mistrzostwa Europy juniorów, które w połowie lipca odbędą się w Eskilstunie w Szwecji.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Gwardia Szczytno Konrad Bukowiecki lekka atletyka Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x