Spotkanie z Krystyna Pieczulis – Kocham bieganie i egzotyczne miejsca

Tym razem gościem Muzeum Sportu była Krystyna Pieczulis, lekkoatletka AZS UWM Olsztyn specjalizująca się w biegach długich. Na co dzień prowadzi zajęcia w studium wychowania fizycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a jej  pasja do biegania trwa już ponad 30 lat. Zaczynała od przełajów, potem wydłużała dystans do maratonu włącznie. Przebiegła ich 15, a wizytówką są efektowne cztery zwycięstwa w najdłuższym biegu w kanadyjskim Vancouver. W jednym roku w Kanadzie w ciągu dwóch tygodni wygrała trzy razy z rzędu w tym maraton.

 

Pani Krystyna regularnie startuje w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata weteranów, zdobywając w nich medale na różnych dystansach. Zaangażowała się bardzo w starty, bo kocha bezgranicznie bieganie i lubi odwiedzać niezwykle miejsca. Nie ukrywa, że motywacją do ciężkich przygotowań, treningów jest perspektywa występu w odległych egzotycznych krajach.

Krystyna Pieczulis zaangażowała się w kilka bardzo ciekawych przedsięwzięć. Jest w zespole przygotowującym zawody lekkoatletyczne podczas przyszłorocznej imprezy Warmia i Mazury Senior Games 2012. Jest również autorką sieci tras biegowych dla wszystkich, przebiegających lasami wzdłuż jezior: Kortowskiego i Skandy. Jak widać biega nie tylko dla siebie, stara się swą pasją zarazić innych, bo wie doskonale ile sport może sprawić radości i satysfakcji.

Pani Krystyna wszystkimi wrażeniami ze swej kariery podzieliła się z uczestnikami spotkania, i jak poprzedni zaproszeni goście przekazała do Muzeum kilka swoich pamiątek sportowych.

{gallery}kryst8{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x