Święto kulomiotów i skoczków wzwyż – Był nawet rekord Polski…

W Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w skoku wzwyż i pchnięciu kulą. To konkurencje, które można rozgrywać nawet w niewielkich obiektach, do tego obie mają w regionie bardzo utalentowanych reprezentantów. Przyjechało bardzo dużo młodzieży, a organizatorzy zadbali o oprawę. Zaprosili na mistrzostwa czołowego skoczka w kraju Piotra Ślebodę, który wystąpił nie tylko w roli gościa honorowego, ale też oddal kilka pokazowych prób. Rywalizacja uczniów ze szkół regionu przyniosła kilka dobrych wyników, a klasą błysnął Konrad Bukowiecki ze Szczytna, który ustanowił rekord Polski w pchnięciu kulą (5 kg). W skoku wzwyż chłopcy skoczyli po 190 cm. Talentów więc nie brakuje!

 

WYNIKI:
 

skok wzwyż  – SP dziewczęta
1. Kolterman Dominika 1999 – SP 2 Pasłęk – 150
2. Polak Natalia 1999 – SP Kraszewo – 140
3. Pesta Kinga 2000 – SP4 Iława – 135
4. Pastusiak Kinga 2000 – SP 1 Lidzbark W. – 135
5. Pesta Julia 2000 – SP4 Iława – 135
6. Kroplewska Oliwia 1999 – SP1 Nowe Miasto Lubawskie – 135
7. Jaworska Jonata 1999 – SP1 Lidzbark W. – 130
8. Kowalewska Loretta 1999 – SP1 Nowe Miasto Lubawskie – 130
9. Hubacz Karolina 1999 – SP1 Lidzbark W. – 130
10. Dudek Elżbieta 1999 – SP Wilkasy – 130
11. Kiedrowicz Jowita 1999 – SP2 Nowe Miasto Lubawskie – 120
12. Karpienia Aleksandra 1999 – SP Wilkasy – 120
13. Narwojsz Wiktoria 1999 – SP Wilkasy – 120
14. Steć Patrycja 2001 – SP Nowica – 120
15. Rzygalińska Klaudia 1999 – SP3 Lidzbark W. – 120
16. Malinowska Klaudia 2000 – SP Jamielnik – 110
17. Skoczeń Angelika 2000 – SP Jamielnik – 110
18. Ciak Marta 1999 – SP Wilkasy – 110
19. Dąbrowska Justyna 2000 – SP Tylica – 110
 

skok wzwyż – SP chłopcy
1. Syrewicz Łukasz 1999 – SP4 Lidzbark W. – 144
2. Jankowski Marcin 1999 – SP1 Lidzbark W. – 140
3. Warzocha Michał 1999 – SP Wilkasy – 135
4. Nagel Rafał 1999 – SP Jamielnik – 135
5. Gurzyński Grzegorz 1999 – SP2 Nowe Miasto Lubawskie – 135
6. Piotrowicz Cezary 1999 – SP Złotowo – 130
7. Nowotczyński Przemysław 1999 – UKS Tylice – 130
8. Skiba Szymon 1999 – SP1 Lidzbark W. – 130
9. Szumny Michał 1999 – SP Kraszewo – 130
10. Tarasewicz Dawid 1999 – SP Wilkasy – 130
11. Szymonowicz Szymon 2000 – SP Kraszewo – 125
12. Dudkiewicz Piotr 2001- SP1 Lidzbark W. – 125
13. Karaźniewicz Mikołaj 1999 – SP Wilkasy – 125
14. Hajduk Damian 1999 – SP Jamielnik – 120
15. Gilgenast Igor 2000 – SP2 Nowe Miasto Lubawskie – 120
16. Jurewicz Mateusz 2000 – SP Wilkasy – 110
17. Niklas Ignacy 2000 – SP Wilkasy – nm
18. Borodyńko Jakub 1999 – SP Wilkasy – nm

skok wzwyż – GIMN dziewczęta
PK. Dziurla Angelika 1997 – ZKL Zielona Góra – 150
1. Tworek Urszula 1998 – Gimanzjum Wilkasy – 140
2. Sulej Paulina 1996 – Gimnazjum Nowe Misto Lubawskie – 140
3. Panaś Bożena 1996 – Gimnazjum Wilkasy – 140
4. Łukaszewska Ewelina 1997 – Gimnazjum Jamielnik – 140
5. Burakiewicz Katarzyna 1997 – Gimnazjum Szczytno – 135
6. Kwiatkowska Sylwia 1996 – Gimnazjum Nowe Misto Lubawskie – 135
7. Bartnicka Monika 1996 – Gimnazjum Nowe Misto Lubawskie – 135
8. Szramka Katarzyna 1997 – Gimnazjum Jamielnik – 135
9. Wojciechowska Monika 1998 – Gimnazjum Wilkasy – 135
10. Żarnoch Paulina 1998 – Gimnazjum Wilkasy – 130
11. Karczewska Monika 1996 – Gimnazjum Grodziczno – 130
12. Grzonkowska Adrianna 1997 – Gimnazjum Grodziczno – 130
13. Woronowicz Marta 1996 – Gimnazjum Wilkasy – 115

skok wzwyż – GIMN chłopcy
1. Małejkyj Damian 1997 – Gimnazjum Wilczęta – 160
2. Flaszyński Patryk 1996 – Gimnazjum Nowe Misto Lubawskie – 155
3. Szczepański Kamil 1996 – Gimnazjum Grodziczno – 155
4. Baczewski Julian 1998 – Gimnazjum Wilkasy – 155
5. Sadowski Paweł 1996 – Gimnazjum Lubawa – 155
6. Kret Bartosz 1998 – Gimnazjum 1 Lidzbark W. – 155
7. Kowalkowski Patryk 1996 – Gimnazjum Lubawa – 150
8. Łakomy Dawid 1996 – Gimnazjum Grodziczno – 150
9. Topolewski Marcin 1996 – Gimnazjum Jamielnik – 150
10. Szczepański Kamil 1996 – Gimnazjum Nowe Misto Lubawskie – 150
11. Ziółkowksi Krystian 1996 – Gimnazjum Grodziczno – 150
12. Tkaczyk Filip 1996 – ZSO Iława – 145
13. Skręta Szymon 1996 – Gimnazjum Jamielnik – 145
14. Mazurkiewicz Jacek 1996 – Gimnazjum Grodziczno – 145
15. Klimek Paweł 1996 – Gimnazjum Nowe Miasto Lubawskie – 145
16. Dworzański Daniel 1996 – Gimnazjum 2 Lidzbark W. – 140
17. Granica Łukasz 1996 – Gimnazjum Grodziczno – 140

skok wzwyż – PONADG – dziewczęta
1. Jakubowska Karolina 1995 – ZS Lubawa – 145
2. Polkowska Martyna 1993 – ZS Pasłęk – 140
3. Gago Katarzyna 1994 – ZS Pasłęk – 135

skok wzwyż – PONADPODST – chłopcy
1. Romanowski Piotr 1993 – ZS Pasłęk – 190
2. Lawrenc Damian 1992 – ZSiPO Lidzbark W. – 190
3. Pesta Jakub 1995 – ZSO Iława – 175
4. Oleszczuk Kacper 1994 – ZS Pasłęk – 165
5. Wiatrowski Jakub 1994 – ZSO Iława – 165

{gallery}sleb15{/gallery}

Fot. LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

pchnięcie kulą – SP dziewczęta /3 kg/
1. Flis Aleksandra 1999 – SP 2 Pasłęk – 8.88
2. Kiedrowicz Jowita 1999 – SP 2 Nowe Misto Lubawskie – 7.91
3. Mieczkowska Weronika 1999 – SP Kazanice – 7.70
4. Polak Natalia 1999 – SP Kraszewo – 7.26
5. Redosz Maja 2000 – SP 3 Morąg – 6.94
6. Ciak Marta 1999 – SP Wilkasy – 6.51
7. Ziółkowska Weronika 1999 – SP 2 Nowe Miasto Lubawskie – 5.98
8. Seweryn Klaudia 1999 – SP 1 Nowe Miasto Lubawskie – 5.94
9. Hubacz Karolina 1999 – SP 1 Lidzbark Warmiński – 5.92
10. Nadolska Klaudia 2000 – SP 2 Nowe Misato Lubawskie – 5.88
11. Rzygalińska Klaudia 1999 – SP 3 Lidzbark Warmiński – 4.52

pchnięcie kulą – SP chłopcy /3 kg/
1. Syrewicz Łukasz 1999 – SP 4 Lidzbark Warmiński – 9.78
2. Wiśniewski Paweł 1999 – SP Złotowo – 9.12
3. Nierzwicki Piotr 1999 – SP Złotowo – 8.89
4. Szymonowicz Szymon 2000 – SP Kraszewo – 8.24
5. Kozikowski Kamil 1999 – SP 1 Nowe Miasto Lubawskie – 8.22
6. Sobociński Tomasz 1999 – SP 1 Nowe Miasto Lubawskie – 7.89
7. Pucia Mateusz 1999 – SP Wilkasy – 7.35
8. Skiba Szymon 1999 – SP 1 Lidzbark Warmiński – 7.32
9. Derdulski Paweł 1999 – SP 2 Nowe Miasto Lubawskie – 7.18
10. Gilgenast Igor 2000 – SP 2 Nowe Miasto Lubawskie – 6.92
11. Szumny Michał 1999 – SP Kraszewo – 6.79
12. Jurewicz Mateusz 2000 – SP Wilkasy – 6.17
13. Jankowski Marcin 1999 – SP 1 Lidzbark Warmiński – 5.70
14. Kwiatkowski Olaf 2000 – SP 2 Nowe Miasto Lubawskie – 5.32

pchnięcie kulą – GIMN – dziewczęta /3 kg/
1. Michałek Ola 1997 – Gimnazjum Wilczęta – 11.89
2. Pająk Agnieszka 1996 – Gimnazjum Kazanice – 9.40
3. Tworek Urszula 1998 – Gimnazjum Wilkasy – 9.12
4. Zakrzewska Iwona 1996 – Gimnazjum Kazanice – 8.94
5. Kliniewska Karolina 1996 – Gimnazjum Nowe Miasto Lubawskie – 8.79
6. Burakiewicz Katarzyna 1997 – Gimnazjum Szczytno – 8.78
7. Maciak Natalia 1996 – Gimnazjum Kurzętnik – 8.59
8. Zabłotna Ewelina 1996 – Gimnazjum Jamielnik – 8.44
9. Krezymon Weronika 1997 – Gimnazjum Jamielnik – 8.29
10. Kaczorowska Katarzyna 1998 – Gimnazjum Lubawa – 8.21
11. Grzybowska Joannna 1996 – Gimnazjum Kazanice – 8.09
12. Biernacka Patrycja 1998 – Gimnazjum 1 Morąg – 8.04
13. Romanowska Antonina 1997 – Gimnazjum Kraszewo – 6.76
14. Kaczorowska Barbara 1998 – Gimnazjum Lubawa – 5.80

pchnięcie kulą – GIMN – chłopcy /5 kg/
1. Bukowiecki Konrad 1997 – Gimnazjum Szczytno – 17.84 /rekord Polski/
2. Treder Krystian 1996 – Gimnazjum Kazanice – 14.79
3. Zelma Tomasz 1997 – Gimnazjum Nowe Miasto Lubawskie – 13.32
4. Łukszo Łukasz 1997 – Gimnazjum Dobre Miasto – 13.23
5. Soroka Tomasz 1996 – Gimnazjum Morąg – 12.20
6. Majewski Wojciech 1996 – Gimnazjum Kraszewo – 10.40
7. Zawadzki Patryk 1996 – Gimnazjum Kazanice – 10.31
8. Kaczerzewski Mateusz 1996 – Gimnazjum Jamielnik – 9.68
9. Lewicki Przemysław 1996 – Gimnazjum Nowe Miasto Lubawskie – 9.42
10. Kret Bartosz 1998 – Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński – 9.00
11. Kołodziejski Radosław 1998 – Gimnazjum Kazanice – 8.87
12. Figger Mateusz 1998 – Gimnazjum Kazanice – 7.96

pchnięcie kulą – PONADPODST – dziewczęta /4 kg/
1. Bołdysz Karolina 1993 – ZS Pasłęk – 11.05
2. Filipiak Honorata 1991 – ZSiPO Lidzbark Warmiński – 9.58
3. Jakubowska Karolina 1995 – ZS Lubawa – 9.46
4. Brzezińska Anna 1993 – ZS Pasłęk – 9.40
5. Zienińska Renata 1994 – ZS Lubawa – 9.03
6. Żamejć Anna 1993 – ZSiPO Lidzbark Warmiński – 8.24
7. Łączkowska Monika 1995 – ZSiPO Lidzbark Warmiński – 8.09

pchnięcie kulą – PONADPODST – chłopcy/6 kg/
1. Regin Andrzej 1994 – ZSB Olsztyn – 17.92
2. Łukszo Sebastian 1994 – ZSZ Szczytno – 16.47
3. Oleszczuk Kacper 1994 – ZS Pasłęk – 15.96
4. Sitarz Marek 1993 – ZS Pasłęk – 13.22
5. Goliszewski Michał 1994 – ZS Lubawa – 11.68
6. Wiśniewski Wojciech 1993 – ZS Lubawa – 11.31

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x