Urszula Styranka w Senior Games 2012 – Po 40 latach znów na bieżni

Urszula Styranka-Szubzda, uczestniczka igrzysk olimpijskich (sztafeta 4 razy 100 metrów) w Meksyku i Monachium, weźmie udział w zawodach sportowych Warmia Mazury Senior Games 2012. To pierwszy start utytułowanej lekkoatletki w międzynarodowej imprezie od zakończenia sportowej kariery! Pani Urszula należy do najbardziej znanych postaci olsztyńskiej lekkiej atletyki. Startowała w okresie, kiedy polski sprint kobiecy liczył się na Starym Kontynencie.

 

Sztafeta z olsztynianką w składzie startowała również w mistrzostwach Europy (1969, 1971), w których zajęła odpowiednio 5. i 4 miejsce. Zawodniczka miała również okazję zaprezentować się w biegach indywidualnych (Helsinki 1971) – w zawodach na dystansie 200 m wywalczyła półfinał.  Reprezentowała ponadto Polskę podczas Pucharu Starego Kontynentu, jest również wielokrotną medalistką krajowego czempionatu. Przygodę z wyczynowym uprawianiem sportu zakończyła w 1974 roku.

Po zakończeniu kariery nie miałam okazji startować w imprezach, bo zajęłam się zupełnie innymi sprawami – mówi była lekkoatletka Gwardii Olsztyn. – Cieszę się, że wezmę udział w zawodach i choć przez chwilę odżyją wspomnienia sprzed lat. W naszym wieku nie nastawiamy się na bicie kolejnych rekordów, chodzi nam przede wszystkim o odskocznię od codzienności. Sama jestem ciekawa, na co mnie stać. Wystartuję na dystansie 100 m i śmieję się, że w tym wieku to już prawie maraton. Niektórzy, patrząc na aktywne osoby w moim wieku pukają się w czoło, a  ja uważam, że życie jest zbyt krótkie, by się tym przejmować. Mam nadzieję, że wspólnie z innymi uczestnikami Warmia Mazury Senior Games 2012 dostarczymy jeszcze wielu niezapomnianych emocji.

W Lidzbarku Warmińskim uczestniczka Warmia Mazury Senior Games 2012 zaprezentuje się na dystansie 100 m oraz prawdopodobnie w sztafecie 4x100m.

Warmia Mazury Senior Games 2012

W sportowej imprezie, która odbędzie się od 10-16 września w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Naterkach oraz Ornecie, mogą wziąć udział osoby z pokolenia 45+ (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (dyscypliny zespołowe). Zawodnicy z całego świata staną do walki o medale i prestiż w 11 dyscyplinach (piłka nożna, pływanie, brydż sportowy, żeglarstwo, tenis, siatkówka halowa i plażowa, badminton, lekka atletyka, tenis stołowy oraz golf). Organizatorzy przygotowali również możliwość udziału w trzech dyscyplinach rekreacyjnych – maratonie rowerowym, strzelaniu do rzutków oraz zawodach strzeleckich. Elektroniczna rejestracja potrwa do 31 sierpnia 2012. Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie internetowej www.SeniorGames2012.org.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x