W Iławie Kaper Cup 2011 – To miejsce, gdzie skacze sie wysoko

Ogólnopolski Mityng Skoku Wzwyż „Kaper Cup 2011” , który odbył się na terenach Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie przyniósł znakomite jak na nasze warunki rezultaty Piotr Śleboda z Olimpii Grudziądz, jednocześnie student UWM w Olsztynie, pokonał wysokość 2.27 poprawiając o 2 cm rekord życiowy. Wśród pań Karolina Gronau (AZS Biała Podlaska) też osiągnęła dużą wysokość – 186 cm.

Warto dodać, że oboje nie spoczęli na laurach i byli bardzo bliscy sukcesu. Piotr minimalnie strącił poprzeczkę na 2.30, a Karolina na 1.90 cm. Emocji więc nie zabrakło, choć aura towarzysząca konkursowi była  niecodzienna. Załamanie pogody nastąpiło w momencie, gdy uczestnicy „męskiego” konkursy walczyli z wysokością 2 metry, Brak doświadczenia młodszych zawodników m. in. iławianina Marcina Rudnickiego, przerzedził grono skoczków. Ci co przetrwali, mieli później wręcz wymarzone warunki i to w pełni wykorzystali. Organizator imprezy trener Paweł Hofman zadbał o znakomitą obsadę, choć wskutek trudności komunikacyjnych kilkoro zaproszonych zawodników nie dojechało. Szkoda, bo iławska skocznia jest miejscem wyjątkowym, gdzie zawsze skacze się bardzo wysoko. Dlatego Pan Paweł zgłosił imprezę w przyszłym roku jako kwalifikacje polskich zawodników do Igrzysk Olimpijskich.

Wracając do piątkowego konkursu warto zwrócić uwagę na start Cezarego Pietruszewskiego z Nowego Miasta Lubawskiego – pierwszego na liście młodzików w kraju – 190 cm. Godny podkreślenia jest też wynik 57-letniego Dariusza Bednarskiego z Płocka, który skoczył 1.70.

Wyniki:

1 Piotr Śleboda (Olimpia Grudziądz) – 2.27

2 Karol Owczarek ( Uniwersytet Opolski) 2.12

3 Maciej Baszczyński (Strzelce Opolskie) -2.08

…………………………………………

Marcin Rudnicki (Jeziorak Iława) 2.04

Cezary Pietruszewski (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) 1.90

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x