Wakacyjny Mityng Łomżyński 2020 – Dalekie pchnięcia i mocne sprinty

lekkoatletyka szczytno facebook
W miniona środę (29 lipca) odbył się Wakacyjny Mityng Łomżyński, w którym wystartowali m.in. lekkoatleci UKS Atos Woźnice, PKS Gwardia Szczytno, MKS Masuria Jęcznik, AZS UWM Olsztyn i UKS MOSiR Działdowo. W pchnięciu kulą (6kg) bardzo dobry wynik 18.27 (rekord życiowy) uzyskał Jakub Borkowski (Gwardia). Jego młodszy kolega klubowy Karol Kijewski kulę 5-kilogramową pchnął na odległość 15.71.

W biegach na 100 metrów do finałów zakwalifikowali się sprinterzy UKS Atos Woźnice: Zuzanna Kopko i Bartosz Turek, który pobił „życiówkę” 11.25 przy przeciwnym wietrze. Bartek poszedł za ciosem i na 200 metrów też ustanowił swój rekord – 22.51. Na uwagę zasługuje rezultat 14-letniego Wojciecha Wasielewskiego z MOSiR Działdowo na 600 metrów – 1.32.16.

Mężczyźni

100 metrów

Finał

4 TUREK Bartosz 02-05-22 UKS Atos Woźnice WN 11.25 PB (-0.3)

Eliminacje

TUREK Bartosz 02-05-22 UKS Atos Woźnice WN 11.29 (-1.4)

KIENIGSMAN Jakub 06-01-08 PKS Gwardia Szczytno WN 12.95 (-1.5)

200 metrów

2 TUREK Bartosz 02-05-22 UKS Atos Woźnice WN 22.51 PB (+0.8)

16 KIENIGSMAN Jakub 06-01-08 PKS Gwardia Szczytno WN 26.20 (-0.5)

400 metrów

12 DĄBKOWSKI Jakub 06-03-13 UKS MOSiR Działdowo WN 55.66

600 metrów

3 WASIELEWSKI Wojciech 06-01-18 UKS MOSiR Działdowo WN 1:32.16 PB

Pchnięcie kulą M U20 (6kg)

1 BORKOWSKI Jakub 01-06-26 PKS Gwardia Szczytno WN 18.27 PB

2 RUCIŃSKI Kacper 02-10-23 PKS Gwardia Szczytno WN 13.79

Pchnięcie kulą M U18 (5kg)

3 KIJEWSKI Karol 05-10-10 PKS Gwardia Szczytno WN 15.71

4 AMBROZIAK Marcel 04-11-14 PKS Gwardia Szczytno WN 12.11

6 WÓJCICKI Antoni 05-08-19 PKS Gwardia Szczytno WN 9.10

Rzut oszczepem (800)

2 BORKOWSKI Jakub 01-06-26 PKS Gwardia Szczytno WN 48.64

4 RUCIŃSKI Kacper 02-10-23 PKS Gwardia Szczytno WN 43.02

Rzut dyskiem M U18 (1.5kg)

4 AMBROZIAK Marcel 04-11-14 PKS Gwardia Szczytno WN 40.09 PB

Rzut dyskiem M U16 (1kg)

1 KIJEWSKI Karol 05-10-10 PKS Gwardia Szczytno WN 53.28

2 WÓJCICKI Antoni 05-08-19 PKS Gwardia Szczytno WN 33.59 PB

3 WÓJTOWICZ Bartosz 06-09-20 UKS MOSiR Działdowo WN 29.74 PB

Kobiety

100 metrów

Finał

5 KOPKO Zuzanna 05-02-08 UKS Atos Woźnice WN 13.74 (+0.4)

Eliminacje

KOPKO Zuzanna 05-02-08 UKS Atos Woźnice WN 13.59 SB (-0.5)

200 metrów

3 KOPKO Zuzanna 05-02-08 UKS Atos Woźnice WN 27.84 (+1.7)

400 metrów

5 FUCZEK Alexandra 03-04-15 PKS Gwardia Szczytno WN 61.35 PB

6 WAWRZYNOWICZ Julia 04-02-11 UKS Atos Woźnice WN 61.75

9 DUDZIEC Martyna 04-08-27 PKS Gwardia Szczytno WN 65.02

600 metrów

4 TOMCZYK Aleksandra 04-01-03 UKS MOSiR Działdowo WN 1:48.89

800 metrów

6 SOKOŁOWSKA Maria 03-08-18 LKS Masuria Jęcznik WN 2:25.07

1500 m przeszkody

2 ZIÓŁEK Weronika 03-04-23 KS AZS UWM Olsztyn WN 5:32.50 SB

Rzut dyskiem K U16 (0.75 kg)

1 KONOPKA Zofia 06-11-15 UKS MOSiR Działdowo WN 28.66 PB

Skok w dal

5 JUCHNOWSKA Natalia 02-08-19 UKS MOSiR Działdowo WN 4.77 (+0.7)

8 PIELKA Kinga 06-07-20 UKS Atos Woźnice WN 4.67 PB (+0.2)

Trójskok

5 JUCHNOWSKA Natalia 02-08-19 UKS MOSiR Działdowo WN 10.70 (-0.2)

Działdowo lekka atletyka Olsztyn sport młodzieżowy Szczytno Woźnice

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x