WAMA-SPORT Historia – Halowy sezon la 2015 – Medale na wszystkich frontach, Karol był jeszcze nasz, pokazały się szczycieńskie gwiazdki

Fot. Adam Kowalski/polskisport.pl

W lekkoatletycznym sezonie halowym 2015 reprezentanci klubów Warmii i Mazur walczyli na wszystkich frontach i to z dużym powodzeniem. Z każdej imprezy mistrzowskiej wracali z medalami. Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) stawał na podium w kat. juniorów i seniorów, Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) brylował na krótszych dystansach. Pojawił się talent Dominika Smosarskiego (Gwardia), w wielobojach klasę potwierdzała Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk)

Halowe MP Seniorów

W Toruniu w Halowych Mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce. zdobyliśmy trzy medale Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) zdobył dwa złote: na 200 m w świetnym czasie 20.66 i 400 m z rekordowym wynikiem 46.25. Wygrał o trzy setne sekundy. Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) złamał kolejną barierę. Pchnął seniorską kulą 20.02 i zdobył brązowy medal. Nasza ekipa liczyła cztery osoby, w tym dwie z medalowymi szansami.

w2

Jak przebiegała rywalizacja?

Karol Zalewski (AZS UWM) bardzo pewnie wygrał swoją serię na 400 metrów i jako zwycięzca nie musiał zwracać uwagi na wynik. Za to musi bardzo racjonalnie gospodarować siłami, bowiem w ciągu dwóch dni ma kilka startów, a celem jest zdobycie złotych medali. Warto jednak zaznaczyć ,że rywale pobiegli bardzo szybko. Walka w finale z Łukaszem Krawczukiem i Rafałem Omelko zapowiada się pasjonująco.

Natomiast znów przeżyliśmy emocje związane ze startem naszego złotego juniora Konrada Bukowieckiego ze Szczytna. W seniorskim towarzystwie czuje się bardzo pewnie. Zdobył brązowy medal, ale na pierwszy plan wysuwa się wynik 20.02 – kolejny rekord juniora seniorską kulą (7.26). Przekroczył magiczną barierę 20 metrów, która jest przepustką do elity. To z pewnością przypieczętuje jego nominację do reprezentacji na Halowe Mistrzostwa Europy. Konrad 20.02 uzyskał w czwartej próbie i był przez chwilę liderem. Odpowiedź bardziej doświadczonych miotaczy była błyskawiczna. Junior z pewnością zmotywował ich do maksimum, co sprawiło, że konkurs stał na prawdziwie europejskim poziomie. Ducha walki poczuł Andrzej Regin (Gwardia Szczytno) , który znów ustanowił rekord życiowy (18.66) i zbliża się do granicy 19 metrów.

Karol Zalewski (AZS UWM) z samego rana w niedzielę wygrał eliminacje na 200 metrów z dość dużą przewaga nad konkurentami. Tu liczyły się czasy, więc nie można było sobie pozwolić na luz, a czas 21.16 jest bardzo obiecujący. Finały biegów na 200 i 400 metrów odbędą się w niewielkim odstępie czasowym (trzy kwadranse) i to chyba jest największy problem. Czy uda się pokonać tę przeszkodę i…rywali? Na 200 metrów , podobnie jak w sobotę na 60 m wystartował Łukasz Łukian z Warmii Lidzbark Warmiński. Wyraźnie odstawał klasą od pozostałych uczestników.

W finale na 200 metrów Karol Zalewski pokazał możliwości. Pobiegł doskonale, a formę potwierdził bardzo wartościowym wynikiem 20.66. Rywale zostali daleko w tyle. Teraz trzeba się szybko regenerować przed biegiem na 400 metrów.

Sprinter AZS UWM miał kilka minut odpoczynku i musiał się przygotowywać do biegu na dwa okrążenia hali, przy czym zadanie było trudniejsze. Dochodziło zmęczenie i rywale też byli bardziej wymagający, mimo że na starcie zabrakło jednego z konkurentów Jakuba Krzewiny. W tej sytuacji głównym kontrkandydatem do złota stał się Rafał Omelko. I był rzeczywiście. Karol stoczył z nim pasjonujący pojedynek i wygrał o trzy setne sekundy. Najważniejsze, że zrealizował swój cel, zdobył dwa złote medale i to w ekstremalnych warunkach, bo przecież przerwa między finałami była bardzo krótka, a konkurencje wyczerpujące. Czas 46.25 jest najlepszym w tym roku, choć z pewnością zawodnika AZS UWM stać na pokonanie bariery 46 sekund. To widać gołym okiem.

mms img1711685216

Halowe MP juniorów i juniorów młodszych

W Toruniu zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. W niedzielę popołudniu zdobyliśmy dwa złote medale. Pierwszy za sprawą Konrada Bukowieckiego (Gwardia Szczytno), który w pierwszej próbie „machnął” 21.82 i na tym poprzestał. Za chwilę drugie złoto wywalczyła w biegu na 200 m. Karolina Ciesielska (AZS UWM Olsztyn). Brąz dołożyła Ola Szczerbaczewicz (AZS UWM) na 400 m. Nasz dorobek w MP to: 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych medali.

Medaliści z Warmii i Mazur

Juniorzy młodsi

Brąz

3 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno 7.07 – 60 metrów

3 NOWAKOWSKI Maciej 98-09-01 LKS Lubawa 1:23.82 – 600 metrow

3 KARKOWSKI Krzysztof 99-05-22 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 1.98 – skok wzwyż

3 MOSKAL Jakub 98-03-12 KS Polonia Pasłęk 1.98 PB – skok wzwyż

Juniorzy

Złoto

1 BUKOWIECKI Konrad 97-03-17 PKS Gwardia Szczytno 21.82 – pchnięcie kulą (6 kg)

1 CIESIELSKA Karolina 96-02-17 KS AZS UWM Olsztyn 24.73 – 200 metrów

Srebro

2 CIESIELSKA Karolina 96-02-17 KS AZS UWM Olsztyn 7.60 – 60 metrów

Brąz

3 SZCZERBACZEWICZ Aleksandra 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn 56.65 PB – 400 metrów

smo7

Jak przebiegała rywalizacja?

Sobotnia, przedpołudniowa sesja zaczęła się bardzo optymistycznie, bowiem brązowy medal w biegu na 60 metrów w kategorii juniorów młodszych zdobył Dominik Smosarski. Jest to absolutna rewelacja sezonu. Zawodnik Gwardii Szczytno trenuje od niedawna, a trener Ireneusz Bukowiecki jak go pierwszy raz zobaczył w biegu nie wyjść ze zdumienia. To talent czystej wody, kto wie czy nie na miarę Karola Zalewskiego. I rzeczywiście po tak krótkich przygotowaniach Dominik sięgnął po brąz w Mistrzostwach Polski. Najważniejsze, że wytrzymał psychicznie udział w finale, bo przecież na tak krótkim dystansie małe zawahanie to strata szans. Miał tez trochę szczęścia, bowiem uzyskał ten sam czas co czwarty na mecie konkurent i potrzebny był odczyt fotokomórki.

W biegu na 1000 metrów juniorek młodszych mieliśmy aż cztery reprezentantki. Szósta była Jagoda Kamińska z AZS UWM. Siostry Tercjak z Atosu Woźnice mimo dobrych czasów poza dziesiątką.

Paulina Potasznik (Asy Dywity) wygrała swoją serię na 300 m i pewnie awansowała do finału z czwartym czasem. Różnice czasowe szóstki walczącej o medale są nieznaczne. Wszystko jest możliwe. Po cichu liczymy, że Paulina stanie na podium. Jakub Maciesza z Truso Elbląg na tym dystansie nie odegrał żadnej roli.

W eliminacjach na 200 metrów Rafał Krawczyk z Warmii Lidzbark Warmiński zajął w eliminacjach 10 miejsce w rankingu i awansował do finału B. Agata Licznerska z Truso Elbląg była w kwallifikacjach ostatnia.

Izabela Wujkowska z AZS UWM Olsztyn awansowała do finału A w biegu na 600 metrów. zajęła w serii drugie miejsce z siódmym wynikiem eliminacji. Również w finale pobiegnie Maciej Nowakowski z LKS Lubawa, choć trzeba przyznać, że awansował dopiero z ósmym czasem, choć mia najlepszy rekord życiowy. Tu miał troche szczęścia, ale w finale trzeba pobiec znacznie odważniej. Nie powiodło się lekkoatletom AZS UWM, którzy znaleźli się w końcówce rankingu

Konkurs skoku wzwyż przyniósł małe rozczarowanie. Zawodniczki Polonii Pasłęk: Patrycja Adamczyk i Dominika Kolterman nie osiągnęły rekordowych wyników i znalazły się poza podium odpowiednio na 7 i 8 miejscu.

Rozpoczęli rywalizację juniorzy. W finałowym biegu na 1500 metrów nasi reprezentanci zamknęli pierwszą dziesiątkę. Dziewiąte miejsce zajął Mateusz Jackiewicz (AZS UWM), a tuż za nim finiszował Dariusz Nowak (Truso Elbląg)

W eliminacjach dobrze pobiegli sprinterzy. Karolina Ciesielska (AZS UWM) z drugim czasem i Przemysław Adamski (Atos Woźnice) z siódmym wynikiem awansowali do finałów A na 60 metrów. W finale B pobiegnie Joanna Grzybowska (LKS Lubawa). Krótki był odpoczynek przed finałami. Najpierw finał B wygrała Joanna Grzybowska, zapewniając sobie 9 miejsce w zawodach. W finale A triumfowała murowana faworytka Ewa Swoboda z Żor, ale srebrny medal zdobyła nasza Karolina Ciesielska. Wykonała swój plan. W sprincie mężczyzn Przemek Adamski mimo kolejnego rekordu życiowego (7.00) zajął w finale szóstą lokatę.

Świetnie pobiegła w eliminacjach na 800 metrów Agata Kołecka z Małego Jezioraka. Awansowała do finału z drugim czasem, to zawsze stwarza nadzieje.

Za chwilę znów byliśmy w znakomitych humorach bowiem mieliśmy dwie kolejne finalistki. Karolina Ciesielska wygrała eliminacje na 200 metrów i jest kandydatką do zwycięstwa w finale, bowiem w tej konkurencji nie wystartowała Ewa Swoboda.

Aleksandra Szczerbaczewicz (AZS UWM) awansowała z piątym czasem do finału biegu na 400 metrów. Karol Chwedczuk (Truso) pobiegnie na dystansie 200 m w finale B

W ostatniej konkurencji technicznej pierwszego dnia Agnieszka Okseniuk (Truso) zajęła piąte miejsce w konkursie skoku wzwyż. Poprawiła swój rekord, a więc ten wynik należy ocenić bardzo wysoko.

Niedziela rozpoczęła się znakomicie. Maciej Nowakowski z LKS Lubawa zdobył brązowy medal w kategorii juniorów młodszych z biegu na 600 metrów. Pobiegł roztropnie, lepiej niż w eliminacjach i stanął na podium na co liczyliśmy.

W rywalizacji juniorek młodszych na tym samym dystansie Izabela Wujkowska (AZS UWM Olsztyn) była szósta. Liczylismy na odrobine więcej, choć oczywiście awans do finału A był suksecem.

W finale skoku w dal tej kategorii wiekowej o medal otarła się Natalia Polak z Warmii Lidzbark Warmiński. Mimo rekordowego wyniku (5.26) otarła się o medal, choć do podium zabrakło 20 cm – to sporo.

Tak samo czwarte – niewdzięczne miejsce zajęła w finałowym biegu na 300 metrów Paulina Potasznik z Dywit. Stawka w tej konkurencji była wyrównana, ale nie udało się wskoczyć na podium.

W soku w dal Michał Szumny (Warmia Lidzbark Warmiński) był ósmy. Na razie Michał uprawia wielobój i ta konkurencja jest jedna ze składowych, nie wymagajmy wiec za wiele.

Paulina Marciniak z Zatoki Braniewo przyzwyczaiła nas do medali, tegoroczne Halowe MP zupełnie się jej nie udały i na dystansie 2 km zajęła 17 miejsce.

Rafał Krawczyk z Warmii Lidzbark Warmiński pobiegł w finale B 200 metrów i zajął ostatecznie 9 miejsce w Mistrzostwach Polski.

Wiele emocji dostarczyli skoczkowie wzwyż (juniorzy młodsi), a do decydującej rozgrywki włączyli się dwaj zawodnicy: Krzysztof Karkowski (Warmia Lidzbark Warmiński) i Jakub Moskal (Polonia Pasłęk). Tak się szczęśliwie złożyło, że obaj wrócą z brązowymi medalami.

W niedziele popołudniu rywalizują już tylko juniorzy. Zdobyliśmy pierwszy zloty medal za sprawą Konrada Bukowieckiego. Zawodnik Gwardii Szczytno w pierwszej próbie „machnął” 21.82 i na tym poprzestał. Cel osiągnął, a przed nim kolejne wyzwania i trzeba energię oszczędzać.

Marcin Spustek (Truso) nie odegrał większej roli w biegu na 3 km. W swojej serii byl ostatni w klasyfikacji -15.

Jak można było oczekiwać Karolina Ciesielska (AZS UWM) zdobyła drugi w tych MP medal. Tym razem złoty na 200 metrów. Wygrała z dużą przewagą. Na tym samym dystansie w rywalizacji juniorów Karol Chwedczuk z Truso był jedenasty.

W finale biegu na 800 metrów Agata Kołecka z Małego Jezioraka Iława ustanowiła rekord życiowy i zajęła piate miejsce. Brawo!

Spełniła nasze oczekiwania Aleksandra Szczerbaczewicz (AZS UWM) w finale biegu na 400 metrów pobiegła bardzo ambitnie i bojowo i w nagrodę jest brązowy medal.

z44696001

Halowe MP w wielobojach

W Spale zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski w wielobojach lekkoatletycznych. W pięcioboju juniorek młodszych złoty medal zdobyła Patrycja Adamczyk z Polonii Pasłęk, która wytrzymała presje i drugiego dnia nie oddała prowadzenia. Natalia Polak z Warmii Lidzbark Warmiński zajęła szósta lokatę, mając dobre niedzielne starty. Michał Szumny (Warmia) w rywalizacji juniorów młodszych był po czterech próbach szósty, ale w niedzielę miał słabsze konkurencje i wylądował na 13 pozycji.

Juniorki młodsze

Klasyfikacja końcowa

1 ADAMCZYK Patrycja 99-05-19 KS Polonia Pasłęk 3447 SB

2 MARTYNA Katarzyna 98-10-25 WKS Wawel Kraków 3397 SB

3 BOGIŃCZUK Julia 98-06-06 WKS Śląsk Wrocław 3366 SB

4 MARCZYK Dominika 98-11-02 LKS Zantyr Sztum 3334 SB

5 TWOREK Urszula Marta 98-02-07 KS Podlasie Białystok 3282 PB

6 POLAK Natalia 99-12-23 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 3192 SB

Juniorzy młodsi

Klasyfikacja końcowa

1 BARAN Patryk 98-04-22 MKS Sambor Tczew 5427

2 SOBCZYK Radosław 98-06-08 MKS Ustroń 4613

3 JAKÓBCZAK Mikołaj 98-05-30 LKS Orkan Ostrzeszów 4422

4 SZYMAŃSKI Miłosz 98-09-07 ALKS PWSZ Gorzów Wlkp 4312

5 KUZIO Mateusz 98-11-15 MKS Junior Złocieniec 4269

6 MILASZEWSKI Paweł 98-02-27 CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 4196

……………………………………………………………..

13 SZUMNY Michał 99-03-27 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 3815

w1

Halowe MP weteranów

W Hali Sportowo -Widowiskowej w Toruniu odbyły się XXIV Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. W imprezie uczestniczyło 328 osób, w tym 58 pań. Wybrała się również grupa weteranów z Warmii i Mazur, a konkretnie z: Elbląga, Olsztyna. Lidzbarka Warmińskiego, Kurzętnika, Działdowa, Mrągowa, Nidzicy, Nowego Miasta Lubawskiego, Ornety i Susza. Zdobyliśmy 19 medali w tym 7 złotych.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: trzykrotnie Elżbieta Sambor (Elbląg), dwa razy Krystyna Pieczulis (Olsztyn) oraz Jolanta Bukowska (Elbląg) i Marek Olszewski (Lidzbark Warmiński). Cieszymy się bardzo, że ruch weteranów na Warmii i Mazurach rozwija się i to w wielu miejscowościach. Zmienia się podejście do kultury fizycznej, a weterani lekkiej atletyki są znakomitym wzorcem. Mamy nadzieję, że za nimi pójdą następni.

Informacje przesłał nam Marek Olszewski z Lidzbarka Warmińskiego – złoty medalista w skoku w dal

Wyniki

Złote medale

K50 60m ppł Sambor Elżbieta 1965 Elbląg 12.53 10.40 733

K50 3000m Pieczulis Krystyna 1962 Olsztyn 11:58.37 10:23.76 875

K50 800m Pieczulis Krystyna 1962 Olsztyn 02:54.03 02:28.20 707

K50 skok w dal Sambor Elżbieta 1965 Elbląg 3.98 5.31 807

M45 skok w dal Olszewski Marek 1969 Lidzbark Warmiński 5.26 6.34 780

K50 skok wzwyż Sambor Elżbieta 1965 Elbląg 1.45 1.88 1075

K50 ciężarek Bukowska Jolanta 1963 Elbląg 8.02 10.43 0

Srebrne medale

M45 60m ppł Olszewski Marek 1969 Lidzbark Warmiński 11.26 10.03 579

M70 800m Szymański Jerzy 1944 Kurzętnik 03:35.74 02:35.14 156

M55 skok wzwyż Grzyb Marek 1955 Olsztyn 1.45 1.92 789

M45 trójskok Olszewski Marek 1969 Lidzbark Warmiński 9.92 11.50 572

M50 pchnięcie kulą Chilmanowicz Janusz 1964 Działdowo 14.47 17.31 958

M50 ciężarek Chilmanowicz Janusz 1964 Działdowo 14.27 15.81 708

M60 ciężarek Kubacki Mieczysław 1953 Nowe Miasto Lubawskie 15.14 17.52 818

Brązowe medale

M50 3000m chód Ciołkowski Marek 1963 Olsztyn 18:43.84 16:20.66 595

M50 800m Długosz Marek 1962 Mrągowo 02:24.57 02:06.01 631

M50 skok w dal Ciołkowski Marek 1963 Olsztyn 4.44 5.72 654

K50 pchnięcie kulą Bukowska Jolanta 1963 Elbląg 7.80 9.50 510

M60 pchnięcie kulą Kubacki Mieczysław 1953 Nowe Miasto Lubawskie 13.20 17.90 994

4 miejsca

M50 60m Dumiński Mirosław 1963 Nidzica 8.40 7.51 727

K35 3000m Chrząszcz Magdalena 1977 Orneta 14:49.19 14:36.92 275

M35 3000m Chrząszcz Maciej 1975 Orneta 12:50.20 12:43.42 49

M50 3000m chód Bartkowski Jan 1961 Nidzica 18:51.51 16:27.36 585

M55 200m Czerwiński Adam 1957 Elbląg 31.18 26.60 424

M60 400m Ruczyński Andrzej 1952 Olsztyn 01:13.13 59.04 454

4 M55 800m Szysler Andrzej 1955 Susz 02:32.66 02:07.70 595

M50 ciężarek Bartkowski Jan 1961 Nidzica 7.73 8.57 358

5 miejsca

M50 200m Dumiński Mirosław 1963 Nidzica 28.45 25.15 564

M60 800m Ruczyński Andrzej 1952 Olsztyn 02:47.04 02:13.60 476

M55 skok w dal Grzyb Marek 1955 Olsztyn 4.89 6.74 863

M50 skok wzwyż Fiuk Mirosław 1964 Działdowo 1.45 1.82 694

M50 trójskok Ciołkowski Marek 1963 Olsztyn 8.38 10.44 463

6 miejsca

M50 3000m Długosz Marek 1962 Mrągowo 10:41.13 09:29.52 611

M35 800m Chrząszcz Maciej 1975 Orneta 02:21.98 02:17.98 397

M55 800m Czerwiński Adam 1957 Elbląg 02:43.87 02:17.08 413

7 miejsce

M50 800m Bartkowski Jan 1961 Nidzica 03:01.90 02:38.54 121

Kolumny oznaczają:

Kategoria, konkurencja,/wynik, wynik seniorowski/ punkty/

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

historia karol zalewski Konrad Bukowiecki lekka atletyka Olsztyn sport młodzieżowy Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x