WAMA-SPORT Historia – Orlen Warsaw Games „Lekkoatletyka dla każdego” (2017) – Dzieciaki zapatrzone w mistrzów, to więcej niż medale

Fot. lekkoatletyka dla każdego
Blisko dziewięćdziesięciu zawodników i zawodniczek z województwa warmińsko-mazurskiego wzięło udział w sobotnich (22 kwietnia) zmaganiach Orlen Warsaw Games (de facto Mistrzostwa Polski programu Lekkoatletyka dla każdego). Reprezentanci z Krainy Tysiąca Jezior do Warszawy przyjechali w znakomitych nastrojach i z takimi samymi wrócili do domów. Jako województwo zdobyliśmy 5 medali:

Medaliści

Wiktor Borkowski (2005) – Kazanice I miejsce w rzucie mini oszczepem 23,40

Borkowska Agata – Kazanice (2004) III miejsce w rzucie mini oszczepem 18,20

Maksymilian Żołądź Olsztyn (2004) III miejsce w skoku w dal 4,73

Jakub Kozacki (2002) Olsztyn III miejsce w biegu ulicznym na 1000 m

Maja Dalidowicz (2002) Elbląg III miejsce w biegu ulicznym na 1000 m

Do Warszawy zjechało się ponad 1500 uczestników wspieranego m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki programu „Lekkoatletyka dla Każdego!”. Młodzi sportowcy rywalizowali w parku i na stadionie Agrykola w biegach przełajowych, sprintach, sztafetach, biegu przez płotki, skokach w dal i wzwyż oraz w rzucie oszczepem. Mimo niezbyt sprzyjającej aury – w Warszawie w sobotę było pochmurno i wiał chłodny wiatr – wszyscy uczestnicy byli rozgrzani sportowymi emocjami. Atmosferę podgrzewał również fakt, że uczestników dopingowały gwiazdy sportu m.in. Artur Partyka, Oktawia Nowacka, Paweł Zagumny, Maria Andrejczyk, Monika Pyrek czy Marek Plawgo.

To w zasadzie mistrzostwa Polski programu Lekkoatletyka dla Każdego. Te dzieciaki jutro będą się w swoim miejscowościach mogły chwalić sukcesami z Warszawy. –powiedział Marian Nowakowski, jeden z koordynatorów projektu

 

Wszyscy zawodnicy którzy ukończyli konkurencje otrzymali pamiątkowe koszulki Asiks, medal oraz dyplom. Natomiast zwycięzcy z poszczególnych konkurencji otrzymali z rąk olimpijczyków i gwiazd sportu medale oraz nagrody rzeczowe firmy 4f i Asiks. Uroczystej dekoracji dokonano podczas „pasta party” na obiektach stadionu Legii Warszawa.

Tekst ukazał się na portalu WAMA-SPORT 28 kwietnia 2017 r.

historia Kazanice lekkoatetyka Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x