WAMA-SPORT Historia – Orlen Warsaw Games „Lekkoatletyka dla każdego” (2017) – Dzieciaki zapatrzone w mistrzów, to więcej niż medale

Fot. lekkoatletyka dla każdego
Blisko dziewięćdziesięciu zawodników i zawodniczek z województwa warmińsko-mazurskiego wzięło udział w sobotnich (22 kwietnia) zmaganiach Orlen Warsaw Games (de facto Mistrzostwa Polski programu Lekkoatletyka dla każdego). Reprezentanci z Krainy Tysiąca Jezior do Warszawy przyjechali w znakomitych nastrojach i z takimi samymi wrócili do domów. Jako województwo zdobyliśmy 5 medali:

Medaliści

Wiktor Borkowski (2005) – Kazanice I miejsce w rzucie mini oszczepem 23,40

Borkowska Agata – Kazanice (2004) III miejsce w rzucie mini oszczepem 18,20

Maksymilian Żołądź Olsztyn (2004) III miejsce w skoku w dal 4,73

Jakub Kozacki (2002) Olsztyn III miejsce w biegu ulicznym na 1000 m

Maja Dalidowicz (2002) Elbląg III miejsce w biegu ulicznym na 1000 m

Do Warszawy zjechało się ponad 1500 uczestników wspieranego m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki programu „Lekkoatletyka dla Każdego!”. Młodzi sportowcy rywalizowali w parku i na stadionie Agrykola w biegach przełajowych, sprintach, sztafetach, biegu przez płotki, skokach w dal i wzwyż oraz w rzucie oszczepem. Mimo niezbyt sprzyjającej aury – w Warszawie w sobotę było pochmurno i wiał chłodny wiatr – wszyscy uczestnicy byli rozgrzani sportowymi emocjami. Atmosferę podgrzewał również fakt, że uczestników dopingowały gwiazdy sportu m.in. Artur Partyka, Oktawia Nowacka, Paweł Zagumny, Maria Andrejczyk, Monika Pyrek czy Marek Plawgo.

To w zasadzie mistrzostwa Polski programu Lekkoatletyka dla Każdego. Te dzieciaki jutro będą się w swoim miejscowościach mogły chwalić sukcesami z Warszawy. –powiedział Marian Nowakowski, jeden z koordynatorów projektu

 

Wszyscy zawodnicy którzy ukończyli konkurencje otrzymali pamiątkowe koszulki Asiks, medal oraz dyplom. Natomiast zwycięzcy z poszczególnych konkurencji otrzymali z rąk olimpijczyków i gwiazd sportu medale oraz nagrody rzeczowe firmy 4f i Asiks. Uroczystej dekoracji dokonano podczas „pasta party” na obiektach stadionu Legii Warszawa.

Tekst ukazał się na portalu WAMA-SPORT 28 kwietnia 2017 r.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

historia Kazanice lekkoatetyka Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x