WAMA-SPORT Historia – W PZLA kolesiostwo wygrywa z uczciwością? – Mocne słowa Konrada Bukowieckiego w sprawie Sebastiana Łukszo

Na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy miało wyjechać dwóch kulomiotów Gwardii Szczytno: Andrzej Regin i Sebastian Łukszo. Obaj jednoznacznie wypełnili jasno przedstawione przez PZLA kryteria. Jeszcze w sobotę po mityngu w Radomiu obaj cieszyli się z nominacji, bo taką informacje przekazano, tymczasem w środę ogłoszono oficjalny skład. Nie ma w nim Sebastiana Na swoim profilu głos w tej sprawie zabrał młodszy kolega klubowy Konrad Bukowiecki.

SKANDAL!
Polski Związek Lekkiej Atletyki podjął żenującą, skandaliczną i zupełnie bezpodstawną decyzję o wykreśleniu z listy reprezentantów Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U 23 zawodnika Gwardii Szczytno – Sebastiana Łukszo! Tę krzywdzącą i pozbawioną ducha sportu decyzję w pojedynkę podjął „szanowny” pan v-ce prezes Henryk Olszewski, a jego jedynym argumentem było, tu cytat: „Krzyżan lepiej wygląda”!
To jest po prostu niewiarygodne. Wszystkie sportowe argumenty przemawiają bezdyskusyjnie za Sebastianem, zasady kwalifikacji były jasne i klarowne dla wszystkich od samego początku: w okresie od 9 maja do 27 czerwca należało wypełnić, a następnie potwierdzić minimum ustalone przez PZLA na 18.20 m, a w przypadku gdy takich zawodników będzie więcej niż 3 pojedzie trójka z najlepszymi wynikami. Sebastian od razu w pierwszym starcie to minimum wypełnił, mało tego, później zrobił to jeszcze 4-krotnie i uzyskał najlepszy wynik 18.47 m, a w 8 startach ani razu nie zszedł poniżej 18 metrów! Natomiast zawodnik wzięty w miejsce Seby – Dawid Krzyżan, po raz pierwszy minimum wypełnił… 24 czerwca, startując sam jeden w konkursie w Bydgoszczy, a potwierdził je ostatniego dnia w Radomiu, ostatecznie uzyskując wynik od Sebastiana gorszy. Mimo to, decyzją pana Olszewskiego to on znalazł się w kadrze.
Porównanie, po lewej Sebastian, po prawej Dawid Krzyżan:
– najlepszy wynik w okresie uzyskiwania minimum: 18.47 m – 18.42 m
– liczba konkursów z uzyskanym minimum (ponad 18.20 m): 5 – 2
– liczba konkursów z wynikiem ponad 18.10 m: 7 – 2
– liczba konkursów z wynikiem ponad 18 metrów: 8 – 5
Tu nawet nie ma co analizować – kandydat na trzecie miejsce w polskiej kadrze może być tylko jeden – SEBASTIAN ŁUKSZO!
Tekst ukazał się na portali WAMA-SPORT 1 lipca 2015 roku

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

historia Konrad Bukowiecki lekka atletyka sport młodzieżowy Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x