WAMA-SPORT Historia – W PZLA kolesiostwo wygrywa z uczciwością? – Mocne słowa Konrada Bukowieckiego w sprawie Sebastiana Łukszo

Na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy miało wyjechać dwóch kulomiotów Gwardii Szczytno: Andrzej Regin i Sebastian Łukszo. Obaj jednoznacznie wypełnili jasno przedstawione przez PZLA kryteria. Jeszcze w sobotę po mityngu w Radomiu obaj cieszyli się z nominacji, bo taką informacje przekazano, tymczasem w środę ogłoszono oficjalny skład. Nie ma w nim Sebastiana Na swoim profilu głos w tej sprawie zabrał młodszy kolega klubowy Konrad Bukowiecki.

SKANDAL!
Polski Związek Lekkiej Atletyki podjął żenującą, skandaliczną i zupełnie bezpodstawną decyzję o wykreśleniu z listy reprezentantów Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U 23 zawodnika Gwardii Szczytno – Sebastiana Łukszo! Tę krzywdzącą i pozbawioną ducha sportu decyzję w pojedynkę podjął „szanowny” pan v-ce prezes Henryk Olszewski, a jego jedynym argumentem było, tu cytat: „Krzyżan lepiej wygląda”!
To jest po prostu niewiarygodne. Wszystkie sportowe argumenty przemawiają bezdyskusyjnie za Sebastianem, zasady kwalifikacji były jasne i klarowne dla wszystkich od samego początku: w okresie od 9 maja do 27 czerwca należało wypełnić, a następnie potwierdzić minimum ustalone przez PZLA na 18.20 m, a w przypadku gdy takich zawodników będzie więcej niż 3 pojedzie trójka z najlepszymi wynikami. Sebastian od razu w pierwszym starcie to minimum wypełnił, mało tego, później zrobił to jeszcze 4-krotnie i uzyskał najlepszy wynik 18.47 m, a w 8 startach ani razu nie zszedł poniżej 18 metrów! Natomiast zawodnik wzięty w miejsce Seby – Dawid Krzyżan, po raz pierwszy minimum wypełnił… 24 czerwca, startując sam jeden w konkursie w Bydgoszczy, a potwierdził je ostatniego dnia w Radomiu, ostatecznie uzyskując wynik od Sebastiana gorszy. Mimo to, decyzją pana Olszewskiego to on znalazł się w kadrze.
Porównanie, po lewej Sebastian, po prawej Dawid Krzyżan:
– najlepszy wynik w okresie uzyskiwania minimum: 18.47 m – 18.42 m
– liczba konkursów z uzyskanym minimum (ponad 18.20 m): 5 – 2
– liczba konkursów z wynikiem ponad 18.10 m: 7 – 2
– liczba konkursów z wynikiem ponad 18 metrów: 8 – 5
Tu nawet nie ma co analizować – kandydat na trzecie miejsce w polskiej kadrze może być tylko jeden – SEBASTIAN ŁUKSZO!
Tekst ukazał się na portali WAMA-SPORT 1 lipca 2015 roku

historia Konrad Bukowiecki lekka atletyka sport młodzieżowy Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x