WAMA-SPORT Historia – Z Władysławem Kozakiewiczem w Muzeum Sportu – Mistrz odkrył kilka tajemnic

Fot. muzeum sportu w olsztynie (archiwum)
Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie w Muzeum Sportu, którego bohaterem był w poniedziałek (13 października) był mistrz olimpijski w skoku o tyczce Władysław Kozakiewicz. Znany sportowiec odkrył wiele tajemnic ze swojego życiorysu, zdradził kilka wątków z książki ‘Nie mówcie mi jak mam żyć” autorstwa Michała Pola. Kariera Kozakiewicza, choć piękna i pełna sukcesów, nie była usłana różami.

Jego słynny gest z konkursu olimpijskiego w Moskwie stał się po latach symbolem, który przeszedł do historii. W tych czasach był to akt odwagi, bo omal nie zakończył się odebraniem olimpijskiego złota. Zresztą sportowiec zawsze uważany za niepokornego poniósł tego konsekwencje. Polskie władze sportowe i lekkoatletyczne, mając w ręku środki represji (dysponowanie paszportami i wizami) nie raz pozbawiały go występów w największych mityngach czy atrakcyjnych zgrupowaniach.

Kozakiewicz wyjaśnił okoliczności przyjęcia niemieckiego obywatelstwa (zachował oczywiście też polskie), zdradził kilka pikantnych szczegółów o haraczach pobieranych przez trenerów, opowiedział o przyjaźni z Władysławem Komarem, Tadeuszem Ślusarskim i Jackiem Wszołą.

O próbie wejścia świat polityki mówił niewiele i skwitował to raczej nieporozumieniem. Odpowiedział na każde pytanie, a potem chętnie rozdawał dedykacje na swej książkowej biografii.

Tekst ukazał się na portalu WAMA-SPORT 13 października 2014 r.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

historia Lekkoatletyka Olsztyn sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x