Weterani cieszą się z życia i…rekordów – Pani Marianno – szacunek!

W sobotnim mityngu lekkoatletycznym w Chojnicach debiutująca w kategorii wiekowej +50 Marianna Biskup z Elbląga ustanowiła nowy rekord Polski w skoku w dal wynikiem 5.25m. Jest to wynik zaledwie o 2 cm gorszy od rekordu Europy. Po uwzględnieniu przelicznika wiekowego daje to 701cm. Ruch weteranów lekkiej atletyki rozwija się wspaniale.  Tydzień temu podczas  MP w Pentathlonie padło 13 nowych Rekordów Polski oraz 16 nowych Rekordów Mistrzostw Polski. Najlepszym zawodnikiem był olsztynianin Marek Grzyb

 

 Oto relacja w tej imprezy zamieszczona na stronie internetowej Polskiego związku Weteranów LA

 W trakcie Mistrzostw w Pentatlonie, ustanowiono 8 rekordów Polski w Pentatlonie oraz 2 rekordy Polski w skoku w dal i rzucie oszczepem, których autorem był Czesław Okoński z Gliwic oraz Kazimierz Bułczyński z Koszalina. Bułczyński w rzucie oszczepem w kat. M80 ustanowił RP z wynikiem 28,31m. Należy dodać także, że Bułczyński wygrał rywalizację w Pentatlonie uzyskując 3480 pkt. Natomiast Okoński startując w kategorii M 70 w konkurencji wielobojowej zgromadził 3190 pkt. oraz w skoku w dal 4,42 m.

Jednak najlepszym zawodnikiem, który zgromadził najwięcej punktów w wieloboju w kategorii M55 był Marek Grzyb z Olsztyna, uzyskując wynik 3869 pkt. Ten rezultat pozwolił mu na uplasowanie się na 3 miejscu w światowym rankingu w ramach pentatlonu klasycznego.

Drugim zawodnikiem w klasyfikacji punktowej „open” w kategorii M80 był Kazimierz Bułczyński z Koszalina, który zgromadził 3480 pkt, a trzecim zawodnikiem w klasyfikacji męskiej był Mieczysław Burdzy ze Stargardu Szczecińskiego z wynikiem 3324 pkt.

Klasyfikację „open” kobiet wygrała Ewa Bartosik z kat. K60 z Ostrołęki z wynikiem 2331 pkt, drugie miejsce zajęła z TKKF Koszalin, Lucyna Bogacka z kat. K50, z wynikiem 2017 pkt, a trzecie w kat. K35, Sabina Jachnik ze Szczecina z wynikiem 1583 pkt.

Zawody w Pentatlonie lekkoatletycznym ukończyło 36 zawodników i zawodniczek,  czwórbój lekkoatletyczny ukończyło 16 dzieci, natomiast w konkurencjach indywidualnych wystartowało 28 zawodników i zawodniczek. Łączna liczba startujących w zawodach lekkoatletycznych wyniosła 80 osób.

Zapewne dużym wydarzeniem medialnym zawodów, był udział najstarszego zawodnika, który startuje od wielu lat w zawodach weterańskich, a był nim 91-letni Kazimierz Spychała z Łodzi. W koszalińskim starcie Spychała ustanowił rekord Polski w kat. M 90, gromadząc 416 pkt. Dla porównania konfrontacji wiekowej najmłodszą zawodniczką zawodów była 5-letnia Kasia Krauze z Koszalina, która wygrała rywalizację w czwórboju lekkoatletycznym z wynikiem 232 pkt.

Lista zawodników, którzy ustanowili rekordy Polski:

Krzysztof MAŁKIEWICZ  Tczew  M35 3013 pkt

Mirosław ANTKOWIAK   Konin  M45  3282 pkt

Marek GRZYB Olsztyn   M55  3869 pkt

Mieczysław BURDZY  Stargard Szczeciński   M65 3324 pkt

Czesław OKOŃSKI  Gliwice  M70  3190 pkt

Kazimierz SPYCHAŁA  Łódź   M90  416 pkt

Sabina JACHNIK  Szczecin  K35   1583*pkt

Ewa BARTOSIK  Ostrołęka K60   2331*pkt

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x