XIX MP weteranów w pentathlonie – Marek Grzyb w roli głównej

W Koszalinie  odbyły się w sobotę (20 sierpnia) XIX MP Weteranów LA w Pentathlonie Klasycznym (skok w dal, rzut oszczepem, 200m, rzut dyskiem, 1500m). Mimo porywistego wiatru uzyskano wiele wartościowych wyników indywidualnych, a w sześciu kategoriach wiekowych padły nowe rekordy Polski. Kategorię +55 wygrał Marek Grzyb z Olsztyna z nowym rekordem Polski -3869 pkt.

Na końcowy rezultat Pana Marka złożyły się wyniki w następujących konkurencjach: skok w dal -540 cm, rzut oszczepem-51.66 m, 200m -26.90 s, rzut dyskiem -35.77 m, 1500 m -5.25.43 s) . Jest to jego szósty z rzędu tytuł (4x w kat.+50). Dodatkowym bonusem (też po raz szósty z rzędu) jest Puchar za najlepszy wynik wielobojowy. Rezultat, który uzyskał Marek Grzyb który jest drugim w historii w kat.+55 (wg. tabel na stronie internetowej: Results Models 2010 de.) .

W Mistrzostwach Polski w Koszalinie brało udział około 40 zawodniczek i zawodników, a najstarszy wieloboista 91-letni  p. Kazimierz Spychała z Łodzi  również ustanowił rekord Polski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x