Elblążanka laureatką konkursu – Taki trener to skarb

W Centrum Olimpijskim w Warszawie  odbyła się uroczystość wręczenia nagród w jubileuszowym X Konkursie "Trenerka Roku". Główną nagrodę otrzymała elblążanka  Ewa Białkowska - trenerka kadry olimpijskiej łyżwiarek szybkich. Na Igrzyskach w Vancouver w 2010 roku jej podopieczne: Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska i rezerwowa Natalia Czerwonka zdobyły brązowy medal.

To trzeci medal olimpijski w historii tej dyscypliny. Pierwszy – srebrny zdobyła Elwira Seroczyńska w 1960 w Squaw Valley; drugi – brązowy elblążanka Helena Pilejczyk na tych samych igrzyskach.

Trener Ewa Białkowska ma w swym dorobku dużo wybitnych osiągnięć sportowych w łyżwiarstwie szybkim. W sezonie 2009-2010 zawodniczki szkolone przez nią zajmowały czołowe lokaty w zawodach z cyklu Puchar Świata, mistrzostwa Europy czy mistrzostwa świata. Oprócz pracy szkoleniowej Ewa Białkowska aktywnie działa na rzecz upowszechniania sportu na terenie miasta Elbląg. Jako prezes UKS „Viking” przy SP-12 w Elblągu tak zarządza działalnością stowarzyszenia, że wspomniany Klub osiąga bardzo wysokie lokaty w takich dziedzinach sportu jak wrotkarstwo szybkie czy unihokej.

 Głównym celem Konkursu jest popularyzacja sportu kobiet i promowanie wybitnych indywidualności trenerskich. Patronami medialnymi uroczystości byli: TVP Sport i Polskie Radio Pr. 1.

 

Źródło: strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x