Luiza i Konrad w ME w wielobojach – Trzymamy kciuki!

W dniach 7 – 9 stycznia 2011 roku we włoskiej miejscowości Collalbo odbędą się Mistrzostwa Europy w wieloboju, w których wystartuje dwoje reprezentantów Elbląskiego Klubu Sportowego Orzeł Luiza Złotkowska i Konrad Niedźwiecki.

 

Impreza zostaną rozegrani rozegrana w trudnych warunkach na torze położonym na wysokości  1200 m n.p.m. W zawodach wezmą udział zawodnicy  i zawodniczki z osiemnastu krajów którzy będą rywalizować na  dystansach: 500, 1500, 3000, 5000 i 10000 metrów.

Reprezentanci Orła znakomicie wypadli podczas niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski na poszczególnych dystansach. Zdobyli wiele medali, ale oczywiście tu stopień trudności będzie dużo większy. Ostatnie dni przed startem w Collalbo nasza kadra na ME spędziła na krótkim zgrupowaniu w Austrii, skąd bezpośrednio udała się do Italii.

Rekordzistami pod względem zdobytych tytułów mistrzowskich są Niemka Gunda Niemann (8) i Holender Rintje Ritsma (6). W ostatnich czterech mistrzostwach triumfował Holender Sven Kramer. Jego jednak w Collalbo zabraknie . Wśród kobiet tytułu broni Czeszka Martina Sablikova i jest murowana faworytką.
Mistrzostwa kontynentu są również eliminacją do mistrzostw świata w wieloboju, w których wystartuje po 24 zawodniczki i zawodników. Nasz kontynent ma 14 miejsc kobiecych i 15 męskich.

Skład reprezentacji Polski na ME w wieloboju w Collalbo:

 

kobiety

Luiza Złotkowska KS Orzeł Elbląg), Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin), Karolina Domańska-Ksyt (KS Pilica Tomaszów), Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa);

 

mężczyźni

Konrad Niedźwiedzki (KS Orzeł Elbląg), Zbigniew Bródka (UKS Błyskawice Domaniewice), Roland Cieślak (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki), Slawomir Chmura (MOS Milanówek);

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x