MP seniorów i Młodziezowe MP Zakopane 2013 – Wielkie dni Adriana Wielgata

W Zakopanem Mistrzostwa Polski seniorów i Młodziezowe Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach i w wieloboju. Swoje wielkie dni miał Adrian Wielgat z Orła Elbląg , który zdobył cztery złote medale wśród młodziezowców.

Triumfował w wyścigach na 1500 m, 5000 m i 10 000 m oraz w wieloboju. Trzy medale  wywalczył jego kolega klubowy Paweł Toruń: srebrne na 5000 m i 10000 m oraz brązowy w wieloboju.

W sobotę  brązowy medal wśród seniorów na dystansie 8 okrążeń zdobyli w wyścigu drużynowym panczeniści Orła Elbląg: Adrian Wielgat, Piotr Sowa i Paweł Toruń, ulegając zespołom AZS Zakopane i Górnika Sanok

Sztafeta mężczyzn – 8 okrążeń:

1. AZS Zakopane 4.38,19 (Piotr Głowacki, Sebastian Drużkiewicz, Andrzej Gąsienica-Laskowy)

2. SKŁ Górnik Sanok I 4.53,68 (Maciej Biega, Piotr Michalski, Kamil Ziemba)

3. KS Orzeł Elbląg 4.55,88 (Adrian Wielgat, Piotr Sowa, Paweł Toruń)

Program mistrzostw został poważnie zmieniony. Pozostałe konkurencje przełożono na niedzielę i poniedziałek (30 grudnia), z tym że zrezygnowano z rozgrywania dystansów 1000 metrów (odbędą się w późniejszym terminie). W niedzielnej konkurencji 5000 metrów w rywalizacji młodzieżowców podwójny sukces odnieśli elblążanie. Wygrał Adrian Wielgat przed Pawłem Toruniem.