OOM i MP juniorów na długim torze – Orzeł Elbląg prawdziwą potęgą

Równolegle ze specjalistami od short tracku o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów na długim torze w Tomaszowie Mazowieckim walczyli panczeniści Orła i Vikinga Elbląg. Spisali sie też rewelacyjnie zdobywając 16 medali w tym pięć złotych. Wielką indywidualnością imprezy był Adrian Wielgat (Orzeł), który wywalczył 4 złote i 1 srebrny medal (plus zloto w biegu drużynowym)  Liliian Iwaniszyn (Orzeł)  odebrała 4 srebrne i 1 brązowy krążek, Piotr Sowa (Orzeł) 4 brązowe, a Artur Kisielewski (Orzeł) 1 brązowy. Obaj też zloto w drużynówce.  Łyżwiarstwo stało się jedna z najmocniejszych dyscyplin w województwie warmińsko-mazurskim.

 

I dzień

Juniorki

500 metrów 

1 Marta TOKARZ 93 SNPTT 1907 Zakopane (POL)  44.96 44.960

2 Angelika FUDALEJ 92 AZS Zakopane (POL)  44.96 44.960

3 Lillian IWANISZYN 94 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  45.18 45.180

1500 metrów 

1 Angelika FUDALEJ 92 AZS Zakopane (POL)  2:21.92 47.306

2 Lillian IWANISZYN 94 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  2:21.95 47.316

3 Marta TOKARZ 93 SNPTT 1907 Zakopane (POL)  2:26.27 48.756

Juniorzy młodsi

500 metrów 

1 Piotr MICHALSKI 94 SKŁ GÓRNIK Sanok (POL)  40.15 40.150

2 Dawid CHYC 94 SNPTT 1907 Zakopane (POL)  40.78 40.780

3 Piotr BOJANOWSKI 96 KS PILICA Tomaszów (POL) 42.45 42.450

………………………………………………………………

15 Mateusz BRYDZIŃSKI 94 UKS Viking Elbląg (POL)  45.91

16 Marcin BACHANEK 96 UKS Viking Elbląg (POL)  46.18

17 Łukasz MAZUREK 95 UKS Viking Elbląg (POL)  46.58 46.580

3000 metrów 

1 Piotr MICHALSKI 94 SKŁ GÓRNIK Sanok (POL)  4:30.10 45.016

2 Michał OSTASZEWSKI 95 WTŁ Stegny Warszawa (POL)  4:31.87 45.311

3 Daniel TYLKA 94 SNPTT 1907 Zakopane (POL)  4:39.28 46.546

………………………………………………………..

11 Marcin BACHANEK 96 UKS Viking Elbląg (POL)  5:12.60

13 Łukasz MAZUREK 95 UKS Viking Elbląg (POL)  5:15.34

14 Mateusz BRYDZIŃSKI 94 UKS Viking Elbląg (POL)  5:25.52

{gallery}wie10{/gallery}

Juniorzy

500 metrów 

1 Kamil ZIEMBA 93 SKŁ GÓRNIK Sanok (POL)  40.12

2 Adrian WIELGAT 93 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  40.35 40.350

3 Piotr SOWA 93 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  40.78 40.780

………………………………………………………………………………….

6 Artur KISIELEWSKI 94 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  41.43 41.430

3000 metrów 

1 Adrian WIELGAT 93 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  4:23.15 43.858

2 Kamil ZIEMBA 93 SKŁ GÓRNIK Sanok (POL)  4:27.31 44.551

3 Piotr SOWA 93 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  4:36.20 46.033

…………………………………………………………………………

5 Artur KISIELEWSKI 94 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  4:42.22 47.036

II dzień

Juniorki

1000 metrów 

1 Angelika FUDALEJ 92 AZS Zakopane (POL)  1:29.96 44.980

2 Lillian IWANISZYN 94 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  1:30.82 45.410

3 Dominika SIERAKOWSKA 93 AZS Zakopane (POL)  1:33.79 46.895

3000 metrów 

1 Angelika FUDALEJ 92 AZS Zakopane (POL)  4:59.33() 49.888

2 Lillian IWANISZYN 94 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  5:02.50 50.416

3 Dominika SIERAKOWSKA 93 AZS Zakopane (POL) 5:11.91() 51.985

 

Juniorzy młodsi

1500 metrów 

1 Piotr MICHALSKI 94 SKŁ GÓRNIK Sanok (POL)  2:07.12 42.373

2 Michał OSTASZEWSKI 95 WTŁ Stegny Warszawa (POL)  2:11.18 43.726

3  Daniel TYLKA 94 SNPTT 1907 Zakopane (POL)  2:11.70 43.900

……………………………………………………………

13 Łukasz MAZUREK 95 UKS Viking Elbląg (POL)  2:23.39 47.796

15 Marcin BACHANEK 96 UKS Viking Elbląg (POL)  2:24.89 48.296

16 Mateusz BRYDZIŃSKI 94 UKS Viking Elbląg (POL)  2:26.47 48.823

5000 metrów 

1 Piotr MICHALSKI 94 SKŁ GÓRNIK Sanok (POL)  7:46.69 46.669

2 Michał OSTASZEWSKI 95 WTŁ Stegny Warszawa (POL)  7:46.88 46.688

3 Daniel TYLKA 94 SNPTT 1907 Zakopane (POL)  7:56.82 47.682

………………………………………………………………..

10  Marcin BACHANEK 96 UKS Viking Elbląg (POL)  9:08.03 54.803

11 Łukasz MAZUREK 95 UKS Viking Elbląg (POL)  9:08.15 54.815

Juniorzy

1500 metrów 

1 Adrian WIELGAT 93 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  2:03.39 41.130

2 Kamil ZIEMBA 93 SKŁ GÓRNIK Sanok (POL)  2:04.40 41.466

3 Piotr SOWA 93 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  2:05.23 41.743

…………………………………………………………………

4 Artur KISIELEWSKI 94 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  2:09.82 43.273

5000 metrów 

1 Adrian WIELGAT 93 KS ORZEŁ Elbląg (POL) 7:39.36 45.936

2 Kamil ZIEMBA 93 SKŁ GÓRNIK Sanok (POL)  7:48.88 46.888

3 Artur KISIELEWSKI 94 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  8:00.70 48.070

…………………………………………………………………………..

4 Piotr SOWA 93 KS ORZEŁ Elbląg (POL)  8:03.36 48.336

Klasyfikacja wieloboju

Juniorki

1 FUDALEJ Angelika 92 AZS Zakopane 44.96(2) 2:21.92(1) 1:29.96(1) 4:59.33(1) 187.134

2 IWANISZYN Lillian 94 KS ORZEŁ Elbląg 45.18(3) 2:21.95(2) 1:30.82(2) 5:02.50(2) 188.322

3 SIERAKOWSKA Dominika 93 AZS Zakopane 47.19(5) 2:28.26(4) 1:33.79(3) 5:11.91(3) 195.490

Juniorzy

1 WIELGAT Adrian 93 KS ORZEŁ Elbląg 40.35(2) 4:23.15(1) 2:03.39(1) 7:39.36(1) 171.274

2 ZIEMBA Kamil 93 SKŁ GÓRNIK Sanok 40.12(1) 4:27.31(2) 2:04.40(2) 7:48.88(2) 173.025

3 SOWA Piotr 93 KS ORZEŁ Elbląg 40.78(3) 4:36.20(3) 2:05.23(3) 8:03.36(4) 176.892

………………………………………………………………………………..

5 KISIELEWSKI Artur 94 KS ORZEŁ Elbląg 41.43(6) 4:42.22(5) 2:09.82(4) 8:00.70(3) 179.809

Juniorzy młodsi

1 MICHALSKI Piotr 94 SKŁ GÓRNIK Sanok 40.15(1) 4:30.10(1) 2:07.12(1) 7:46.69(1) 174.208

2 OSTASZEWSKI Michał 95 WTŁ Stegny Warszawa 43.99(8) 4:31.87(2) 2:11.18(2) 7:46.88(2) 179.715

3 TYLKA Daniel 94 SNPTT 1907 Zakopane 43.04(6) 4:39.28(3) 2:11.70(3) 7:56.82(3) 181.168

……………………………………………………………………………

11 BACHANEK Marcin 96 UKS Viking Elbląg 46.18(16) 5:12.60(11) 2:24.89(15) 9:08.03(10) 201.379

12  MAZUREK Łukasz 95 UKS Viking Elbląg 46.58(17) 5:15.34(13) 2:23.39(13) 9:08.15(11) 201.747

15  BRYDZIŃSKI Mateusz 94 UKS Viking Elbląg 45.91(15) 5:25.52(14) 2:26.47(16) 148.986

III dzień

Bieg drużynowy

Juniorzy młodsi

1 Drużyna Łódzkie  4:48.97

2 Drużyna Małopolskie  4:56.39

3Drużyna Podkarpackie  4:57.80

………………………………………………………..

4 Drużyna Warmńsko-Mazurskie  Łukasz MAZUREK 95  Marcin BACHANEK 96 Mateusz BRYDZIŃSKI 94 5:08.98

Juniorzy

1 Drużyna Warmńsko-Mazurskie  Adrian WIELGAT 93 Artur KISIELEWSKI 94 Piotr SOWA 93  4:46.10

2 Drużyna Podkarpackie 4:55.27  

Punktacja klubowa

1 SKŁ GÓRNIK Sanok 139.00

2 KS ORZEŁ Elbląg 137.00

3 SNPTT 1907 Zakopane 123.99

4 KS PILICA Tomaszów 79.99

5 AZS Zakopane 75.00

6 WTŁ Stegny Warszawa 49.00

……………………………………..

10 UKS Viking Elbląg 6.98

Punktacja wojewódzka

1 MAŁOPOLSKIE 198.99

2 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 143.98

3 PODKARPACKIE 139.00

4 ŁÓDZKIE 90.32

5 MAZOWIECKIE 73.00

6 DOLNOŚLĄSKIE 27.66

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x