Panczeniści Orła w PŚ – Po Heerenveen czas na Berlin

Nowi panczeniści Orła Elbląg: Luiza Złotkowska i Konrad Niedźwiecki są dużym wzmocnieniem sekcji, mają za sobą olimpijskie starty i są etatowymi reprezentantami kraju. Po premierowym występie w Holandii od piątku biorą udział w kolejnych zawodach pucharowych tym razem w Berlinie. Impreza prestiżowa, tym ciekawsza, że w programie znajdują się sztafety, a tu Polki z Luiza Złotowską są brązowymi medalistkami olimpijskimi.

W piątek łyżwiarze Orła wystąpili w finałach B. Luiza Złotowska zajęła 11 miejsce w wyścigu na 1500 m – 2.01.93, a Konrad Niedźwiecki był czternasty na 500 m – 36.27. Nie startowali jeszcze zawodnicy grupy A.

II dzień

W sobotę oboje reprezentanci Orła wypadli lepiej. Zdobyli punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.

6 109 Konrad  NIEDZWIEDZKI (Polska Orzeł Elbląg) 1.49.12

Przypomnijmy, że w zawodach  rozpoczynających rywalizację w Pucharze Świata w w holenderskim Heerenveen medalistka olimpiady z Vancouver – Luiza Złotkowska  zajęła 10. miejsce na dystansie 3000 m w grupie A. Jej klubowy kolega Konrad Niedźwiecki w Pucharze Świata był 21. na 500 m, 13. na 1000 m i 22. na dystansie 1500 m. To obiecujące  wyniki, zwłaszcza Luizy Złotkowskiej, w rywalizacji ze światową czołówką na początku sezonu.