Asia Jędrzejczyk nową mistrzynią WBKF – Siła charakteru i…inteligencja –

Joanna Jędrzejczyk w walkach muay thai (boks tajski) zdobyła tyle tytułów w Europie i na świecie, że nowych wyzwań szuka w K-1 i MMA (mieszane sztuki walki). Tu też jej idzie znakomicie. Kilka dni temu studentka Olsztyńskiej Szkoły Wyższej zdobyła mistrzowski pas organizacji WBKF. Na ringu w Tokio pokonała bardzo groźną Japonkę Azumę, demontrując znakomite przygotowanie i umiejętność zastosowania odpowiedniej taktyki w zależności od rozwijającej się sytuacji. Trener Arrachionu Paweł Derlacz korygował w czasie walki założenia, a Asia w praktyce realizowała ją celująco.

 

Jak wyglądała walka?

Po bardzo ciężkiej 5-rundowej walce Asia zwyciężyła na punkty. Azuma okazała się bardzo silną fizycznie przeciwniczką, biła bardzo mocno i broniła się dobrze. Pierwsza runda spokojna, na wyczucie, Asia częściej atakowała, ale Azuma dobrze się broniła. W drugiej rundzie Asia zaczęła walczyć z kontry, bo kontrataki te były skuteczniejsze, celniejsze i szybsze. Celne kopnięcia frontalne Asi w głowę i tułów również naliczały cenne punkty. W trakcie walki w połowie trzeciej rundy trener Paweł Derlacz zmienił taktykę, gdyż Azuma opuszczała lewą rękę i Asia zaczęła trafiać prawym sierpowym na głowę. Ciosy okazały się bardzo celne i po kolejnym dobrym trafieniu Azuma padła,ale wstała. Można zaliczyć to na pewno jako knockdown i przewaga była po stronie Asi. Azuma pokazała twardą, konsekwentną szkołę, pracowała dobrym lowkickiem i midlekickiem. Jednak to zawodniczka Arrachionu przekonała sędziów do swojej wygranej i ostatecznie została mistrzynią organizacji WBKF i promotorzy już zapowiedzieli następne starty w Japonii. Dziękujemy jeszcze raz Olsztyńskiej Szkole Wyższej za pomoc i wsparcie.

Asia szczęśliwa!

To nasza wspólna wygrana i Arrachion znowu górą i znowu w Japonii. Oby tak dalej!!!

Japonia podbita po raz kolejny. W trakcie walki zmieniliśmy taktykę, gdyż dobrze trafiałam prawym sierpowym na głowę i trener ustawił taką taktykę. Bardzo się cieszę z tej wygranej, jestem nową mistrzynią organizacji WBKF i promotorzy już zapowiedzieli następne starty w Japonii. Dziękuję jeszcze raz moim sponsorom: firmie Stayer Elektronarzędzia, firmie Dachland, Pitbull, WorldBox, EndorfinaJeans.com, Olsztyńskiej Szkole Wyższej, The Winners, Zaproszenia-olsztyn.pl za pomoc i wsparcie, trenerom za przygotowanie i treningi, fanom i kibicom za wiarę i trzymane kciuki. To nasza wspólna wygrana i cieszę się, że jesteście zawsze ze mną. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!!!!

{AdmirorGallery}my20{/AdmirorGallery}

Źródło: arrachion olsztyn, muay thai  Joanna Jedrzejczyk  mistrz swiata (facebook)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x