Mistrzostwa Polski Vovinam Viet Vo Dao 2012 – Ełk i Orzysz z workiem medali

Siedemnaście medali przywieźli z Mistrzostw Polski Vovinam Viet Vo Dao (wietnamska sztuka walki) reprezentanci dwóch sekcji z Warmii i Mazur z Ełku i Orzysza. Nasi zawodnicy walczyli w dwóch formułach: Chi Vat i Thi Dau w różnych kategoriach wiekowych. Niektórzy potwierdzili swa klasę, pojawiło się tez wiele nowych talentów to znaczy, że sekcje rozwijają się nie brakuje chętnych do uprawiania tej trochę egzotycznej dyscypliny. W każdym razie zainteresowanie w kraju wietnamska sztuka walki jest duże, w imprezie wystartowało około 179 uczestników.

 

Dorobek MMA Orzysz.

Wojownicy z Orzysza przywieźli do domu pięć złotych i dwa srebrne krążki Największe sukcesy orzyszanie odnieśli w konkurencji zapasów Chi Vat. W różnych kategoriach wiekowych po złoto sięgnęli Paweł Guzewicz, Łukasz Marczak i Patryk Pindelski, zaś ze srebrem ze stolicy powrócił Paweł Gawdzis. Na najwyższym stopniu podium stanął także Michał Guzewicz, 6-letni syn trenera, na co dzień trenujący w klubie Lao Mai Ełk. Czwarte miejsce zajął z kolei Sebastian Nitkowski.

Orzyszanie świetnie zaprezentowali się także w formule Thi Dau full contact. W finale znalazło się dwóch zawodników z Orzysza, Michał Kuźma i Paweł Graczewski.  I choć pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął ten pierwszy, dla Pawła Graczewskiego srebro też miało wielką wartość. Jego doskonała postawa w zawodach zaowocowała bowiem powołaniem do kadry narodowej.

Paweł Guzewicz – złoto (Chi Vat )

Łukasz Marczak – złoto (Chi Vat)

Patryk Pindelski – złoto (Chi Vat)

Michał Gucewicz – złoto (Chi VAT)

Paweł Gawdzis – srebro (Chi Vat)

Michał Kuźma – złoto (Thie Dau)

Paweł Garczewski – srebro (Thi Dau)

Dorobek Ełckiego Klubu Viet Vo Dao

Ełczanie z kolei przywieźli aż 10 medali: 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe krążki w kategoriach full kontakt oraz walki w parterze. Bardzo dobrze zaprezentowali się Adam Jankowski, Marek Milewski oraz Grzegorz Labudda, którzy okazali się najlepsi w swoich kategoriach. Srebrne medale zdobyli Marcin Wasilewski oraz Daniel Biwojno, brązowe krążki wywalczyli Radek oraz Marek Milewscy oraz Artur Ślesicki. Jak poinformował Mirosław Falaciński – trener drużyny, na szczególne wyróżnienie zasługuje Grzegorz Labudda, który jako debiutant w kategorii „młodzik”, w walce finałowej pokonał przeciwnika znaczącą przewagą punktową.

Adam Jankowski -złoto Chi Vat (senior) -złoto Thi Dou( senior)

Marek Milewski-złoto Chi Vat (senior)-brąz Thi Dou( senior)

Grzegorz Labuda -złoto Chi Vat (młodzik)

Marcin Wasilewski-srebro Chi Vat (senior)

Daniel Biwojno-srebro Chi Vat (junior)

Artur Ślesicki   -brąz Chi Vat (senior) -brąz Thi Dou( senior)

Radosław Milewski      -brąz Chi Vat (senior)

{AdmirorGallery}vo2{/AdmirorGallery}

Na podstawie: OSiR Orzysz i elk 24.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x