Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (5) Orneta – Ostra walka o punkty

Fot. Andreas/Motoklub Orneta facebook
W niedzielę (11 lipca) w Ornecie odbyły się Mistrzostwa Strefy Polski Północnej i jednocześnie Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Okręgu. W MX kobiet drugie miejsce zajęła Oliwia Połóg, a trzecie Patrycja Dziewulska (obie Motoklub Olsztyn), w MX B trzeci był Tomasz Żuchlewski (Motoklub Orneta), w MXC drugi Krzysztof Morawski (Wiraż Bartoszyce), w MX Masters Dominik Winckiewicz, w MX Masters 50+ drugi Jerzy Wiśniowski (obaj Moto Klub Lidzbark Warmiński) i trzeci Andrzej Goleń (MSM Mrągowo).

Po pięciu rundach w wśród pań drugie miejsce zajmuje Oliwia Połóg, a trzecie Patrycja Dziewulska (obie Motoklub Olsztyn). W MXB trzeci jest Michał Lachowicz (Motoklub Olsztyn), w MXC prowadzi Krzysztof Morawski (Wiraż Bartoszyce), w MX Masters 50+ wiceliderem klasyfikacji jest Jarosław Dąbrowski (Motoklub Olsztyn), a tuz za nim plasuje się Jerzy Wiśniowski (Moto Klub Lidzbark Warmiński)

Przy okazji warto odnotować start zawodników Warmii i Mazur w motocrossowych Mistrzostwach Polski w Strykowie (4 lipca) Wystąpiły tylko dwie osoby. Hanna Szczucińska (Motoklub Olsztyn) zajęła dziesiąte miejsce, natomiast Oskar Zinko w klasie MX 85 był trzynasty.

Wyniki (Orneta)

MX Kobiet

2 Oliwia POŁÓG Motoklub Olsztyn Yamaha 44 44 88

3 Patrycja DZIEWULSKA Motoklub Olsztyn Yamaha 40 40 80

Klasyfikacja sezonu

2 Oliwia POŁÓG Motoklub Olsztyn 400

3 Patrycja DZIEWULSKA Motoklub Olsztyn 302

4 Patrycja MILEWSKA AMK Drwęca Ostróda 164

MX 65

4 Ralf ZINKO MK Lidzbark Warmiński KTM 36 38 74

Klasyfikacja sezonu

4 Ralf ZINKO MK Lidzbark Warmiński 365

MX 85

6 Oskar ZINKO MK Lidzbark Warmiński Husqvarna 35 35 70

7 Szymon KORDALSKI MK Lidzbark Warmiński Kawasaki 347 0 34

Klasyfikacja sezonu

4 Oskar ZINKO MK Lidzbark Warmiński 339

6 Szymon KORDALSKI MK Lidzbark Warmiński 298

MX Junior

11 Bartosz BACZEWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 31 0 31

Klasyfikacja sezonu

10 Bartosz BACZEWSKI Motoklub Olsztyn 247

14 Oliwier DASZKIEWICZ MSM Mrągowo 122

20 Konrad KUCZYŃSKI KM Giżycko 54

MX Open

8 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 33 33 66

9 Krzysztof SARTANOWICZ MK Lidzbark Warmiński Honda 32 0 32

Klasyfikacja sezonu

4 Krzysztof SARTANOWICZ MK Lidzbark Warmiński 321

5 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 253

MX B

3 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta Yamaha 44 38 82

4 Michał ŁAPIEJKO MK Lidzbark Warmiński KTM 38 36 74

5 Jakub KACZYŃSKI MSM Mrągowo Yamaha 33 40 73

7 Maciej JAKIMCZUK MK Lidzbark Warmiński Suzuki 35 34 69

8 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn KTM 34 33 67

9 Bartosz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 32 32 64

12 Jakub TABACZYŃSKI Motoklub Olsztyn KTM 29 29 58

Klasyfikacja sezonu

3 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn 353

9 Bartosz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 186

10 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta 166

11 Wojciech KUSZTAŁA MK Lidzbark Warmiński 162

12 Piotr ZINKO MK Lidzbark Warmiński 137

13 Kamil SZUTOWICZ SKM WIRAŻ Bartoszyce 116

14 Konrad KUCZYŃSKI KM Giżycko 114

16 Jędrzej ŻURALSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 78

17 Michał ŁAPIEJKO MK Lidzbark Warmiński 74

18 Maciej JAKIMCZUK MK Lidzbark Warmiński 69

20 Jakub TABACZYŃSKI Motoklub Olsztyn 58

22 Tymoteusz WÓJCIK MK Lidzbark Warmiński 30

MX C

2 Krzysztof MORAWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce Husqvarna 40 44 84

5 Kamil MACZUKIN MK Lidzbark Warmiński KTM 38 35 73

9 Szymon SYRYCA MSM Mrągowo Honda 33 33 66

10 Rafał SIEKACZ MK Lidzbark Warmiński Yamaha 31 31 62

16 Marcin GRUBER Motoklub Olsztyn Honda 24 25 49

17 Paweł WILIŃSKI Motoklub Olsztyn KTM 22 26 48

18 Bartłomiej BARTOSZKO KM Giżycko Yamaha 23 24 47

Klasyfikacja sezonu

1 Krzysztof MORAWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 439

7 Kamil MACZUKIN MK Lidzbark Warmiński 292

10 Rafał SIEKACZ MK Lidzbark Warmiński 215

15 Bartłomiej BARTOSZKO KM Giżycko 153

16 Krzysztof PASTUSZKA Moto Klub Lidzbark Warmiński 150

17 Kamil DAKSZEWICZ Motoklub Olsztyn 144

18 Szymon SYRYCA MSM Mrągowo 142

19 Rafał FARASIEWICZ MK Ostróda 125

22 Norbert CIENKOWSKI AMK Drwęca Ostróda 110

26 Dawid AUGUSTYNOWICZ MK Lidzbark Warmiński 85

31 Maciej JANKOWSKI MK Lidzbark Warmiński 72

MX Masters

3 Dominik WINCKIEWICZ MK Lidzbark Warmiński Honda 40 40 80

5 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn KTM 36 36 72

6 Wiesław WIŚNIEWSKI KM Wisła Chełmno Honda 34 35 69

7 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński Suzuki 32 34 66

8 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo YAM 33 33 66

9 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 35 31 66

14 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Yamaha 30 27 57

15 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński Yamaha 27 26 53

16 Ryszard SZCZYGIELSKI Motoklub Olsztyn Husqvarna 25 0 25

Klasyfikacja sezonu

5 Dominik WINCKIEWICZ MK Lidzbark Warmiński 307

6 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn 304

7 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński 292

8 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo 288

10 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński 234

14 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn 172

15 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn 168

21 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn 91

23 Wojciech GRABOWSKI MK Lidzbark Warmiński 87

35 Piotr GICZEWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 42

38 Ryszard SZCZYGIELSKI Motoklub Olsztyn 25

MX Masters 50+

2 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński Suzuki 32 34 66

3 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo YAM 33 33 66

4 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 35 31 66

5 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Yamaha 30 27 57

6 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński Yamaha 27 26 53

Klasyfikacja sezonu

2 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn 304

3 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński 292

4 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo 288

5 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński 234

6 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn 172

11 Piotr GICZEWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 42

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce Lidzbark Warmiński motocross Mrągowo Olsztyn Orneta sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x