MP (II) i Mistrzostwa Okręgu (IV) Olecko 2021 – Twarda walka o punkty

Fot. Zbigniew Malinowski
W niedzielę (18 lipca) w Olecku odbyły się: II runda Mistrzostw Polski i IV runda Mistrzostw Okręgu Warmińsko - Mazurskiego w motocrossie. Zjawiło się wielu doskonałych zawodników. W krajowym championacie reprezentantom Warmii i Mazur trudno było nawiązać walkę. Najwyższe, czwarte miejsce w klasie MX Masters 50+ zajął Andrzej Goleń (MSM Mrągowo). W mistrzostwach okręgu, gdzie rywalizuje się w innych klasach, było znacznie lepiej, przeciwnicy byli mniej wymagający.

Na medalowych pozycjach uplasowali się: w MX Kobiet: Oliwia Połóg – druga, Patrycja Dziewulska – trzecia (obie Motoklub Olsztyn), MXB: trzeci Tomasz Żulewski (Motoklub Orneta), w MXC: drugi Krzysztof Morawski (Wiraż Bartoszyce), w MX Masters: trzeci Dominik Winckiewicz (Moto Klub Lidzbark Warmiński), w MX Masters 50+ drugi Jerzy Wiśniowski (Moto Klub Lidzbark Warmiński) i trzeci Andrzej Goleń (MSM Mrągowo). W klasyfikacji po czterech rundach na podium są: w MX Kobiet: Oliwia Połóg – druga, Patrycja Dziewulska – trzecia (obie Motoklub Olsztyn), w MX 65: trzeci Ralf Zinko (Moto Klub Lidzbark Warmiński), w MX B: drugi Michał Lachowicz (Motoklub Olsztyn), trzeci Jakub Kaczyński MSM Mrągowo), w MXC drugi Krzysztof Morawski (Wiraż Bartoszyce), trzeci Kami Maczukin(Moto Klub Lidzbark Warmiński), MX Masters 50+ drugi Jarosław Dąbrowski (Motoklub Olsztyn), trzeci Jerzy Wiśniowski (Moto Klub Lidzbark Warmiński)

MP (II runda) – miejsca zawodników z Warmii i Mazur

MX Kobiet:

8 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn

9 Oliwia Połóg Motoklub Olsztyn

MX 65

9 Ralf Zinko Moto Klub Lidzbark Warmiński

MX 85

15 Oskar Zinko Moto Klub Lidzbark Warmiński

MX Masters

19 Dominik Winckiewicz Moto Klub Lidzbark Warmiński

MX Masters 50+

4 Andrzej Goleń MSM Mrągowo

IV runda Mistrzostw Okręgu Warmińsko-Mazurskiego

MX Kobiet

2 Oliwia POŁÓG Motoklub Olsztyn Yamaha 44 44 88

3 Patrycja DZIEWULSKA Motoklub Olsztyn Yamaha 40 40 80

Klasyfikacja sezonu

2 Oliwia POŁÓG Motoklub Olsztyn 322

3 Patrycja DZIEWULSKA Motoklub Olsztyn 302

5 Patrycja MILEWSKA AMK Drwęca Ostróda 82

MX 65

4 Ralf ZINKO MK Lidzbark Warmiński KTM 36 38 74

Klasyfikacja sezonu

3 Ralf ZINKO MK Lidzbark Warmiński 296

MX 85

6 Oskar ZINKO MK Lidzbark Warmiński Husqvarna 35 35 70

7 Szymon KORDALSKI MK Lidzbark Warmiński Kawasaki 34 0 34

Klasyfikacja sezonu

4 Oskar ZINKO MK Lidzbark Warmiński 271

6 Szymon KORDALSKI MK Lidzbark Warmiński 228

MX Junior

11 Bartosz BACZEWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 31 0 31

Klasyfikacja sezonu

10 Bartosz BACZEWSKI Motoklub Olsztyn 190

13 Oliwier DASZKIEWICZ MSM Mrągowo 122

16 Jakub HANUSZ MK Lidzbark Warmiński 71

20 Konrad KUCZYŃSKI KM Giżycko 54

MX Open

8 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 33 33 66

9 Krzysztof SARTANOWICZ MK Lidzbark Warmiński Honda 32 0 32

Klasyfikacja sezonu

4 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 253

5 Krzysztof SARTANOWICZ MK Lidzbark Warmiński 249

MX B

3 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta Yamaha 44 38 82

4 Michał ŁAPIEJKO MK Lidzbark Warmiński KTM 38 36 74

5 Jakub KACZYŃSKI MSM Mrągowo Yamaha 33 40 73

7 Maciej JAKIMCZUK MK Lidzbark Warmiński Suzuki 35 34 69

8 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn KTM 34 33 67

9 Bartosz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 32 32 64

12 Jakub TABACZYŃSKI Motoklub Olsztyn KTM 29 29 58

Klasyfikacja sezonu

2 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn 279

3 Jakub KACZYŃSKI MSM Mrągowo 278

9 Bartosz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 186

10 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta 166

11 Wojciech KUSZTAŁA MK Lidzbark Warmiński 162

12 Piotr ZINKO MK Lidzbark Warmiński 137

13 Kamil SZUTOWICZ SKM WIRAŻ Bartoszyce 116

14 Konrad KUCZYŃSKI KM Giżycko 114

16 Jędrzej ŻURALSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 78

17 Michał ŁAPIEJKO MK Lidzbark Warmiński 74

18 Maciej JAKIMCZUK MK Lidzbark Warmiński 69

20 Jakub TABACZYŃSKI Motoklub Olsztyn 58

22 Tymoteusz WÓJCIK MK Lidzbark Warmiński 30

MX C

2 Krzysztof MORAWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce Husqvarna 40 44 84

5 Kamil MACZUKIN MK Lidzbark Warmiński KTM 38 35 73

9 Szymon SYRYCA MSM Mrągowo Honda 33 33 66

10 Rafał SIEKACZ MK Lidzbark Warmiński Yamaha 31 31 62

16 Marcin GRUBER Motoklub Olsztyn Honda 24 25 49

17 Paweł WILIŃSKI Motoklub Olsztyn KTM 22 26 48

18 Bartłomiej BARTOSZKO KM Giżycko Yamaha 23 24 47

Klasyfikacja sezonu

2 Krzysztof MORAWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 339

3 Kamil MACZUKIN MK Lidzbark Warmiński 292

9 Rafał SIEKACZ MK Lidzbark Warmiński 215

13 Bartłomiej BARTOSZKO KM Giżycko 153

14 Krzysztof PASTUSZKA Moto Klub Lidzbark Warmiński 150

15 Kamil DAKSZEWICZ Motoklub Olsztyn 144

16 Szymon SYRYCA MSM Mrągowo 142

18 Rafał FARASIEWICZ MK Ostróda 125

20 Norbert CIENKOWSKI AMK Drwęca Ostróda 110

23 Dawid AUGUSTYNOWICZ MK Lidzbark Warmiński 85

27 Maciej JANKOWSKI MK Lidzbark Warmiński 72

MX Masters

3 Dominik WINCKIEWICZ MK Lidzbark Warmiński Honda 40 40 80

5 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn KTM 36 36 72

7 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński Suzuki 32 34 66

8 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo YAM 33 33 66

9 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 35 31 66

14 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Yamaha 30 27 57

15 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński Yamaha 27 26 53

16 Ryszard SZCZYGIELSKI Motoklub Olsztyn Husqvarna 25 0 25

Klasyfikacja sezonu

5 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn 245

6 Dominik WINCKIEWICZ MK Lidzbark Warmiński 233

7 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński 233

8 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo 231

10 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński 182

11 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn 172

15 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn 144

20 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn 91

22 Wojciech GRABOWSKI MK Lidzbark Warmiński 87

33 Piotr GICZEWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 42

36 Ryszard SZCZYGIELSKI Motoklub Olsztyn 25

MX Masters 50+

2 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński Suzuki 32 34 66

3 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo YAM 33 33 66

4 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 35 31 66

5 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Yamaha 30 27 57

6 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński Yamaha 27 26 53

Klasyfikacja sezonu

2 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn 286

3 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński 267

4 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo 265

5 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński 217

6 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn 208

7 Bogusław CZERNIEJ CAMK Człuchów 93

8 Piotr GICZEWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 66

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Lidzbark Warmiński motocross Olecko Olsztyn Orneta Ostróda sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x