Puchar Polski (1), Strefa Północna (2) Olsztyn 2021 – Zacięta walka o każdy punkt

Fot. nuka nuka
Na torze motocrossowym w Olsztynie odbyły się w niedzielę (30 maja) I runda Pucharu Polski i II runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Wyniki zawodów obu imprez pokrywają się, bo lista uczestników była taka sama. Reprezentacji klubów warmińsko-mazurskich główna role odegrali w klasa MXB i MX, co zresztą znajduje odzwierciedlenie w klasyfikacjach generalnych po dwóch rundach.

W niedzielę w klasie MXB trzeci był Jędrzej Żuralski (Wiraż Bartoszyce), a czwarty Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński). W klasie MXC trzecie miejsce zajął Krzysztof Pastuszka (Moto Klub Lidzbark Warmiński), a piąte Krzysztof Morawski (Wiraż Bartoszyce) Ponadto w klasie MK Kobiet Oliwia Połóg (Moto Klub Olsztyn) wywalczyła ósma pozycję, w klasie MX 65 siódmy był Ralf Zinko (Moto Klub Lidzbark Warmiński), w klasie MX Masters szósty Dominik Winckiewicz (Moto Klub Lidzbark Warmiński), i w klasie Masters 50+ Jarosław Dąbrowski (Motoklub Olsztyn) czwarty, Andrzej Goleń (MSM Mrągowo) piąty, Jerzy Wiśniowski (Moto Klub Lidzbark Warmiński) szósty i Wiktor Kuźniewski (Moto Klub Lidzbark Warmiński) dziewiąty.

Po dwóch rundach Mistrzostw Strefy Polski Północnej na medalowych miejscach znajdują się: w MX Kobiet: Oliwia Połóg (Motoklub Olsztyn) – 2 miejsce, Patrycja Dziewulska (Motoklub Olsztyn) – 3 miejsce, w MX65: Ralf Zinko (Moto Klub Lidzbark Warmiński) – 3 miejsce, w MX open Krzysztof Sartanowicz (Moto Klub Lidzbark Warmiński) – 3 miejsce, w MXB: Michał Lachowicz (Motoklub Olsztyn) – 2 miejsce, Piotr Zinko (Moto Klub Lidzbark Warmiński) – 3 miejsce. W MXC: Krzysztof Morawski (Wiraż Bartoszyce) – 1 miejsce, Krzysztof Pastuszka (Moto Klub Lidzbark Warmiński) – 2 miejsce, w MX Masters 50+ Jarosław Dąbrowski (Motoklub Olsztyn) – 2 miejsce, Andrzej Goleń (MSM Mrągowo) 3 miejsce.

Wyniki rundy w Olsztynie

Puchar Polski (1) i Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (2)

MX Kobiet

8 Oliwia POŁÓG Motoklub Olsztyn Yamaha 33 33 66

11 Patrycja DZIEWULSKA Motoklub Olsztyn Yamaha 30 30 60

MX65

7 Ralf ZINKO MK Lidzbark Warmiński KTM 35 35 70

MX85

11 Oskar ZINKO MK Lidzbark Warmiński Husqvarna 30 31 61

12 Szymon KORDALSKI MK Lidzbark Warmiński Kawasaki 29 30 59

MX Junior

16 Bartosz BACZEWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 23 25 48

MX Open

11 Krzysztof SARTANOWICZ MK Lidzbark Warmiński Honda 27 30 57

17 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 24 27 51

MXB

3 Jędrzej ŻURALSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce Husqvarna 38 40 78

4 Wojciech KUSZTAŁA MK Lidzbark Warmiński Honda 40 38 78

6 Piotr ZINKO MK Lidzbark Warmiński Suzuki 35 35 70

8 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn KTM 34 33 67

9 Jakub KACZYŃSKI MSM Mrągowo Yamaha 31 32 63

11 Bartosz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 27 30 57

13 Emil OLBRYŚ KM Giżycko Honda 24 28 52

14 Mariusz OLBRYŚ KM Giżycko Kawasaki 25 27 52

15 Konrad KUCZYŃSKI KM Giżycko Kawasaki 26 26 52

18 Kamil SZUTOWICZ SKM WIRAŻ Bartoszyce KTM 32 #9 0 #NS 32

19 Tymoteusz WÓJCIK MK Lidzbark Warmiński Yamaha 30 #11 0 #18 30

MXC

3 Krzysztof PASTUSZKA Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 36 38 74

5 Krzysztof MORAWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce Husqvarna 31 40 71

11 Kamil MACZUKIN MK Lidzbark Warmiński KTM 26 31 57

15 Kamil DAKSZEWICZ Motoklub Olsztyn Honda 28 23 51

17 Rafał FARASIEWICZ MK Ostróda Yamaha 23 24 47

18 Norbert CIENKOWSKI AMK Drwęca Ostróda Yamaha 20 25 45

19 Rafał SIEKACZ MK Lidzbark Warmiński Yamaha 22 22 44

25 Dawid AUGUSTYNOWICZ MK Lidzbark Warmiński Kawasaki 17 17 34

29 Maciej JANKOWSKI MK Lidzbark Warmiński Kawasaki 16 13 29

31 Bartłomiej BARTOSZKO KM Giżycko Yamaha 12 12 24

MX Masters

6 Dominik WINCKIEWICZ MK Lidzbark Warmiński Honda 34 35 69

17 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 24 24 48

18 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo YAM 22 23 45

20 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński Suzuki 21 20 41

21 Piotr POŁÓG Motoklub Olsztyn Yamaha 17 21 38

24 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn Yamaha 20 16 36

26 Wojciech GRABOWSKI MK Lidzbark Warmiński KTM 14 14 28

29 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński Yamaha 10 12 22

36 Marcin WÓJCIK MSM Mrągowo KTM 7 4 11

37 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Yamaha 4 5 9

MX Masters 50+

4 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 24 24 48

5 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo YAM 22 23 45

6 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński Suzuki 21 20 41

9 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński Yamaha 10 12 22

13 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Yamaha 4 5 9

Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (klasyfikacja po 2 rundach)

MK Kobiet

2 Oliwia POŁÓG Motoklub Olsztyn 146

3 Patrycja DZIEWULSKA Motoklub Olsztyn 142

MX65

3 Ralf ZINKO MK Lidzbark Warmiński 148

MX85

4 Oskar ZINKO MK Lidzbark Warmiński 130

5 Szymon KORDALSKI MK Lidzbark Warmiński 125

MX Junior

11 Bartosz BACZEWSKI Motoklub Olsztyn 100

13 Jakub HANUSZ MK Lidzbark Warmiński 71

17 Oliwier DASZKIEWICZ MSM Mrągowo 60

20 Konrad KUCZYŃSKI KM Giżycko 54

MX Open

3 Krzysztof SARTANOWICZ MK Lidzbark Warmiński 141

6 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 122

MXB

2 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn 139

3 Piotr ZINKO MK Lidzbark Warmiński 137

4 Jakub KACZYŃSKI MSM Mrągowo 132

7 Kamil SZUTOWICZ SKM WIRAŻ Bartoszyce 116

10 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta 84

11 Jędrzej ŻURALSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 78

12 Wojciech KUSZTAŁA MK Lidzbark Warmiński 78

MXC

1 Krzysztof MORAWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 165

2 Krzysztof PASTUSZKA Moto Klub Lidzbark Warmiński 150

4 Kamil MACZUKIN MK Lidzbark Warmiński 137

14 Rafał SIEKACZ MK Lidzbark Warmiński 95

15 Kamil DAKSZEWICZ Motoklub Olsztyn 94

16 Dawid AUGUSTYNOWICZ MK Lidzbark Warmiński 85

21 Maciej JANKOWSKI MK Lidzbark Warmiński 72

26 Rafał FARASIEWICZ MK Ostróda 64

28 Bartłomiej BARTOSZKO KM Giżycko 61

30 Norbert CIENKOWSKI AMK Drwęca Ostróda 45

MX Masters

8 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn 112

9 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo 105

11 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński 99

12 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn 91

18 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn 72

19 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński 72

21 Dominik WINCKIEWICZ MK Lidzbark Warmiński 69

27 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn 55

30 Piotr GICZEWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 42

34 Wojciech GRABOWSKI MK Lidzbark Warmiński 28

MX Masters 50+

2 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn 136

3 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo 125

4 Jerzy WIŚNIOWSKI MK Lidzbark Warmiński 117

5 Wiktor KUŹNIEWSKI MK Lidzbark Warmiński 94

7 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn 77

8 Piotr GICZEWSKI SKM WIRAŻ Bartoszyce 66

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce Lidzbark Warmiński motocross Olsztyn sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x