Mistrzostwa Strefy Północnej (VI) w motocrossie – W Reszlu Szczepański i Nikiel pierwsi na celowniku

W Reszlu odbyła się VI runda Mistrzostw Strefy Północnej w motocrossie. To był sportowy akcent Dni Reszla, które obchodzono właśnie w ten weekend. Zjawiło się wielu bardzo dobrych zawodników, także goście z Rosji, którzy stali się dodatkowa atrakcją. Reprezentanci Warmii i Mazur jeździli odważnie a zwycięstwa odnieśli: w klasie MX65 Maksymilian Nikiel (Motoklub Olsztyn) i Marcin Szczepański (Moto Klub Lidzbark Warmiński).

Rywalizacji towarzyszył ogromny upał, co nie ułatwiało zadania. Ale mimo to emocji nie zabrakło. Nasi kierowcy nadal liczą się w klasyfikacjach generalnych, zajmując wiele czołowych pozycji.

Wyniki

MX1C

1 Maxim Yakovenko Rosja 44 50 94

2 Marcin Olejnik LKS Jastrząb Lipno Honda 50 44 94

3 Kamil Maczukin WARMIŃSKI AUTO-MOTO-KLUB KTM 38 40 78

……………………………………….

4 Dawid Holliński MK Lidzbark Warmiński Honda 40 38 78

Klasyfikacja generalna

1 Marcin Olejnik LKS Jastrząb Lipno 554

2 Kamil Maczukin WARMIŃSKI AUTO-MOTO-KLUB 451

3 Marcin Kawczyński LKS Jastrząb Lipno 448

4 Dawid Holliński MK Lidzbark Warmiński 384

11 Tomasz Lango Motoklub Orneta   180

12 Rafał Siekacz WARMIŃSKI AUTO-MOTO-KLUB   180

15 Wojciech Rossochacki MK Lidzbark Warmiński   136

16 Patryk Alchimowicz MK Lidzbark Warmiński 119

20 Paweł Sekuła Motoklub Olsztyn 74

MX2C

1 Adrian Marciniak MKS Nekla KTM 40 50 90

2 Krzysztof Pastuszka PKS Korona Elbląg Suzuki 50 35 85

3 Alexy Bogdan Rosja Kawasaki 44 40 84

………………………………………………..

5 Krzysztof Morawski WARMIŃSKI AUTO-MOTO-KLUB 34 36 70

6 Marek Niepiekło MK Lidzbark Warmiński Honda 31 38 69

7 Paweł Lemańczyk PKS Korona Elbląg 35 31 66

9 Piotr Zinko PKS Korona Elbląg Suzuki 36 27 63

10 Adrian Matwij PKS Korona Elbląg Honda 33 29 62

11 Łukasz Baranowski MK Lidzbark Warmiński Honda 28 33 61

12 Marek Daniłowicz Motoklub Olsztyn KTM 27 30 57

14 Kamil Briszke PKS Korona Elbląg Suzuki 22 32 54

15 Szymon Syryca KM Giżycko 29 23 52

Klasyfikacja generalna

1 Adrian Marciniak MKS Nekla 503

2 Krzysztof Pastuszka PKS Korona Elbląg 494

3 Kacper Krajewski Gdański AutoMotoKlub 431

………………………………………….

4 Piotr Zinko PKS Korona Elbląg 363

8 Łukasz Baranowski MK Lidzbark Warmiński 264

12 Paweł Lemańczyk PKS Korona Elbląg 230

13 Marek Niepiekło MK Lidzbark Warmiński 213

14 Kamil Briszke PKS Korona Elbląg 210

15 Krzysztof Morawski WARMIŃSKI AUTO-MOTO-KLUB 199

19 Adrian Matwij PKS Korona Elbląg 160

30 Szymon Syryca KM Giżycko 99

32 Karol Maj AMK Drwęca Ostróda 95

33 Marcin Samet PKS Korona Elbląg 91

37 Radosław Korkuć Motoklub Olsztyn 81

44 Jarosław Narwojsz KM Giżycko 60

45 Bartłomiej Skiba PKS Korona Elbląg 58

46 Marek Daniłowicz Motoklub Olsztyn 57

48 Bartosz Drozd MK Lidzbark Warmiński 51

52 Łukasz Grodowski Motoklub Orneta 46

54 Robert Mroczek MK Lidzbark Warmiński 43

55 Marek Salomon PKS Korona Elbląg 43

58 Grzegorz Mendelewski Motoklub Orneta 36

61 Krzysztof Milewski PKS Korona Elbląg 25

MXB

1 Marcin Szczepański MK Lidzbark Warmiński KTM 50 50 100

2 Dawid Krysik Motoklub Orneta Suzuki 44 44 88

3 Marcin Polnar PKS Korona Elbląg Suzuki 40 40 80

………………………………………..

5 Krzysztof Dziadko Motoklub Olsztyn 35 36 71

Klasyfikacja generalna

1 Marcin Szczepański MK Lidzbark Warmiński 500

2 Dawid Krysik Motoklub Orneta 398

3 Zbigniew Gill-Kwaśniewski WKM Więcbork 359

4 Marcin Polnar PKS Korona Elbląg 344

8 Krzysztof Dziadko Motoklub Olsztyn 233

9 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta 205

14 Dominik Winckiewicz MK Lidzbark Warmiński 78

MX65

1 Maksymilian Nikiel Motoklub Olsztyn 50 50 100

2 Wiktor Sobiech WKM Więcbork KTM 38 44 82

3 Mateusz Szafrański Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 44 38 82

…………………………………….

4 Jakub Hanusz MK Lidzbark Warmiński 40 40 80

Klasyfikacja generalna

1 Wiktor Sobiech WKM Więcbork 448

2 Mateusz Szafrański Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 412

3 Jan Santus LKT Wyczół Gościeradz 392

……………………………………………………

4 Maksymilian Nikiel Motoklub Olsztyn 370

12 Jakub Hanusz MK Lidzbark Warmiński 218

MX85

1 Filip Bukowicz Gdański AutoMotoKlub Suzuki 50

2 Jakub Baranowski MK Lidzbark Warmiński KTM 44

3 Mikołaj Rybarczyk WKM Więcbork Yamaha 40

………………………………..

4 Cezary Lasota SKM WIRAŻ Bartoszyce 38

6 Bartłomiej Warda Motoklub Reszel 35

8 Paskal Myhan MK Lidzbark Warmiński KTM 33

11 Kamil Krakowiak Motoklub Olsztyn KTM 30

Klasyfikacja generalna

1 Jakub Baranowski MK Lidzbark Warmiński 464

2 Filip Bukowicz Gdański AutoMotoKlub 439

3 Kamil Krakowiak Motoklub Olsztyn 336

……………………………………………………………………

11 Bartłomiej Warda Motoklub Reszel 182

16 Cezary Lasota SKM WIRAŻ Bartoszyce 110

18 Paskal Myhan MK Lidzbark Warmiński 98

 

MX Masters

1 Mirosław Kowalski Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX Honda PPD POLTAREX SP. Z O.O. TEAM 50 50 100

2 Krzysztof Kulesza GKM Bałtyk Gdynia Honda 40 44 84

3 Dariusz Strzelecki Motosport Castrol Team Toruń KTM 44 38 82

………………………………………….

5 Bogdan Korkuć Motoklub Olsztyn Honda 36 36 72

9 Piotr Czajkowski Motoklub Olsztyn Honda 31 34 65

10 Jarosław Dąbrowski Motoklub Olsztyn KTM 32 32 64

12 Mariusz Skorynko Motoklub Olsztyn Honda 29 28 57

13 Dariusz Lewko Motoklub Olsztyn KTM ZEM Racing Team 27 29 56

14 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn Honda 28 27 55

15 Grzegorz Mendelewski Motoklub Orneta Suzuki 26 26 52

Klasyfikacja generalna

1 Mirosław Kowalski Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX PPD POLTAREX SP. Z O.O. TEAM 500

2 Wiesław Wiśniewski KM Wisła Chełmno 476

3 Krzysztof Kulesza GKM Bałtyk Gdynia 472

…………………………………….

7 Dariusz Lewko Motoklub Olsztyn ZEM Racing Team 345

8 Piotr Czajkowski Motoklub Olsztyn 262

9 Mariusz Skorynko Motoklub Olsztyn 226

10 Bogdan Korkuć Motoklub Olsztyn 204

11 Jarosław Dąbrowski Motoklub Olsztyn 148

15 Dariusz Urniaż Motoklub Olsztyn 123

16 Grzegorz Mendelewski Motoklub Orneta 109

17 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn 106

22 Wiktor Kuźniewski MK Lidzbark Warmiński 66

29 Piotr Giczewski SKM WIRAŻ Bartoszyce 51

MX Open

1 Damian Bykowski PSM OFF ROAD Białystok 50 50 100

2 Sebastian Kuncicki KKM Kwidzyn Honda 40 44 84

3 Bartosz Nowacki WKM Więcbork Suzuki 34 40 74

…………………………………………….

7 Marcin Polnar PKS Korona Elbląg Suzuki 38 38

Klasyfikacja generalna

1 Sebastian Kuncicki KKM Kwidzyn 462

2 Bartosz Nowacki WKM Więcbork 424

3 Damian Bykowski PSM OFF ROAD Białystok 360

……………………………………….

11 Sebastian Budny AMK Drwęca Ostróda 105

20 Igor Dylak KM Giżycko 67

26 Marcin Polnar PKS Korona Elbląg 38

MX2 junior

1 Leszek Jasiński WKM Więcbork KTM 50 50 100

2 Kacper Kozłowski MK Lidzbark Warmiński Honda ZEM Racing Team 40 44 84

3 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTM ZEM Racing Team 44 40 84

………………………

5 Kamil Szutowicz SKM WIRAŻ Bartoszyce Kawasaki 36 36 72

6 Tomasz Jakubowski Motoklub Olsztyn Honda 35 35 70

8 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn KTM 33 33

Klasyfikacja generalna

1 Michał Krech Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX POLTAREX ZEM RACING TEAM 484

2 Kacper Kozłowski MK Lidzbark Warmiński ZEM Racing Team 470

3 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn ZEM Racing Team 403

…………………………………

6 Kamil Szutowicz SKM WIRAŻ Bartoszyce 314

7 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn 281

10 Alan Mendelewski Motoklub Orneta 172

12 Tomasz Jakubowski Motoklub Olsztyn 133

16 Dawid Mroczek MK Lidzbark Warmiński 71

17 Jakub Załęski AMK Drwęca Ostróda 71

26 Kuba Załęski AMK Drwęca Ostróda 55

27 Karol Maj AMK Drwęca Ostróda 53

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce giżycko Lidzbark Warmiński motocross Olsztyn Orneta Ostróda Reszel

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x