Mistrzostwa Strefy Polskiej Północnej (III) Olsztyn 2015 – Szczepański i Polnar rządzą w MXB

Na torze przy ul. Lubelskiej w Olsztynie zainaugurowano sezon motocrossowy. W niedzielę (26 kwietnia) odbyła się III runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej połączona z mistrzostwami okręgu (I eliminacja). Zjechało sporo dobrych zawodników, także goście zza wschodniej granicy. My byliśmy zadowoleni przede wszystkich z wyścigów w klasie MXB. Tu dominują Marcin Szczepański (Lidzbark Warmiński) i Marcin Polnar (Elbląg)

W niedzielnych zawodach lepszy był Szczepański, w klasyfikacji generalnej kolejność jest odwrotna. W klasie MX1C trzeci był Piotr Zinko (Elbląg), w klasie MX 2 Junior również na trzeciej pozycji sklasyfikowano Cezarego Lewko (Motoklub Olsztyn). W klasie MX Masters drugi był Piotr Czajkowski (Motoklub Olsztyn)

Wyniki

MX kobiet

1 Karolina Liszewska KM Cross Lublin 50 50 100

2 Naumova Ekaterina Rosja Yamaha 44 40 84

3 Blanka Kalisz Automobilklub Polski 38 44 82

………………………………………

4 Angela Stępnicka Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 40 40

Klasyfikaccja generalna

1 Izabela Świderek AMK Drwęca Ostróda 184

2 Naumova Ekaterina Rosja 172

3 Angela Stępnicka Moto Klub Lidzbark Warmiński 124

MX1C

1 Marcin Olejnik LKS Jastrząb Lipno Honda 50 50 100

2 Piotr Zinko PKS Korona Elbląg Suzuki 40 44 84

3 Maksim Yakovenko Rosja Kawasaki 38 40 78

……………………………………………….

6 Dawid Holliński Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 35 36 71

7 Adrian Matwij PKS Korona Elbląg Honda 34 35 69

8 Wojciech Rossochacki MK Lidzbark Warmiński 33 34 67

11 Patryk Alchimowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 31 28 59

12 Mariusz Grażewicz Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 29 29 58

13 Rafał Siekacz WARMIŃSKI AUTO-MOTO-KLUB Yamaha 27 30 57

Klasyfikacja generalna

1 Marcin Olejnik LKS Jastrząb Lipno 278

2 Marcin Kawczyński LKS Jastrząb Lipno 252

3 Piotr Zinko PKS Korona Elbląg 217

……………………………………………….

4 Adrian Matwij PKS Korona Elbląg 208

5 Dawid Holliński Moto Klub Lidzbark Warmiński 204

7 Rafał Siekacz WARMIŃSKI AUTO-MOTO-KLUB 186

8 Patryk Alchimowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 180

11 Mariusz Grażewicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 123

15 Tomasz Lango Motoklub Orneta 94

18 Wojciech Rossochacki MK Lidzbark Warmiński 67

MX2C

1 Pawel Możhaskiy Kaliningrad 50 50 100

2 Patryk Ćwikliński LKS Jastrząb Lipno Yamaha 44 40 84

3 Damian Maleszyk Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX Honda 36 44 80

……………………………………………..

4 Krzysztof Morawski KM WIRAŻ Bartoszyce Kawasaki 40 38 78

8 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 35 32 67

11 Wojciech Bandurski Motoklub Olsztyn 31 27 58

15 Marek Daniłowicz Klub Motocyklowy OSA Olecko KTM 26 25 51

16 Rafał Farasiewicz Stowarzyszenie MOTOKLUB Grabinek Kawasaki 24 26 50

18 Tomasz Suchocki Klub Motocyklowy OSA Olecko 22 23 45

25 Robert Borkowski KM Giżycko Honda 17 16 33

26 Szymon Syryca KM Giżycko Honda 14 15 29

27 Marcin Paukszto MK Lidzbark Warmiński Honda 12 13 25

Klasyfikacja generalna

1 Kacper Paczyński WKM Więcbork 249

2 Patryk Ćwikliński LKS Jastrząb Lipno 234

3 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński 223

4 Krzysztof Morawski KM WIRAŻ Bartoszyce 210

10 Rafał Farasiewicz Stowarzyszenie MOTOKLUB Grabinek 154

16 Marek Daniłowicz Klub Motocyklowy OSA Olecko 103

26 Szymon Syryca KM Giżycko 68

28 Wojciech Bandurski Motoklub Olsztyn 58

31 Bartosz Drozd Moto Klub Lidzbark Warmiński 49

35 Tomasz Suchocki Klub Motocyklowy OSA Olecko 45

38 Robert Borkowski KM Giżycko 33

39 Marcin Paukszto MK Lidzbark Warmiński 25

MX Open

1 Arkadiusz Mańk Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM WINDEX Andrzej Aszyk TEAM 50 50 100

2 Karol Kędzierski KM Cross Lublin Yamaha ZEM Racing Team 44 44 88

3 Dmytro Asmanov Ukraina 40 40 80

…………………………………………

5 Luis Carstens Stowarzyszenie MOTOKLUB Grabinek Suzuki 36 36 72

9 Kacper Kozłowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda ZEM Racing Team 31 31 62

20 Radosław Korkuć Motoklub Olsztyn Honda 24 21 45

21 Kamil Szutowicz KM WIRAŻ Bartoszyce Kawasaki 21 23 44

23 Bogdan Korkuć Motoklub Olsztyn  19 19

Klasyfikacja generalna

1 Arkadiusz Mańk Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX WINDEX Andrzej Aszyk TEAM 188

2 Karol Kędzierski KM Cross Lublin ZEM Racing Team 188

3 Mateusz Tkaczyk LKS Jastrząb Lipno 184

………………………………………

4 Kamil Szutowicz KM WIRAŻ Bartoszyce 176

5 Radosław Korkuć Motoklub Olsztyn 164

6 Luis Carstens Stowarzyszenie MOTOKLUB Grabinek 160

11 Kacper Kozłowski Moto Klub Lidzbark Warmiński ZEM Racing Team 133

27 Bogdan Korkuć Motoklub Olsztyn 19

MX B

1 Marcin Szczepański Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 44 50 94

2 Marcin Polnar PKS Korona Elbląg Suzuki 50 44 94

3 Wojciech Kuształa Moto Klub Lidzbark Warmiński 38 40 78

………………………………………..

4 Jędrzej Żuralski KM WIRAŻ Bartoszyce Honda 40 38 78

5 Paweł Morawski KM Giżycko Yamaha 36 36 72

6 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta Yamaha 35 35 70

Klasyfikacja generalna

1 Marcin Polnar PKS Korona Elbląg 276

2 Marcin Szczepański Moto Klub Lidzbark Warmiński 244

3 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta 214

…………………………………………

4 Paweł Morawski KM Giżycko 212

8 Jędrzej Żuralski KM WIRAŻ Bartoszyce 162

14 Wojciech Kuształa Moto Klub Lidzbark Warmiński 78

{AdmirorGallery}czajkowski27{/AdmirorGallery}

Fot: mxhouse

MX Masters

1 Mirosław Kowalski Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 50 50 100

2 Piotr Czajkowski Motoklub Olsztyn Honda 38 44 82

3 Krzysztof Kulesza GKM Bałtyk Gdynia Honda 40 40 80

………………………………………

5 Bogdan Korkuć Motoklub Olsztyn KTM 36 38 74

7 Jarosław Dąbrowski Motoklub Olsztyn KTM 35 33 68

9 Dariusz Lewko Motoklub Olsztyn KTM 34 30 64

14 Grzegorz Mendelewski Motoklub Orneta Suzuki 28 26 54

16 Dariusz Szymański KM WIRAŻ Bartoszyce KTM 24 25 49

17 Mariusz Skorynko Motoklub Olsztyn Suzuki 25 24 49

18 Piotr Giczewski KM WIRAŻ Bartoszyce 21 23 44

19 Wojciech Syrwid Motoklub Olsztyn Kawasaki 22 22 44

Klasyfikacja generalna

1 Mirosław Kowalski Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 294

2 Krzysztof Kulesza GKM Bałtyk Gdynia 244

3 Piotr Czajkowski Motoklub Olsztyn 217

……………………………………………

4 Bogdan Korkuć Motoklub Olsztyn 212

6 Dariusz Lewko Motoklub Olsztyn 183

11 Jarosław Dąbrowski Motoklub Olsztyn 125

12 Grzegorz Mendelewski Motoklub Orneta 111

15 Dariusz Szymański KM WIRAŻ Bartoszyce 101

16 Mariusz Skorynko Motoklub Olsztyn 97

17 Wojciech Syrwid Motoklub Olsztyn 88

29 Piotr Giczewski KM WIRAŻ Bartoszyce 44

MX65

1 Olaf Włodarczak Gdański AutoMotoKlub KTM 50 50 100

2 Maksymilian Chwalik Gdański AutoMotoKlub KTM 44 44 88

3 Artur Gałuszka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 38 40 78

…………………………………..

6 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 34 35 69

Klasyfikacja generalna

1 Olaf Włodarczak Gdański AutoMotoKlub 300

2 Maksymilian Chwalik Gdański AutoMotoKlub 251

3 Artur Gałuszka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 240

…………………………………………….

7 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński 199

MX85

1 Wojciech Kucharczyk Automobilklub Gorzowski 50 50 100

2 Arkadiusz Pryk KM Cross Lublin 44 44 88

3 Filip Bukowicz Gdański AutoMotoKlub Suzuki 38 40 78

…………………………………………….

11 Kajetan Florczak AMK Drwęca Ostróda Yamaha 28 30 58

14 Kamil Krakowiak Motoklub Olsztyn KTM 27 26 53

19 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki  29 29

20 Bartłomiej Warda Moto Klub Lidzbark Warmiński 23 23

Klasyfikacja generalna

1 Filip Bukowicz Gdański AutoMotoKlub 278

2 Damian Zdunek Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 220

3 Maksymilian Nikiel PSM OFF ROAD Białystok 214

………………………………………

6 Kamil Krakowiak Motoklub Olsztyn 177

7 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński 165

12 Kajetan Florczak AMK Drwęca Ostróda 119

24 Bartłomiej Warda Moto Klub Lidzbark Warmiński 23

MX 2 Junior

1 Jakub Barczewski Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 50 50 100

2 Artur Łykowski LKS Jastrząb Lipno KTM 44 44 88

3 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTM 40 38 78

………………………………………………….

4 Alan Mendelewski Motoklub Orneta Yamaha 36 40 76

6 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn Honda 35 36 71

8 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 33 33 66

13 Mateusz Dydziński WARMIŃSKI AUTO-MOTO-KLUB Yamaha 28 28 56

Klasyfikacja generalna

1 Jakub Barczewski Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 281

2 Artur Łykowski LKS Jastrząb Lipno 256

3 Krystian Stencel Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 247

……………………………………………………..

4 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn 224

5 Alan Mendelewski Motoklub Orneta 223

6 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn 207

7 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 204

12 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 70

15 Mikołaj Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 63

17 Mateusz Dydziński WARMIŃSKI AUTO-MOTO-KLUB 56

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce Elbląg giżycko Lidzbark Warmiński motocross Olsztyn Orneta Ostróda

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x