Motocrossowa premiera w Wasilkowie – Warto było skorzystać

W Wasilkowie odbyła się I runda motocrossowych Mistrzostw Podlasia. Ponieważ impreza miała charakter otwarty na torze oprócz gospodarzy zjawiło się kilku zawodników spoza regionu, a byli wśród nich kierowcy reprezentujący sekcje z Warmii i Mazur. Okazja trafiła się  znakomita, bowiem motocross w Wasilkowie był pierwsza krajową impreza w nowym sezonie.

 

W sumie zjawiło się 43 zawodników głównie z Podlasia, a także z okolic Warszawy, Lublina i Olsztyna.

Solą imprezy była z całą pewnością rywalizacja czołowych polskich zawodników: Karola i Łukasza Kędzierskich z „KM Cross Lublin”, Łukasza Kurowskiego z „AMK Ostróda” oraz Arkadiusza  Mańka z „AMK Człuchów”.
Wygrali lublinianie (Łukasz przed Karolem), choć w drugim wyścigu ostródzianin prowadził jeszcze na trzy okrążenia przed metą. Gdyby przyznawano dodatkowe punkty za styl Kurowski otrzymałby potężnego bonusa, bo skoki w jego wykonaniu były nadzwyczaj efektowne. Ostatecznie zawodnik Drwęcy Ostróda zajął trzecie miejsce ,ale widać, że czuje się pewnie, a przecież start w Wasilkowie miał charakter niezobowiązujący.
Wśród amatorów kl. MX1 triumfował Paweł Morawski z „KM Giżycko”, kl. MX2 po zaciętej walce z Mateuszem Zychem wygrał Damian Bykowski ( Offroad Białystok), a w Juniorach dominował podopieczny Łukasza Kurowskiego, Sebastian Witkowski z AMK Ostróda. Tuż za nim byli zawodnicy z „Offroad Białystok” Dawid Kucbor i Kacper Bazydło.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x