Zespołowe MP w motocrossie – Sensacyjne srebro Motoklubu Olsztyn

Jest trzeci srebrny medal Mistrzostw Polski dla motocrossowców Motoklubu Olsztyn. W odstępie dwóch tygodni nasi reprezentanci trzykrotnie stawali na podium, za każdym razem na drugim miejscu. Najpierw indywidualnie: Bartosz Sawczuk (klasa MX2 junior) i Michał Krech (klasa MX85) a w imprezie kończącej sezon w Człuchowie obaj wymienieni plus Michał Jońca (MX2 junior) zdobyli kolejne srebro po niezwykle dramatycznej walce w rywalizacji zespołowej.

Najlepsi okazali się zawodnicy KM Cross Lublin, którzy w osobach Macieja Więckowskiego i Karola Kędzierskiego mieli ogromne atuty. Będąc faworytem nie zawieli. Olsztynianie z papierowych obliczeń mogli mieć nadzieje na brąz, ale musieli pojechać na maksimum swoich możliwości. Walczyli wspaniale i efektem jest wicemistrzostwo kraju. Zdobyli tyle samo punktów co gospodarze, ale o drugiej lokacie zadecydowało zwycięstwo w jednym z biegów Michała Krecha. Po 12 punktów Motoklub Olsztyn i AMK Człuchów, a zaledwie o jeden więcej (tu liczy się suma miejsc) Motosport Castrol Team Toruń.

Pierwsze wyniki wskazywały na to, że olsztynian sklasyfikowano na czwartej pozycji. Skontaktowaliśmy się z obecnym na imprezie w Człuchowie prezesem Motoklubu Andrzejem Olszewskim, który stwierdził, że ta wersja zawierała pomyłki, dysponował już poprawionym komunikatem, w którym olsztynianie zostali umieszczeni na drugiej pozycji. Brawo!

Jest to bardzo młody zespół, składający się z wychowanków klubu, tym większa radość z odniesionego sukcesu. Trzeba przyznać, że po latach posuchy, Motoklub znów kończy sezon sukcesami. Oby tak dalej.
Pozostałe nasze drużyny nie odegrały większej roli, ale sam fakt wystawienia do MP zespołu świadczy o dobrej pracy w sekcjach Warmii i Mazur.

Kolejność:

1 KM Cross Lublin 9 (Maciej Więckowski ,Kamil Wawer Karol Kędzierski )
2 Motoklub Olsztyn 12 (Michał Krech, Bartosz Sawczuk, Michał Jońca)
3 AMK Człuchów 12. (Leszek Jasiński, Maciej Zdunek, Arkadiusz Mańk )
4 Motosport Castrol Team Toruń 13 (Karol Kruszyński, Łukasz Wysocki, Tomasz Wysocki)
……………………………………………..
7 Motoklub Olsztyn II (Paweł Albin, Luis Carstens, Adrian Jońca)
10 AMK Drwęca Ostróda (Rafał Kostecki, Sebastian Budny MX2 , Igor Dylak)
12 MK Lidzbark Warmiński (Kacper Kozłowski, Szymon Staszkiewicz, Patryk Szyszko)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x