Gołdapianie w Biegu Wazów 2020 – Przeżycie niesamowite, choć aura pokrzyżowała szyki

Fot. nadesłane

Dwóch mieszkańców Gołdapi: Krzysztof Ostaszewski i Mariusz Krygier uczestniczyli w tym roku w jednej z najsłynniejszych i najstarszych imprez narciarskich – Biegu Wazów Vasaloppet 2020 . Rywalizacja odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę marca, jest wielkim sportowym wydarzeniem, a narciarze mają do pokonania stylem klasycznym dystans 90 km. O występie gołdapian opowiada Mariusz Krygier:

W tym roku na starcie tego wyczerpującego biegu stanęło ok. 15800 zawodników i zawodniczek niemal z całego świata. Najwięcej oczywiście Szwedów, ponieważ dla nich to niemal obowiązek wziąć udział w tym historycznym biegu. Niestety, metę osiągnęło ok. 10 200 uczestników , ponieważ organizatorów zaskoczyły opady śniegu. W nocy, na ok. 6-7 godzin przed startem dopadało ok.20 cm świeżego puchu ,co spowodowało zasypanie zrobionych torów. Na trasie nie pojawił się żaden ratrak i to sami biegacze musieli przecierać szlak. O jakimkolwiek ściganiu czy rywalizacji nie mogło być mowy. Były zaledwie dwa tory. Jednym jechał niemal cały kilkukilometrowy wężyk, drugi był nieco zasypany i wyprzedzanie było bardzo trudne.

bieg11

Mnie udało mi się dobiec do mety z czasem 6 godzin 15 minut i 12s i zająłem 1170 miejsce, natomiast Krzysztof Ostaszewski w wyniku kontuzji odniesionej na zjeździe na ok 50 km musiał zejść z trasy. Obaj reprezentowaliśmy Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA GOŁDAP. Myślę, że byliśmy pierwszymi z naszego regionu, a może i województwa.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

biegi narciarskie Goldap sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x