Ola Kula błysnęła w Tatrzańskiej Eurolidze – Zjeżdżała szybciej od chłopców

Podczas mijających ferii zimowych, Aleksandra Kula (14 lat skończyła 13 października 2012) uczennica Katolickiego Gimnazjum Społecznego w Biskupcu  wzięła udział we wspólnych treningach sportowych z narciarskim klubem UKS Śmig Zakopane.  Pod okiem trenera Dariusza Czerniawskiego, trenowała jazdę "na tyczkach" - głównie slalom gigant i trochę slalom specjalny. Na zakończenie treningów, w środę 30 stycznia pojechała z tym klubem na zawody do Słowacji , gdzie w miejscowości Lucivna rozegrano zjazdy w ramach Tatrzańskiej Euroligi Zjazdowej. Ola w swojej kategorii wiekowej zajęła wśród 45 startujących narciarek z Polski i Słowacji - wysokie  13. miejsce. Wrażeniami podzielił się z nami p. Jarosław Kula.

 

Dla Oli były to pierwsze w życiu sportowe jazdy na nartach. Wcześniej jeździła dla przyjemności i na kursie przygotowującym do egzaminów na instruktorski stopień „demonstrator”, który uzyskała podczas  zimowych ferii w ubiegłym roku w Szczyrku . W ubiegłym roku wzięła też udział w amatorskich zawodach Family Cup wygrywając w rywalizacji z rówieśniczkami naszego województwa.

Ola pojechał dużo szybciej niż wielu chłopców z jej kategorii wiekowej. Po zawodach trener Dariusz Czerniawski nie krył zadowolenia z występu Oli i dokonanych w ciągu obozu postępów w technice jazdy slalomem. Jechała podczas zawodów na amatorskich nartach i w turystycznym kombinezonie. Według trenera, sama zmiana nart i kombinezonu na „gumy”, jakich używają zawodnicy, pozwoliłaby jej, urwać  przy zaprezentowanej technice przejazdu jeszcze około 2,5 sekundy.

Ale my i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanych efektów podczas tych bardzo pracowitych ferii podczas których pobudka była o godzinie 6:00 a trening narciarski na zboczach Harendy rozpoczynał się po rozgrzewce o 8:00 a kończył z przerwami na posiłki i regenerację sił  o 16:00 lub 18:00 co widać na załączonych fotografiach.

Wyniki

1 KRIŠŠÁKOVÁ Katka 1997 Ždiar ZŠ a MŠ Ždiar/ 9.r St.žiacky 4 32.77

2 STERCZOVÁ Karin 1999 Poprad ZŠ s MŠ Francisciho, Poprad St.žiacky 16 33.80

3 MIŠKOVÁ Dominika 1999 Poprad 8.rocné GPDT St.žiacky 22 34.37

4 DENICKÁ Zuzana 1999 Vysoké Tatry T.Lomnica St.žiacky 31 35.22

5 WALAS Veronika 2000 Zakopane St.žiacky 32 35.25

6 KOWALCZYK Zuzana 2000 Zakopane St.žiacky 33 35.27

…………………………………………………………………..

13 KULA Alexandra 1998 Zakopane St.žiacky 75 38.22

{AdmirorGallery}jaro111{/AdmirorGallery}

Fot. Jarosław Kula

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x