UKS „Łoś” Gołdap gotowy do walki – Na nartach i sankach

Jedna z najdalej wysuniętych na północ miejscowości na Warmii i Mazurach – Gołdap reprezentuje nas godnie w sportach zimowych. Saneczkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Łoś” dali się już poznać jako znakomici specjaliści, którzy jak równy z równym walczą z reprezentantami Krynicy czy Jeleniej Góry. Biegaczkom i biegaczom narciarskim do czołówki wprawdzie daleko, ale nie ustają w wysiłkach by dystans do najlepszych skrócić.

 

Sezon zimowy w pełni, czy sportowcy Gołdapi są do niego przegotowani?

-Największych sukcesów możemy spodziewać się po naszych saneczkarzach występujących na torach naturalnych – mówi Mariusz Matławski trener UKS „Łoś”. W lutym odbędą się w Gołdapi Mistrzostwa Polski seniorów, juniorów i juniorów młodszych, o ile dopisze aura i dojdziemy do porozumienia w tej sprawie z właścicielem toru. Jestem optymistą, więc bardzo pieczołowicie przygotowujemy się do tej imprezy. Z grupą najzdolniejszych zawodników wybrałem się na krótka konsultacje do Włoch, gdzie jest najwięcej torów o różnych konfiguracjach. Myślę, że nasz pobyt w Italii zaowocuje medalami. Cały czas walczymy o utrzymanie rangi tej konkurencji. Skreślono ja z programu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, natomiast udało się zachować ją we współzawodnictwie w sporcie młodzieżowym. U nas próbuje się wyeliminować saneczkarstwo „naturalne” natomiast Rosjanie zgłosili tę konkurencję jako pokazową podczas Igrzysk Zimowych w Soczi. Cały czas uważam, że powinna być doceniona również w Polsce.

– Co słychać u naszej najlepszej zawodniczki – Marioli Ziętek, która cały czas jest czołową zawodnika kraju na torach lodowych?

– Teoretycznie powinna wystartować w tym roku w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, tylko nie wiadomo, czy Polski Związek Sportów Saneczkowych w ogóle wyśle tam reprezentację. Na razie mówi się o braku pieniędzy, ale przecież impreza odbędzie się na jednym z torów niemieckich, koszty więc nie są zbyt duże. Na razie czekamy na decyzje centrali.

– Co czeka narciarzy klasycznych?

– Już w ten weekend w Tomaszowie Lubelskim odbędą się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików, na które wybieram się z dwoma zawodniczkami. Oczywiście trudno myśleć o medalowych pozycjach, ale liczę na przyzwoity wynik zwłaszcza Igi Wilczewskiej. Na imprezie w Gołdapi – w „Biegu Pierwszego Śniegu” zdeklasowała rywalki, tylko w Tomaszowie stawka będzie z zupełnie innej półki.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x