XXV Narciarski Bieg Hetmański – Ciborowscy w akcji!

W Tomaszowie Lubelskim przy okazji międzywojewódzkich mistrzostw młodzików odbył się XXV Ogólnopolski Narciarski „Bieg Hetmański” zaliczany do klasyfikacji Family Cup. Imprezy te mają swoje grono miłośników zimowego biegania, tym razem stawkę uczestników urozmaicili amatorzy sportu z Ukrainy. Warmię i Mazury w dalekim Tomaszowie reprezentowała Rodzina Ciborowskich z Pisza i to z wymiernym efektem.

 

 Bieg odbywał się w trudnych warunkach. Wprawdzie śniegu w całej Polsce nie brakuje, ale dodatnia temperatura (plus 7 stopni) nie ułatwiała zadania. Ale przyzwyczajeni do trudów biegacze dawali sobie radę. Obowiązywała technika dowolna, uczestników podzielono zgodnie z regulaminem na kilka grup wiekowych i do nich dostosowano odpowiednie dystanse.

Rodzina Ciborowskich z Pisza jest wyjątkowo usportowiona. Chłopców znamy z osiągnięć pływackich, ale zimą uprawiają z powodzeniem narciarstwo, traktując to jako przyjemność i sport uzupełniający. Pan Sebastian – 40 lat, Pani Aneta – 33 lata oraz Bastian – 15 lat, Natan – 12 i Itan – 5 lat w komplecie zjawili się w Tomaszowie i wszyscy osiągnęli metę.

 

Oto wyniki Rodziny Ciborowskich:

Kategoria żak (1997/98) – dystans 2 km: 3 Natan Ciborowski

Kategoria młodzik (1995/95) – dystans 5 km: 2 Bastian Ciborowski

Kategoria dzieci (2001 i młodsi) – dystans 400 m: 20 Itan Ciborowski

Kategoria seniorka (1982 i starsze) – dystans 10 km: 3 Aneta Ciborowska

Kategoria senior III (1962-71) – dystans 25 km: 5 Sebastian Ciborowski

Kategoria open: – dystans 25 km: 14 Sebastian Ciborowski

Wracając do najmłodszego z rodu – Itana rywalizował ze znacznie starszymi rywalami, ale nie poddał się i w dobrej formie osiągnął metę.

Podobna impreza z cyklu Family Cup odbędzie się niebawem w Gołdapi. Bieg Jaćwingów ma już swoją renomę. Zapraszamy wszystkich 23 stycznia

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x