XXVI Bieg Jaćwingów Gołdap 2013 – Las Kumiecie mekką tradycji

Już po raz 26 Las Kumiecie w Gołdapi był areną Narciarskiego Biegu Jaćwingów. W piątek rywalizowała młodzież i był to przedsmak emocji, jakie czekały uczestników i kibiców w sobotę (16 lutego). Ponad 200 śmiałków startowało w trzech próbach. Startujący mieli do wyboru biegi: na 20 kilometrów klasykiem lub łyżwą i 10 km stylem dowolnym. Najwięcej było klasyków (ponad stu). Do Gołdapi przybyli narciarze z całej Polski, także zza wschodniej granicy (głównie Litwini). Liczna grupa reprezentantów Warmii i Mazur walczyła z niezwykłą ambicją i z dobrymi efektami. Piękna impreza, wielkie brawa dla organizatorów, którzy podtrzymują tradycję, a każdą następna edycję potrafią uatrakcyjnić.

 

Wyniki (open)

20 km dowolnym

1 IWANOWSKI DANIEL (150)   POL BIAŁYSTOK HUBAL BIAŁYSTOK M20-1 0:54:09

2 BRANAS MARCIN (202) POL WARSZAWA KLASYK WARSZAWA M20-2 0:54:20

3 JANOWSKI KACPER (19) POL BIAŁYSTOK UKS `HUBAL` BIAŁYSTOKLO SEJNY M20-3 0:55:05

4 KORYCIŃSKI RAFAŁ (124)   POL GDAŃSK CARTUSIA KARTUZY M40-1 0:55:07

5 KIELA DAINIUS (72) LTU VILNIUS S-SPORTAS M40-2 0:55:14

6 NARVYDAS SIMONAS (342) VILNO M30-1 0:55:14

7 SZLEGIER MARCIN (178)      POL SEJNY M30-2 0:55:26

8 PASZKOWSKI HUBERT (153) POL GOŁDAP M30-3 0:56:28

9 ROMANOWICZ EMILIA (242) POL UKS `PUSZCZA` K20-1 0:57:10

10 RUSIŁOWICZ KAROL (277) POL UKS `PUSZCZA` SUPRAŚL M20-4 0:57:59

………………………………………………………………………

12 SKOMOROWSKI DOMINIK (169) POL GOŁDAP GUTZY M30-4 1:01:00

14 BECZ PIOTR (85) POL GOŁDAP IRYD GOŁDAP M40-2 1:02:08

15 TRAMP SŁAWOMIR (183) POL GOŁDAP TRAMP TRANS M40-3 1:02:09

16 SANIUK SEBASTIAN (162) POL GOŁDAP IRYD GOŁDAP M30-5 1:02:09

17 CIBOROWSKI SEBASTIAN (204) POL PISZ SEBA-SPORT PISZ M40-4 1:02:47

19 ZAMANA CEZARY (194) POL EŁK MTB MAZOVIA MARATON M40-5 1:05:09

23  KARNIŁOWICZ WITOLD (142) POL GOŁDAP   M50-2   1:07:56

25  PRUSZYŃSKI KRZYSZTOF (158) POL GOŁDAP JW4808 GOŁDAP M40-6 1:08:08

28  KARNILOWICZ DAWID (118) POL GOŁDAP M20-7 1:12:43

29  WALNICKI MIROSŁAW (188) POL WĘGORZEWO JEŻDŻĘ BO LUBIĘ M40-7 1:12:47

33  CIBOROWSKA ANETA (63) POL PISZ SEBA-SPORT PISZ K30-1 1:16:04

34  JANUSZKIEWICZ LEON (113) POL ELBLĄG BUCHALTER M70-2 1:18:39

38  MARCINOWSKI RUBEN (141) POL GOŁDAP BRAK M20-8 1:29:35

43   GÓRALSKA ALEKSANDRA (38) POL PLUSKI ODDECH GONIONEGO PSA K30-3 1:35:35

10 km dowolnym

1 OSIŃSKI DAWID (73) POL RUTKA TARTAK SMS SZCZYRK M20-1 0:27:06

2 MAŁKIŃSKI KRZYSZTOF (125) POL SEJNY UKS `HUBAL` BIAŁYSTOKLO SEJNY M20-2       0:27:15

3 PIOTROWSKI KACPER (128)      POL SUPRAŚL UKS `HUBAL` BIAŁYSTOKLO SEJNY M20-3 0:27:41

4 KOWALEWSKI SZYMON (255) POL UKS `PUSZCZA` SUPRAŚL M20-4 0:29:59

5 KRYGIER MARIUSZ (130) POL DUBENINKI STRAŻ GRANICZNA M30-1 0:30:10

6 OKROJ MARCIN (69) POL KARTUZY CARTUSIA KARTUZY M20-5 0:30:10

7 SZCZYGIEŁ PIOTR (177) POL LUBLIN RDLP W LUBLINIE M30-2   0:30:16

8 BANEL MARIUSZ (88) LTU NIEMENCZYN REJON WILEŃSKI M20-6 0:30:37

9 JAKUBIK JUSTYNA (257) POL SUPRAŚL GS SUPRAŚL K20-1 0:31:55

10  PONSEWICZIUS HUBERT (251) LTU NIEMENCZYN REJON WILEŃSKI M20-7 0:32:04

………………………………………………………………

19 GALIŃSKI MARCIN (258) POL GOŁDAP GAL-INST M30-3 0:36:05

22  OŁÓW SEBASTIAN (253) POL DUBENINKI LEŚNICY M20-12    Leśn/2 -1 0:37:40

25  BURACZEWSKI GRZEGORZ (90) POL   EŁK M40-2 0:39:44

27  RYNKO PAWEŁ (209) POL OLSZTYN  M30-5 0:40:42

28  ŚWIĄTEK GRZEGORZ (180) POL BANIE MAZURSKIE BRAK M30-6    0:41:03

29  SANIUK SŁAWOMIR (163)     POL GOŁDAP POLICJA GOŁDAP M30-7   0:42:09

35  TRAMP MATEUSZ (324) POL GOŁDAP SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W GOŁDAPI M20-13 0:47:03

36  MAZUR ZBIGNIEW (144) POL ŻYTKIEJMY M40-6    0:47:24

39  WOJTAS HUBERT (192) POL GOŁDAP M50-1 0:48:55

40  ŁAPA GRZEGORZ (136) POL EŁK NIEZRZESZONY M40-7 0:53:44

42  MALINOWSKI MICHAŁ (138) POL GOŁDAP POLICJA GOŁDAP M30-10   0:56:00

48  KRAHEL KAZIMIERZ (268) POL DUBENINKI M60-1 1:00:10

51  KUPREWICZ JERZY (131) POL GOŁDAP POLICJA M40-12   Poli/4 -1 1:02:01

52  MARCINKIEWICZ JERZY (114) POL EŁK M50-3 1:03:32

53  PIECHOCKI JERZY (300) POL GOŁDAP POLICJA  M30-11 Poli/5 -1 1:03:54

55  GRYCZKO ARTUR (108) POL WIELICZKI M40-13 1:05:03

60  CZĄSTKIEWICZ DAWID (94) POL OLSZTYN M20-15    Leśn/5 -1 1:09:59

61  ŻUKOWSKI KRZYSZTOF (199) POL GOŁDAP POLICJA M20-16 Poli/6 -1 1:10:31

62  BAZYLEWICZ HENRYK (84) POL ŻYTKIEJMY     M50-5    Leśn/6 -1 1:11:47

66  ŻYLIŃSKI ANDRZEJ (200) POL GOŁDAP POLICJA GOŁDAP M30-12    Poli/7 -1 1:21:50

 

20 kilometrów klasykiem

 

1 RANDZEVICIUS MARIUS (66) LTU WILNO M30-1 0:55:56

2 BRANAS MARCIN (5) POL WARSZAWA KLASYK WARSZAWA  M20-1 0:55:56

3 KIELA DAINIUS (18) LTU VILNIUS S-SPORTAS M40-1 0:55:59

4 CIBOROWSKI DAMIAN (13) POL JASŁO SPEED JASŁO M40-2      1:00:24

5 CIBOROWSKI SEBASTIAN (12) POL PISZ SEBA-SPORT PISZ M40-3 1:02:20

6 LUFT MIKOŁAJ (207) POL WARSZAWA LUFT TRI TEAM M20-2 1:03:47

7 ŻAMOJTUK DANIEL (2) POL GOŁDAP STRAŻ POŻARNA M30-2    Stra/1 -1 1:06:34

8 KOSIŃSKI DANIEL (208) POL WARSZAWA SN KLASYK WARSZAWA M30-3 1:07:20

9 SADOWSKI ROBERT (8) POL GOŁDAP M40-4 1:07:56

10 KRYGIER MARIUSZ (7) POL DUBENINKI STRAŻ GRANICZNA M30-4    Gran/1 -1 1:08:33

……………………………………………………………

14 CIBOROWSKA ANETA (14) POL PISZ SEBA-SPORT PISZ K30-1 1:19:03

16 TAUDUL MAREK (181) POL GOŁDAP     STRAŻ GRANICZNA M40-6    Gran/2 -1 1:21:22

17 RYNKO PAWEŁ (4) POL OLSZTYN M30-5 1:22:59

18 MARKOWSKI ADAM (65) POL KORSZE STRAŻ POŻARNA M30-6  Stra/2 -1 1:24:21

21 WITKOWSKI PIOTR (23) POL KĘTRZYN NIEZRZESZONY M30-9

28 MAZUR JAROSŁAW (143)   POL ELBLĄG M40-8 1:31:06

30 BIELAK ZBIGNIEW (86) POL GIŻYCKO GIŻYCKIE STOWARZYSZENIE ŁYŻWIARSKIE M50-1 1:32:11

34 JACHURA CEZARY (112) POL BĘSIA M40-10 1:35:59

39 OSTASZEWSKI KRZYSZTOF (1) POL GOŁDAP STRAŻ GRANICZNA M40-12Gran/4 -1 1:38:45

40  MYTYCH RYSZARD (149) POL ELBLĄG M60-5 1:39:05

47 SZCZERBA JAN (175) POL WILKASY STRAŻ GRANICZNA M50-5 Gran/7 -1 1:41:59

48 GRZELUK MIECZYSŁAW (214) POL GIZYCKO M40-14 1:42:02

53 SYPEREK JANUSZ (154) POL GOŁDAP M60-6 1:44:43

56  MANDYWEL GRZEGORZ (139)  POL BARTOSZYCE STRAŻ GRANICZNA M40-16    Gran/8 -1  1:45:13

57 CZAJKOWSKI JACEK (22) PO     ŁANKIEJMY STRAŻ POŻARNAENERGETYCY M30-19   Stra/5 -1 1:45:21

63 CIUPIŃSKI JERZY (93) POL OLSZTYN    M50-7 1:51:00

66 ANTOCHOWSKI JAN (81) POL OSTRÓDA WAŁDOWO M60-7 1:52:22

67 DUDKO ROMAN (99) POL DYWITY M60-8 1:53:05

71 ŻUKOWSKI TOMASZ (221) POL DŹWIERZUTY NIEZRZESZONY M40-20 1:53:41

80 KACPRZYK KRZYSZTOF (116) POL EŁK M40-24 1:57:10

86 CZYŻ TOMASZ (95) POL GIŻYCKO M50-9 2:00:48

88 BERTEL ALICJA (24) POL OLSZTYN NIEZRZESZONA K30-4 2:02:41

92  SZYNKIEWICZ WIESŁAW (179) POL ELBLĄG DUAL TEAM M50-10 2:05:05

93  KAMIŃSKI JANUSZ (117) POL ELBLĄG M50-11 2:10:32

96  MATYJAS DARIUSZ (223) POL GIZYCKO M40-25 2:16:08

104 KOZŁOWSKA EWA (45) POL OLSZTYN NIEZRZESZONA K40-7 2:28:32

108  CIBOROWSKA IRENA (79) POL PISZ SEBA-SPORT PISZ K60-1 2:46:24

110 BALCEREK EWA (31) POL GOŁDAP K50-3 3:09:23

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x