Krajowa Gala Sportu Młodzieżowego – Warmia i Mazury docenione – to miłe!

W piątek (9 marca) w Warszawie  odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży uzdolnionej, organizowanego w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego  w 2011 roku. W gali podsumowującej dokonania uczestniczyli m. in.: Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha,  sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński, prezes Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego Bogusław Wontor, poseł na Sejm RP Cezary Kucharski oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z marszałkami województw na czele. Warmię i Mazury reprezentowała członek Zarządu Województwa Anna Wasilewska.

W delegacji z naszego regionu znaleźli sie również:Zbigniew Lewicki – prezes Warmińso-Mazurskiej Federacji Sportu ( od 14 grudnia 2011 przewodniczący Komisji Sportu Młodzieżowego w Polsce) oraz Robert Włodarczyk do niedawna trener kadry narodowej w kajakarstwie a obecnie kierownik wyszkolenia Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu oraz przedstawiciele wyróżnionych klubów.

W trakcie tego wydarzenia, wyróżnienie otrzymał nasz znakomity kajakarz Denis Ambroziak (Kayak Sport Club Olsztyn) oraz trener deskarzy  z Bazy Mrągowo Tomasz Stefański – wychowawca Marty Dmuchowskiej brazowej medalistki mistrzostw świata juniorów i wielu innych bardzo dobrych żeglarzy .

W Systemie Sportu Młodzieżowego w 2011 r., obejmującym 4 kategorie wiekowe od młodzika do młodzieżowca, sklasyfikowano łącznie 3192 kluby z 876 gmin i 361 powiatów ze wszystkich 16 województw. W czasie uroczystości wyróżnionych zostało 66 najlepszych jednostek spośród wszystkich sklasyfikowanych w Systemie.

{gallery}mucha10{/gallery}

Wśród wyróżnionych znalazły się dwa kluby województwa warmińsko-mazurskiego: KS Baza Mrągowo i LUKS Warmia Lidzbark Warmiński.

Najlepsze kluby w gminach liczących od 20 do 50 tys. mieszkańców

1 AZS Zakopane

2 SKŻ Sopot

3 LKS Łucznik Żywiec

4 UKP Unia Oświęcim

5 KS Baza Mrągowo

6 Agros Żary

{gallery}mini9{/gallery}

Najlepsze kluby w gminach liczących poniżej 20 tysięcy mieszkańców

1 WLKS Siedlce – Igane Nowe

2 BKS WP Kościelisko

3 UKS Wisla Ustronianka

4 UKS Nowiny Wielkie

5 KS Ziemia Darłowska Darłowo

6 LUKS Warmia Lidzbark Wamiński

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x