OOM w kajakarstwie – Trzy medale na dobry początek

Na torze regatowym Malta w Poznaniu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie. W najbardziej prestiżowej młodzieżowej imprezie startuje oczywiście reprezentacja Warmii i Mazur, na którą bardzo liczymy. Pierwszy dzień przyniósł nam w sumie trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy. Biorąc pod uwagę przebieg finałowych wyścigów na 500 metrów przynajmniej jedno złoto było w zasięgu.

W rywalizacji juniorów młodszych tytuł wicemistrzowski wywalczył Konrad Kozłowski z OKS-u Olsztyn. Trener Kazimierz Nikin nie był zadowolony, gdyż oczekiwał złotego krążka, ale co się odwlecze… Już w sobotę jest okazja do rewanżu.
Pozostałe medale były udziałem juniorów.
W konkurencji k-2 500 Dustin Łuniewski i Maciej Stankiewicz (OKS Olsztyn) zajęli drugie miejsce, minimalnie przegrywając z dwójka Almiry Gorzów.
Brązowy medal zdobyły zawodniczki Bazy Mrągowo: Ewa Mieczkowska i Julita Zyśk w k-2 500m. Magdalena Burakowska była dziewiąta w k-1 500 metrów.