OOM w kajakarstwie – Trzy medale na dobry początek

Na torze regatowym Malta w Poznaniu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie. W najbardziej prestiżowej młodzieżowej imprezie startuje oczywiście reprezentacja Warmii i Mazur, na którą bardzo liczymy. Pierwszy dzień przyniósł nam w sumie trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy. Biorąc pod uwagę przebieg finałowych wyścigów na 500 metrów przynajmniej jedno złoto było w zasięgu.

W rywalizacji juniorów młodszych tytuł wicemistrzowski wywalczył Konrad Kozłowski z OKS-u Olsztyn. Trener Kazimierz Nikin nie był zadowolony, gdyż oczekiwał złotego krążka, ale co się odwlecze… Już w sobotę jest okazja do rewanżu.
Pozostałe medale były udziałem juniorów.
W konkurencji k-2 500 Dustin Łuniewski i Maciej Stankiewicz (OKS Olsztyn) zajęli drugie miejsce, minimalnie przegrywając z dwójka Almiry Gorzów.
Brązowy medal zdobyły zawodniczki Bazy Mrągowo: Ewa Mieczkowska i Julita Zyśk w k-2 500m. Magdalena Burakowska była dziewiąta w k-1 500 metrów.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x