OOM w lekkiej atletyce – Karol Zalewski drugi na 100 metrów

Olimpiada Młodzieży rozkręca się na dobre. O medale walczą już lekkoatleci, w tym spora grupa zawodniczek i zawodników z Warmii i Mazur. Nie jesteśmy potentatem, ale tradycyjnie w takich imprez przywozimy medale. Oby tradycja została zachowana. Przed południem pierwszego dnia bardzo obiecująco wypadli sprinterzy i oszczepniczka, którzy z dobrymi wynikami awansowali do finałów A swoich konkurencji. A popołudnie zaczęło się od mocnego akcentu, srebrnego medalu na 100 m Karola Zalewskiego (AZS UWM).

I dzień

W eliminacjach rzutu oszczepem doskonale spisała sięKarolina Bołdysz z Polonii Pasłęk. Jej rezultat 43.42 był najlepszym w porannych próbach uczestniczek konkursu i stawia naszą zawodniczkę w roli faworytki do medalu. Oby poszła w ślady Urszuli Jasińskiej, obecnie Piwnickiej, która przez wiele sezonów zdobywała laury dla Pasłęka..
W biegu na 400 metrów do finału A zakwalifikowały się obie nasze reprezentantki. Aleksandra Maliszewska (LKS Lubawa) wygrała bieg eliminacyjny w czasie 58.50, natomiast Martyna Lis (Truso Elbląg) była w swej serii druga-59.01.
W sprincie na 100 metrów świetny występ zanotował Karol Zalewski z AZS UWM Olsztyn, pierwszy w swojej serii-11.01. Jeszcze dziś około 16 pobiegnie w finale A.

I był to bieg po srebrny medal. W sprincie nigdy nic nie wiadomo, więc woleliśmy nie zapesząć. Karol Zalewski przez cały sezon prezentował równą formę, ustanawiał rekordy życiowe. W najważniejszym starcie w tym roku pobiegł znakomicie i wywalczył pierwszy – srebrny medal dla ekipy lekkoatletycznej Warmii i Mazur. Brawo.

1 Tomasz Kluczyński (Zawisza Bydgoszcz)-10.87
2 Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)-10.95
3 Piotr Grudniewski (Skra Warszawa)-10.97

Popołudniu kontynuowane były eliminacje. W biegu na 800 metrów swój bieg wygrała Patrycja Bujnicka (MLKS Ostróda) i awansowała do finału z czasem-2.19.52.
W pchnięciu kula cała trójka z Gwardii Szczytno zakwalifikowała się do decydujacej rozgrywki: Andrzej Regin osiągnął 18.19(rek. życiowy), Sebastian Łukszo 17.23 (rek. życiowy) i Bartłomiej Piazdecki 17.09.
W finale konkursu skoku wzwyż wystąpi Mateusz Korneluk (Truso Elbląg)-1.85.
W biegu finałowym na 3000 metrów Arkadiusz Konicz (NKS Drwęca 1919 Nowe Miasto Lubawskie) zajął 16 miejsce-9.11.52.
Nie powiodło się płotkarzom na na dystansie 400 metrów. Patryk Grzymkowski (MOSiR Działdowo) zajął w swej serii 7 miejsce-59.84, a Bartosz Przybyłek (AZS UWM Olsztyn) był ósmy-60.73. To za mało by pobiec w finale.