OOM w lekkiej atletyce – Karol Zalewski drugi na 100 metrów

Olimpiada Młodzieży rozkręca się na dobre. O medale walczą już lekkoatleci, w tym spora grupa zawodniczek i zawodników z Warmii i Mazur. Nie jesteśmy potentatem, ale tradycyjnie w takich imprez przywozimy medale. Oby tradycja została zachowana. Przed południem pierwszego dnia bardzo obiecująco wypadli sprinterzy i oszczepniczka, którzy z dobrymi wynikami awansowali do finałów A swoich konkurencji. A popołudnie zaczęło się od mocnego akcentu, srebrnego medalu na 100 m Karola Zalewskiego (AZS UWM).

I dzień

W eliminacjach rzutu oszczepem doskonale spisała sięKarolina Bołdysz z Polonii Pasłęk. Jej rezultat 43.42 był najlepszym w porannych próbach uczestniczek konkursu i stawia naszą zawodniczkę w roli faworytki do medalu. Oby poszła w ślady Urszuli Jasińskiej, obecnie Piwnickiej, która przez wiele sezonów zdobywała laury dla Pasłęka..
W biegu na 400 metrów do finału A zakwalifikowały się obie nasze reprezentantki. Aleksandra Maliszewska (LKS Lubawa) wygrała bieg eliminacyjny w czasie 58.50, natomiast Martyna Lis (Truso Elbląg) była w swej serii druga-59.01.
W sprincie na 100 metrów świetny występ zanotował Karol Zalewski z AZS UWM Olsztyn, pierwszy w swojej serii-11.01. Jeszcze dziś około 16 pobiegnie w finale A.

I był to bieg po srebrny medal. W sprincie nigdy nic nie wiadomo, więc woleliśmy nie zapesząć. Karol Zalewski przez cały sezon prezentował równą formę, ustanawiał rekordy życiowe. W najważniejszym starcie w tym roku pobiegł znakomicie i wywalczył pierwszy – srebrny medal dla ekipy lekkoatletycznej Warmii i Mazur. Brawo.

1 Tomasz Kluczyński (Zawisza Bydgoszcz)-10.87
2 Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)-10.95
3 Piotr Grudniewski (Skra Warszawa)-10.97

Popołudniu kontynuowane były eliminacje. W biegu na 800 metrów swój bieg wygrała Patrycja Bujnicka (MLKS Ostróda) i awansowała do finału z czasem-2.19.52.
W pchnięciu kula cała trójka z Gwardii Szczytno zakwalifikowała się do decydujacej rozgrywki: Andrzej Regin osiągnął 18.19(rek. życiowy), Sebastian Łukszo 17.23 (rek. życiowy) i Bartłomiej Piazdecki 17.09.
W finale konkursu skoku wzwyż wystąpi Mateusz Korneluk (Truso Elbląg)-1.85.
W biegu finałowym na 3000 metrów Arkadiusz Konicz (NKS Drwęca 1919 Nowe Miasto Lubawskie) zajął 16 miejsce-9.11.52.
Nie powiodło się płotkarzom na na dystansie 400 metrów. Patryk Grzymkowski (MOSiR Działdowo) zajął w swej serii 7 miejsce-59.84, a Bartosz Przybyłek (AZS UWM Olsztyn) był ósmy-60.73. To za mało by pobiec w finale.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x