OOM w siatkówce plażowej – Dziewczyny ze srebrem, chłopcy z brązem

W Gubinie (dziewczęta) i w Nowej Soli (chłopcy) dobiegają końca finałowe turnieje w siatkówce plażowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po niedawnych sukcesach juniorów (dwa medale w MP), spodziewaliśmy się również dobrej postawy kadetów, tym bardziej, że do imprezy głównej zakwalifikowało się aż pięć naszych par (trzy chłopców i dwie dziewcząt). Mimo kiepskiego początku mamy dwa medale. Brązowy krążek zdobyli chłopcy ze Zrywu Volley Iława, dziewczęta Foto Oli Ostróda przegrały wprawdzie finał, ale srebrny medal to przecież tez ogromny sukces.

I dzień

Chłopcy zaczęli turniej od trzech porażek. Wprawdzie tu nie ma słabych przeciwników, ale takiego falstartu nikt nie przewidywał. Michał Skrzypek i Radosław Cwaliński (MOSiR Giżycko) przegrali 0:2 z duetem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi, Przemysław Stepień i Maciej Rudol (Zryw Volley Iława) ulegli 0:2 drużynie Czarnych Połaniec, a Marcin Kamiński (AZS Olsztyn) i Jakub Sulima (KS Bartoszyce) ponieśli porażkę też 0:2 z Wifamą Łódź. Czym tłumaczyć czarną serię? Być może słabą rozgrzewką. Okazuje się ,że w Nowej Soli nie jest za ciepło, wieje wiatr, ale przecież warunki są takie same dla wszystkich. Na szczęście jednak porażka nie eliminuje z turnieju, jest jednak sygnałem ostrzegawczym, że na więcej chwil słabości nie można sobie pozwolić.

Dziewczęta z Foto Oli Ostróda grały lepiej, ale też nie można być w pełni zadowolonym. Zadanie wykonała para Paulina Radziwon/Karolina Baran, która wygrała swoje spotkanie 2:1 ( w tie breaku do 13) z silną drużyna łódzką.
Przegrały natomiast Dominika Horbacz i Monika Kobylińska. Tu też doszło do trzeciej partii, którą jednak rozstrzygnęły na swoja korzyść rywalki do 8. Porażka ostródzianek, przymusowa przeprowadzka na druga stronę drabinki i tam już przegrać nie można.

Później było trochę lepiej, ale też trochę poniżej oczekiwań. Najszybciej opadła para z Giżycka:Michał Skrzypek/Radosław Cwaliński, która po drugiej porażce została sklasyfikowana w strefie 13-16.
Marcin Kamiński i Jakub Sulima, wygrali wprawdzie drugi mecz, ale zawodnikowi z Bartoszyc odnowiła się kontuzja, co uniemożliwiło dalszy udział w turnieju – miejsce 9-12.
Rozkręcili się natomiast iławianie, którzy po fatalnej porażce w premierze wygrali dwa spotkania i wieczorem stanęli przed kolejną szansą . Trzeba było wygrać z parą ze Skarżyska Kamiennej, by dalej walczyć o medal I siatkarze Zrywu pokonali rywali 2:1(-15,15,8). W niedzielę rano spotkają się z parą z Gubina o awans do półfinału.

W rywalizacji kadetek szybko z turniejem pożegnały się Dominika Horbacz i Monika Kobylińska. Po dwóch porażkach siatkarki Foto Oli Ostróda zajęły miejsce w strefie 13-16.
Dobrze grały ich koleżanki klubowe: Paulina Radziwon i Karolina Baran, które po dwóch zwycięstwach zapewniły sobie miejsce:5-6, a jeszcze jedna wygrana dawała awans do półfinału. Niestety ostródzianki zgubiła pewność siebie. Przegrały z teoretycznie słabszą parą i w niedzielę rano powtórnie staną do walki o półfinał.

Reasumując z pięciu par pozostały nam dwie. Oby był przynajmniej jeden medal. II dzień

I jeden medal już jest. Dziewczęta z Ostródy Paulina Radziwon i Karolina Baran miały znakomite niedzielne przedpołudnie. Wygrały dwa spotkania po 2:1 i szturmem osiągnęły finał. Grają o złoty medal, mając już zapewniony srebrny.
Chłopcy ze Zrywu Volley Iława: Przemysław Stepień i Maciej Rudol po zwycięstwie nad zespołem Gubina 2:0 awansowali do półfinału. Sukces w następnym spotkaniu zapewniał co najmniej srebro. Niestety iławianie przegrali z drużyną z Krotoszyna 1:2(22,-15,-11). W tie breaku rywale kilka razy pocelowali Przemka zagrywką i to zadecydowało. Pozostał mecz o brązowy medal Trzymamy kciuki!

Chłopcy z Iławy zdobyli brązowy medal. Po dramatycznym przebiegu wygrali spotkanie o trzecie miejsce w turnieju z zespołem Katowic 2:1(12,-18,14). W tie breaku początkowo prowadzili rywale, przy zmianie stron dwoma punktami. Nasi wzięli się w garść, posłuchali wskazówek trenera Pietroczuka i przejęli inicjatywę. Wytrzymali końcówkę i wrócą do domu z medalami. Serdeczne gratulacje.
Teraz grają dziewczęta z Ostródy. Stawką jest złoty medal OOM.

Nie udało się. Para z Ostródy: Paulina Radziwon/Karolina Baran przegrała spotkanie finałowe z zawodniczkami UKS Chrzanowice Aleksandrą Barną i Karolina Daniszewską 1:2, w tie breaku do 12.Warto jednak pamiętać, że siatkarki Foto Oli miały dziś ciężki dzień, to był ich trzeci mecz.

Mimo wszystko start w tej odmianie siatkówki doskonały. Pięć par w turnieju finałowym, dwa medale to dowód, że nasz region jest bardzo mocnym ośrodkiem. Słynie nie tylko ze wspaniałej imprezy jaka jest World Tour w Starych Jabłonkach, ale też z coraz lepszych zawodników. Warto przecież pamiętać, że w niedawnych Mistrzostwach Polski juniorów też wywalczyliśmy dwa medale (srebrny i brązowy), a wprowadziliśmy do imprezy finałowej cztery duety.
Zdecydowanie liderującymi ośrodkami w siatkówce plażowej na Warmii i Mazurach są: Iława i Ostróda, gdzie pracuje się konsekwentnie i długofalowo. Warto z nich brać przykład.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x