OOM w wioślarstwie – Jedynaczka z Iławy

Tor regatowy Malta w Poznaniu gościł przez kilka dni uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wioślarstwie. Po znakomitym starcie reprezentantów Warmii i Mazur, głównie MOS-u Ełk, w Mistrzostwach Polski juniorów apetyty wzrosły, choć przedstartowe prognozy nie były aż tak optymistyczne. W tej grupie wiekowej nie dysponujemy podobnym potencjałem. Mimo wszystko spodziewaliśmy się udziału w kilku finałach A i…medali. Medal był, ale tylko jeden. Srebro wywalczyła w jedynkach Joanna Janikowska z Wiru Iława.

W tej samej konkurencji prawie pewną kandydatka do miejsca na podium była Patrycja Supińska. Zawodniczka MOS-u Ełk w sobotnim półfinale popłynęła poniżej możliwości. Fatalna pogoda: wiatr i deszcz, powodowała ciągłe przekładanie wyścigu. Nasza zawodniczka za długo była w wodzie, wystartowała zziębnięta i zdołała zakwalifikować się jedynie do finału B, który w niedzielę zdecydowania wygrała, zajmując w ogólnej klasyfikacji siódmą lokatę.
W jedynkach chłopców w finale B wystąpił Przemysław Cyrta (Wir Iława). Był czwarty, czyli dziesiąty w klasyfikacji generalnej.
W finałach B pływały jeszcze dwie dwójki podwójne MOS-u Ełk. Kinga Korzun i Patrycja Supińska oraz Jakub Balcerek i Mateusz Maciak zajęli trzecie miejsca.
Fatalna aura sprawiła, że było wiele niespodzianek, ale w ogólnej klasyfikacji dominowali faworyci czyli wioślarze Poznania, Bydgoszczy i Grudziądza. Nasze kluby daleko…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x