Zimowa Olimpiada Młodzieży – Łyżwy mamy ostre

Nie można przejść obojętnie nad sukcesami naszych łyżwiarzy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Małopolska 2011. To był piękny weekend , z narastającym napięciem i coraz większą satysfakcją czekaliśmy na kolejne konkurencje panczenistów w Zakopanem i przedstawicieli short tracku w Krynicy. 19 medali w tym 10 złotych – to jest dopiero bilans!

 Elbląscy łyżwiarze wspaniale kontynuują tradycje. Pani Helena Pilejczyk, która aktywnie uczestniczy w życiu sportowym miasta, a jest przecież medalistką olimpijską w jeździe szybkiej, może być dumna. Rosną następne pokolenia doskonałych panczenistów.

To samo dotyczy short tracku, gdzie indywidualnością numer jeden w kraju stał się Sebastian Kłosiński. Wszyscy reprezentują Klub Sportowy Orzeł, który wzorcowo prowadzi pracę z młodzieżą. Nie można nie wspomnieć o cegiełce jaką dołożył do doskonałego bilansu minionego weekendu Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy. Jak się okazuje bez lodowiska też można zdobywać medale, ale właśnie dlatego, że praca przynosi takie efekty łyżwiarzom trzeba zapewnić odpowiednie warunki. Oni udowodnili, że warto im pomóc i na nich stawiać.

Piękny obiekt lodowy powstał w Giżycku, które mamy nadzieję, też dołączy na dobre do rodziny łyżwiarskiej na Warmii i Mazurach.

Dzięki doskonałej postawie zawodników Orła Elbląg oraz Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego z Olsztyna zajmujemy szóste miejsce w punktowej klasyfikacji Zimowej Olimpiady Młodzieży. Oby dołożyli coś do tego też saneczkarze UKS Łoś Gołdap. Okazuje się, że nie potrzeba gór, by w zimowych sportach odgrywać dużą rolę.

 

Klasyfikacja punktowa OOM Małopolska 2011

(biathlon, curling, łyżwiarstwo szybkie, short track, kombinacja norweska, skoki, snowboard)

 

1 małopolskie 1462,23

2 śląskie 797,57

3 podlaskie 392,33

4 dolnośląskie 352,00

5 mazowieckie 254,50

6 warmińsko-mazurskie 252,00

7 podkarpackie 174,33

8 łódzkie 140,00

9 kujawsko-pomorskie 59,33

10 pomorskie 50,00

11 opolskie 49,33

12 wielkopolskie 13,50

lubuskie 0,00

lubelskie 0,00

świętokrzyskie 0,00

zachodniopomorskie 0,00

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x