Basen nie tylko dla olimpijczyków – Imponujaca Aquasfera w Olsztynie

Wiele lat mieszkańcy Warmii i Mazur czekali na obiekt sportowy światowej klasy. W piątek (2 marca) o godz. 18 w Olsztynie gospodarze miasta i regionu otworzą centrum wodne Aquasfera. Warta blisko 70 mln zł inwestycja jest jednym z projektów kluczowych współfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Parametry nowego obiektu pozwalają na rozgrywanie na nim zawodów rangi międzynarodowej. Z basenu olimpijskiego korzystać będzie narodowa kadra pływaków.

– Aquasfera jest naprawdę imponująca. Dzięki budowie tego kompleksu zyskaliśmy nową wizytówkę Olsztyna, a także arenę sportową, która z pewnością gościć będzie najlepszych pływaków z Polski,  Europy i świata. To tylko kwestia czasu – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. We wrześniu odbędą się tu także zawody Senior Games, czyli światowe igrzyska osób starszych,  których gospodarzem w tym roku jest nasz region – dodaje marszałek.

Części sportowej towarzyszyć będzie rozbudowana strefa rekreacyjna, z mniejszymi basenami, zjeżdżalniami i innymi atrakcjami wodnymi, która służyć będzie głównie mieszkańcom miasta i turystom.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x