Chcesz zobaczyć, a może wystartować? Lato na sportowo

W najbliższym czasie odbędzie się kilka znaczących imprez sportowych organizowanych przez Urząd Miasta w Olsztynie i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jest to oferta skierowana zarówno do koneserów, którzy chcą obejrzeć widowisko sportowe na wysokim poziomie, jak również do amatorów chętnie uczestniczących w zawodach formuły open, zwłaszcza gdy startują w nich wyczynowcy. Lato sprzyja takim wyzwaniom, w imieniu organizatorów zapraszamy więc do udziału.

Najważniejsze imprezy sierpnia i września w Olsztynie

• Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB – 8 sierpnia Plaża Miejska w Olsztynie, początek godz. 12.00 – cały cykl składa się z czterech imprez, z których jedna odbędzie się właśnie w Olsztynie. W imprezie mogą brać udział zawodnicy licencjonowani, którzy oprócz punktów w klasyfikacji generalnej będą walczyć również o nagrody finansowe. Dystanse: pływanie 750 m, rower MTB – 15 km, bieg – 5 km.
Oprócz imprezy głównej odbędą się również Amatorskie Mistrzostwa Olsztyna (minimalny wiek uczestnika 14 lat ). Amatorzy będą się ścigać na dystansach o połowę krótszych. Nagrody: puchary i medale.

• Mecz towarzyski w piłce siatkowej mężczyzn Polska – Czechy – 17 sierpnia godz. 18.00 HWS Urania.
Mecz będzie sprawdzianem obu reprezentacji przed Memoriałem Huberta Wagnera i Mistrzostwami Świata. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w HWS Urania od dnia 2 sierpnia. Transmisja bezpośrednia Telewizja Polsat Sport.

• Puchar Świata w Match Racingu – 27 – 29 sierpnia Jezioro Krzywe – kontynuacja regat z poprzedniego roku, w imprezie weźmie udział 12 czołowych załóg kobiecych z krajów europejskich.
Imprezie towarzyszyły będą rozgrywki sportowe zorganizowana z okazji jubileuszu 30-lecia powstania NSZZ Solidarność, w ramach których odbędą się min. Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w Siatkówce Plażowej oraz regaty smoczych łodzi z udziałem przedstawicieli samorządów i związków zawodowych.

• Gala Boksu Zawodowego – 17 września HWS Urania – w trakcie gali odbędzie się 8 walk min. walka Mateusza Masternaka o tytuł Mistrza Świata federacji WBS w wadze junior ciężkiej oraz jedna walka w formule K-1, transmisja bezpośrednia Canal +.

• Bieg Jakubowy – 19 września – ulice miasta Olsztyna – kontynuacja biegu z roku ubiegłego, bieg na dystansie 15 km, przewidywana liczba uczestników 500, pula nagród finansowych: 14.350,00 zł.

Informacje szczegółowe na stronach internetowych www.osir.olsztyn.pl , www.biegjakubowy.olsztyn.pl lub proszę o kontakt osobisty.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x