Fałszywy stereotyp – Olecko najlepszym przykładem

Panuje powszechna opinia, że tzw. polska ściana wschodnia uboga jest w infrastrukturę sportową i w ogóle niewiele tam się dzieje. To fałszywy stereotyp, a przynajmniej krzywdzący miasta i miasteczka, które w pełni wykorzystują możliwości związane z realizację unijnych programów. Tam sport kwitnie, między innymi dlatego, że powstają nowe inwestycje , które zachęcają do uprawiania kultury fizycznej zarówno w formie rekreacji jak i wyczynu.

Olecko od dawna jest takim właśnie miejscem i dzięki temu funkcjonuje tam tak wiele prężnych sekcji, a do tego organizowane są prestiżowe imprezy międzynarodowe, jak choćby doroczny turniej tenisowy kobiet rangi ITF. Kilka dni temu został oddany do użytku urokliwy i nowoczesny zarazem stadion lekkoatletyczny, który jest kolejnym ważnym elementem kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Inwestycja droga, która kosztowała prawie 7,5 miliona złotych, ale prawie 80 procent tej kwoty stanowiły dotacje, natomiast jest to obiekt, który służyć będzie nie tylko mieszkańcom, szczególnie młodzieży, ale również regionalnej lekkiej atletyce, bowiem akurat w tym rejonie stadionu z prawdziwego zdarzenia brakowało.

Znając przedsiębiorczość i pomysłowość oleckich gospodarzy i animatorów sportu obiekt będzie w pełni wykorzystany nie tylko przez miejscowych lekkoatletów. Jest to wymarzone miejsce na zgrupowania przed sezonem, również organizację ciekawych mityngów. W każdym razie okazja, by przynajmniej zrekompensować koszty utrzymania.

Życząc oleckim biegaczom, skoczkom i miotaczom rekordowych osiągnięć na własnym obiekcie, mamy nadzieję, że zachowana zostanie właściwa proporcja między futbolem a innymi sportami, choć prowadzenie w tabeli III ligi piłkarzy może tę równowagę zachwiać.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x