Ferie Zimowe w Muzeum Sportu 2017 r – Warto było bliżej poznać bohaterów

Fot. Muzeum Sportu

Sporym zainteresowaniem cieszyły się wśród młodzieży szkolnej zimowe ferie w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, które zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W trakcie wolnych od nauki dni Uranię odwiedziło 12 grup (255 osób) oraz 22 osoby indywidualne. Były to grupy zorganizowane m.in. ze szkół: SP 3, SP 1, SP 25, klub „Budowlani” Olsztyn.

Podczas spotkań goście muzeum zapoznali się z historią Igrzysk Olimpijskich ery starożytnej oraz nowożytnej. Młodzież poznała również historię powstania Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, sylwetki olimpijczyków oraz sportowców z Warmii i Mazur. Dużo uwagi poświęcono imprezom sportowym, jakie będą miały miejsce w roku bieżącym, zwłaszcza Mistrzostwom Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w Polsce.

Odwiedzający placówkę obejrzeli film „Historia siatkarza z Olsztyna”. Praca ta zdobyła I miejsce w I konkursie multimedialnym „Sportowcy Warmii i Mazur”, zorganizowanym przez OSiR w Olsztynie. Jego bohaterem jest Mirosław Rybaczewski – mistrz świata (Meksyk 1974) oraz mistrz olimpijski (Montreal 1976). Autorami filmu są uczniowie ZSO im. C.K. Norwida Gimnazjum nr 8 z Olsztyna. Drugi prezentowany film „Sylwetka Mieczysława Doroszuka – trenera siatkarskiego” zdobył I miejsce w II konkursie multimedialnym. Jego autorami są: Eugeniusz Ciarciński i Marcin Rogawski z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie.

Ponadto uczniowie obejrzeli filmy animowane, przedstawiające historię sportu oraz Igrzysk Olimpijskich, a także film dotyczący przepisów gry w piłkę siatkówką. Dużą atrakcją „Ferii w Muzeum Sportu” była prezentowana wystawa Piotra Bojarskiego „Kolekcja szalików piłkarskich klubów Europy” oraz wizyta pani Heleny Piotrowskiej – m.in. autorki książki o patronie muzeum Marianie Rapackim. Pani Helena odwiedziła placówkę, by pokazać wnukom pamiątki sportowców Warmii i Mazur. Było to wspaniałą okazją dla obecnych w muzeum osób, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i dowiedzieć się więcej na temat książki i jej bohatera. Podobna sytuacja była, gdy do muzeum przyszedł sportowiec-amator, multimedalista – Bolesław Krawczyk. Jego dwie muzealne gabloty wzbudzały podziw wśród uczniów. Było to również wspaniałą okazją do zdobycia autografu i zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć.

Odbyły się konkursy i zabawy związane z historią oraz dyscyplinami sportowymi. Uczniowie za udział w tych konkursach otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe, gadżety, słodycze oraz wejściówki do Aquasfery, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

{AdmirorGallery}feriewmuzeum6{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Muzeum Sportu w Olsztynie Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x