Inwestycje sportowe utrzymują tempo – Coraz więcej obiektów

W 2012 roku samorząd województwa przeznaczy 8,7 mln zł na modernizacje i budowy nowych obiektów sportowych w regionie. Dofinansowanie obejmie 12 sal sportowych oraz pięć stadionów i boisk wielofunkcyjnych. W Nowym Mieście Lubawskim odnowione zostaną korty tenisowe, z kolei w Olecku, przy budowanej hali sportowej, powstanie kryta pływalnia i sala do squasha. Inwestycje ujęte są w Programie Rozwoju Bazy Sportowej, który podczas ostatniej sesji przyjęli radni  sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

– Rokrocznie przeznaczamy środki z Ministerstwa Sportu na wsparcie kilkunastu inwestycji sportowych. Bez tych funduszy wielu samorządów nie byłoby stać na budowę hali czy modernizacje boisk – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Dofinansowanie na budowę hal i sal sportowych uzyskały gminy: Kozłowo, Lidzbark Welski, Pisz, Szczytno, Markusy, Płośnica, Dźwierzuty, Świętajno, Olecko; miasto Ełk; powiat działdowski oraz Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci
w Olsztynie. Z kolei wsparcie na przebudowę i powstanie stadionów oraz boisk otrzymały miasta Górowo Iławeckie i Pasłęk oraz gminy Biskupiec, Płośnica i Rybno.

– W przypadku Markus i Świętajna będą to pierwsze pełnowymiarowe sale sportowe w gminie – dodaje marszałek Protas.

Biuro Prasowe

URZĄDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x