Kolejny Orlik na Warmii i Mazurach – Tym razem w Kruklankach

Kruklanki to kolejna miejscowość w regionie, która może pochwalić się Orlikiem. W czwartek (27 października) przy tamtejszym Zespole Szkół odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu sportowego. W jego skład wchodzą boiska: piłkarskie i wielofunkcyjne z szatniami oraz pomieszczeniami socjalnymi. Obiekt zbudowano za niecałe milion 300 tysięcy złotych. Pół miliona gmina dostała z budżetu państwa, a 333 tysiące od samorządu województwa. Resztę na budowę boiska gmina dołożyła sama.

W uroczystości uczestniczyła Alicja Rutecka, Dyrektor Departamentu Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pierwszy mecz na nowym obiekcie rozegrały dziewczęta i chłopcy z Zespołu Szkół w Kruklankach.

 Od godz. 8.00 do 15.00 z obiektu korzystać będą  uczniowie, a potem do godz. 20.00 otwarty będzie dla wszystkich. W kompleksie sportowym zatrudnione zostaną dwie osoby, które czuwać będą nad bezpieczeństwem ćwiczących osób oraz uczestniczyć w organizacji zajęć.

 Na Warmii i Mazurach wybudowano ponad 110 takich kompleksów sportowych. Samorząd województwa przeznaczył na to 27 milionów złotych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x