Mazurskie Centrum Lodowe – Giżycko szczęśliwe!

W Giżycku nastąpiło uroczyste otwarcie Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych. W uroczystości wraz z zaproszonymi gośćmi wziął udział Marszałek Jacek Protas. Urząd Marszałkowski partycypował w inwestycji, której koszt budowy wyniósł ponad 12 milionów złotych. Jest to jedyny taki obiekt w północno-wchodnich rejonach kraju. Lodowisko czynne jest już od 25 stycznia, cieszy się ogromną popularnością, dlatego środowa uroczystość przebiegała w atmosferze zadowolenia z celnie trafionej inicjatywy.

Jest to też miara operatywności, zaradności i kompetencji władz Giżycka. Świadczy o dynamice rozwoju, przejawiającej się w powstawaniu obiektów, które mieszkańcom ułatwiają życie i stwarzają komfort spędzania czasu wolnego. Biorąc takie kryteria pod uwagę, Giżycko może być dumne. Wzbogaciło się o nowy, piękny obiekt, kryte lodowisko – nazwane Mazurskim Centrum Sportów Lodowych.

Na obiekt składają  się: hala lodowa wraz z zapleczem: sztuczne lodowisko z płytą 30 m na 60 m i stałą widownią na 280 miejsc siedzących, boksy dla zawodników oraz organizatorów zawodów, szatnie z sanitariatami, pomieszczenia techniczne i wypożyczalnia łyżew. Na piętrze budynku jest kawiarnia i dwa pokoje klubowe. Budynek jest zaopatrzony w windę i wszelkie udogodnienia dla niepełnosprawnych. Płyta lodowiska jest przystosowana do całorocznej eksploatacji i spełniać będzie również funkcję widowiskową. W obiekcie może przebywać jednorazowo 500 osób, w tym 150 na tafli. Lodowisko jest zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Uroczystego otwarcia dokonała burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska. Podczas części oficjalnej zaprezentowano przekaz multimedialny z przebiegu i etapów realizacji inwestycji, dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej. Zadbano również o bardzo atrakcyjne widowisko na lodzie, na które złożyły się: pokazy: łyżwiarstwa szybkiego dzieci z sekcji łyżwiarskiej MOSiR Giżycko i giżyckich weteranów, jazdy short-tracku zawodników MKS Juvenia Białystok, gry w hokeja drużyny dziecięcej z Gdańska oraz łyżwiarstwa figurowego.

Można tylko pozazdrościć mieszkańcom Giżycka tak wspaniałej hali lodowej, która zapewne będzie miejscem spotkań wielu amatorów łyżwiarstwa. Zresztą ta dyscyplina ma w mieście spore tradycje i jest okazja by znów przynosiła splendor. To również szansa dla miłośników sportu i zawodników  z okolicznych miejscowości, także…Olsztyna

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x