Mazurskie Centrum Sportów Lodowych – Brawo Giżycko!

Miarą operatywności, zaradności i kompetencji władz w danej miejscowości jest dynamika rozwoju, przede wszystkim powstawanie obiektów, które mieszkańcom ułatwiają życie i stwarzają komfort spędzania czasu wolnego. Biorąc takie kryteria pod uwagę, Giżycko może być dumne. Wzbogaciło się o nowy, piękny obiekt, kryte lodowisko – nazwane Mazurskim Centrum Sportów Lodowych.

 

Jest to jedyna w północno-wchodniej części Polski tego typu inwestycja o wartości około 12 milionów złotych. Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego, Giżycko oprócz własnego wkładu  pozyskało również środki zewnętrzne: dotację z Ministerstwa Sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 400 tys. zł oraz fundusze unijne ze środków Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego i  budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 w wysokości blisko 2 mln 280 tys. zł.

Na obiekt składają  się: hala lodowa wraz z zapleczem: sztuczne lodowisko z płytą 30 m na 60 m i stałą widownią na 280 miejsc siedzących, boksy dla zawodników oraz organizatorów zawodów, szatnie z sanitariatami, pomieszczenia techniczne i wypożyczalnia łyżew. Na piętrze budynku będzie się znajdowała kawiarnia i dwa pokoje klubowe. Budynek jest zaopatrzony w windę i wszelkie udogodnienia dla niepełnosprawnych. Płyta lodowiska jest przystosowana do całorocznej eksploatacji i spełniać będzie również funkcję widowiskową. W obiekcie może przebywać jednorazowo 500 osób, w tym 150 na tafli. Lodowisko jest zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Obiekt jest czynny od 25 stycznia i już odwiedzany przez miłośników łyżwiarstwa. W okresie ferii zimowych będzie ogólnodostępny przez cały tydzień (również w sobotę i niedzielę) w godz. 10.00-22.00. Po wznowieniu lekcji od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 prowadzone będą zajęcia szkolne, pozostali mogą korzystać  z  lodowiska od godz. 16.00 do 22.00 (w weekendy i dni wolne od pracy w godz. 10.00-22.00).  Bilet jednorazowy na 1 godz. kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł, abonament miesięczny na 25 wejść wynosi  100 zł (ulgowy 50 zł). Na miejscu można również wypożyczyć  łyżwy (5 zł za godzinę).

Można tylko pozazdrościć mieszkańcom Giżycka tak wspaniałej hali lodowej, która zapewne będzie miejscem spotkań wielu amatorów łyżwiarstwa. Zresztą ta dyscyplina ma w mieście spore tradycje i jest okazja by znów przynosiła splendor. To również szansa dla miłośników sportu i zawodników  z okolicznych miejscowości, także…Olsztyna

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x